Obrázek uživatele čmeláček
  • autor: čmeláček
  • publikováno: 17.11.2013 18:10
  • zobrazeno: 2599x
+
2
-

vejce- zdravá či nezdravá?

Pochopitelně, podle mého názoru, každopádně zdravá, v bílku -tam jsou  bílkoviny a málo min. látek, ale za to  ve žloutku, je zase mnoho důležitých složek pro výživu našeho organismu, po mléku a masu je to asi nejdůležitější potravina pro stavbu a funkci našeho těla.Ale záleží na tom, který lidský organismus vejce snáší dobře a který špatně vejce tráví. Pochopitelně to záleží na kuchyňské úpravě vajec, nejlépe stravitelná jsou vejce vařená a na hniličku, potom vejce míchaná a smažená už organismus tráví delší dobu a má-li někdo špatný žlučník nebo má málo fermentů, které rozkládají potravu ve slinivce břišní (pankreatu) a dále pak v tenkém a tlustém střevě, mají potíž..nevím jaký názor máte na tuto potravinu vy? Těším se  za vaše názory a připomínky  :-)

Komentáře uživatelů

0
Obrázek uživatele Irča
před 5 lety Irča

Myslím si, že vejce jsou zdravá a tělu prospěšná, pokud se jí s mírou. Jako se vším. Už dávno jsou pryč ty pověry o vejcích. Nejlepší jsou samozřejmě domácí, ale i ty, co se koupí, nejsou tak špatná. Za mě - jednoznačně ANO - pro vejce - ale s mírou.

0
Obrázek uživatele čmeláček
před 5 lety čmeláček

Díky Irčo :-),jsem také toho názoru :-)

0
Obrázek uživatele Karlička
před 5 lety Karlička

Náš pan profesor biochemie nám říkal nejvhodnější způsob úpravy, při kterém dostanete z vajíčka to důležité, vypadá tak, že normálně tepelně upravte jen bílek a až bude udělaný, přihodíte na chvilinku žloutek. Tohoto výsledku, myslím, dosáhnete ve skleničce. Žloutek by se neměl zcela tepelně upravit. Nám máma např. v dětství dávala syrový žloutek s cukrem. To byla delikatesa.
Mě by zajímalo, proč je kolem vajec pořád tolik dohadů. :D Vejce podle mě zdravá jsou a samozřejmě jako u všeho platí s mírou, to se nemusí říkat, to každý ví. :)

0
Obrázek uživatele čmeláček
před 5 lety čmeláček

děkuji Karličko :-) mám ještě dotaz "vojín Kotaz" ? jak se tepelně upravuje bílek ve skleničce a následně žloutek ?  :-)

0
Obrázek uživatele Frodik
před 5 lety Frodik

Mňam, kvalitní vajíčko udělané na hniličku, to je dobrota. Pamatuju si, že Pohlreich to někde učil, jak se to dělá, vypadalo to moc složitě. Já to dělám jednoduše, počkám až voda bublá, na lžíci tam opatrně položím vajíčko, počítám přesně 5 minut, na lžíci zase vyndám a je to.

Fakt je, že u kupovaných vajíček se mi dost často stane, že vyndané vajíčko z ledničky vhozené do vařící vody praskne. Naštěstí máme domácí a ty vydrží opravdu hodně :-)

0
Obrázek uživatele Karlička
před 5 lety Karlička

Přiznám se, že by mě taky zajímalo, jak se dělá ve skleničce. Mám skleničku, ale pozapomněla jsem se mámi zeptat, jak na to. :) Zřejmě se rozklepne do vnitř a vím, že se takhle vaří dlouho... No a stačí empiricky ověřovat, jak to s tím žloutkem vypadá, nebo jestli někdo ví, jak dlouho...
Kupovaná vajíčka praskají dost a hrozně špatně se loupou. My na to máme vychytávku z Německa, takové udělátko s jehlou na propíchnutí.

0
Obrázek uživatele sharunka03
před 5 lety sharunka03

Já mám spíš pocit, že vajíčka by se měla vařit, tak, že se nejprve dají do studené vody a pak se vaří,pak už se málokdy může stát, že prasknou.

0
Obrázek uživatele Karlička
před 5 lety Karlička

Vařím vajíčka jedině ve studené vodě a stejně praskají.

0
Obrázek uživatele Irča
před 5 lety Irča

Dobrou radou, kterou mám sama vyzkoušenou - je nalít si do hrnce studenou vodu a přidat ocet, pak vám vejce neprasknou. Jinak už vejce nevařím - nikdy se mi nestalo, že by pak praskly.

0
Obrázek uživatele čmeláček
před 5 lety čmeláček

toto všechno jsou to prima rady a dají se uplatnit, když se vaří vejce v kastrolku, ale já vařím vejce zásadně v elektickém vařiči na vejce, dám jich tam sedm a za 10 jsou uvařená podle stupnice, kterou si navolím, resp. podle množství vody, kterou tam naliji, je tam také to vychytávátko, aby vajíčka nepraskala, z druhé strany té odměrky na vodu je kovová jehla a s ní se vejce propíchne na špičaější straně vejce..ha.. :-)

0
Obrázek uživatele Eva
před 5 lety Eva

Vejce je dobré vyndat na nějakou dobu před vařením z ledničky, aby to pro ně nebyl teplotní šok. Já mám vejce od našich slepiček, čili domácí. Nestává se, že by mi praskaly. Jednou jsme měli vajíčka se slabší skořápkou, ty jsem zpracovala do moučníku a jiných jídel. Do stravy jsme slepicím zařadili více vápníků - rozdrcené skořápky a vajíčka se nám zase zpevnila. 

0
Obrázek uživatele čmeláček
před 5 lety čmeláček

ok evi, dobrý postřeh

0
Obrázek uživatele Karlička
před 5 lety Karlička

A jinak znáte značení vajec? Na každém vajíčku je kód označující jakost, resp. 3 je od nosnic v halách, pak 2 a 1 na podestýlce, plus kód země.

0
Obrázek uživatele Frodik
před 5 lety Frodik

+Karlička Na to je tady taková šikovná infografika: http://www.lidicky.cz/clanky/a-odkud-jsou-vase-vajicka-clanek

1
Obrázek uživatele Stana
před 5 lety Stana

Vajíčka jednoznačně zdravá. Pokud tedy nejsou z Číny:)Od strašení vysokým obsahem cholesterolu se naštěstí upouští. Podle mě je takové domácí vajíčko dokonalá potravina.

1
Obrázek uživatele Karlička
před 5 lety Karlička

Frodik: Já si myslela, že už to tu určitě padlo. :) Jen pro připoměnutí.

0
Obrázek uživatele čmeláček
před 5 lety čmeláček

jj Staníku,som za :-)

Nový komentář

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 9 + 10


Přidat komentář