Obrázek uživatele n.jojo@
  • autor: n.jojo@
  • publikováno: 10.5.2012 10:30
  • zobrazeno: 559x
+
0
-

Éčka v potravinách

Jestli víte, éčka už snad jsou úplně ve všem a kvůli tomu by jsme už nemohli jíst skoro vůbec nic.Někteří lidé to však přehání, proto chci říct že by se to nemělo přehánět, protože za prvé už jsou éčka sice v malých  množstvích, ale jsou už úplně ve všem a za druhé lidé kteří to moc přehání si mohou lehce svojí psychikou přivolat nemoce.Zajímalo by mě jestli jste se s tím někdy setkali a jestli někoho takového znáte.

Komentáře uživatelů

0
Obrázek uživatele Lucka
před 7 lety Lucka

Tak takového nikoho neznám, buď to jsou lidi, kteří se o éčka a zdraví zabývají v rozumné míře a nebo se nezajímají vůbec - a ty mají nemoce přivolané asi právě proto:)

0
Obrázek uživatele n.jojo@
před 7 lety n.jojo@

Tací lidé jsou, ale jen mírné míře.Je jich málo.

0
Obrázek uživatele Stana
před 7 lety Stana

Nikoho takového neznám,ale odborně se posedlost zdravou výživou nazývá orthorexie. Co je orthorexie? Orthorexie je chorobná posedlost zdravým stravováním a přehnané vyhýbání se všemu, co se považuje za nezdravé. Tato posedlost má dotyčnému zajistit dokonalé zdraví a dlouhý život. Poprvé tento název použil v roce 1997 dr. Steven Bratman ve své knize Health Food Junkies. Název pochází z řeckého ortho – správný, pravdivý. Jak se orthorexie projevuje? Nejde zde jako u anorexie a bulimie o to, kolik, ale, co jíme. Orthorektici jsou posedlí kvalitou stravy a vyřazují ze svého jídelníčku všechny nezdravé potraviny. Co orthorektik považuje za zdravé a nezdravé, závisí hodně na tom, z jakého výživového směru daný člověk vychází. Většinou je to makrobiotika, vegetariánství, frutariánství, konzumace čistě syrové stravy, diety s velmi nízkým obsahem tuku, dieta podle krevních skupin apod. Některé zásady těchto způsobů stravování, které stojí v pozadí nemoci, mohou být i zdraví prospěšné. Nebezpečná je však právě fanatická posedlost, která nakonec způsobí nemoc. Na rozdíl od anorexie, orthorektičtí pacienti většinou neřeší problémy se svou váhou a nepovažují se za obézní. Pro ortorektiky, kteří vyznávají veganství, frutariánství a syrovou stravu, je nejdůležitější pocit čistoty, a to nejen čistoty těla, ale také ducha. Nic se nemá přehánět, ale zájem o to co jím je dnes na místě.

Nový komentář

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 7 - 6


Přidat komentář