Obrázek uživatele čmeláček
  • autor: čmeláček
  • publikováno: 15.11.2013 15:40
  • zobrazeno: 1578x
+
1
-

luštěniny

Mám ráda luštěniny ,všeho druhu, myslím, že jsou dost prospěšné našemu organismu.Mám dotaz, odstátá voda po namočení, se vymění za čerstvou, ve které se luštěniny dále následně vaří,nebo se vaří v té samé vodě?díky za odpovědi. :-)

Komentáře uživatelů

0
Obrázek uživatele Sunriska
před 5 lety Sunriska

Níže je odkaz ne celou diskusi..

Luštěniny také miluju a vařím je na spoustu způsobů. Po namočení vodu vždy vylévám a vařím v nové...Prý je to lepší z hlediska nadýmání, osobně však vyzkoušeno nemám, s trávení luštěnin jsem nikdy neměla problém..Proti nadýmání bude však daleko účinnější např. mahá koření...

Vodu dávám vždy čerstvou hlavně proto, že když nějakou luštěninu (třeba cizrnu) namáčím přes noc, přijde mi, že voda trochu zapáchá..A to používám vesměs bio..

0
Obrázek uživatele Irča
před 5 lety Irča

Také při vaření dávám po namočení - novou vodu.

0
Obrázek uživatele Eva
před 5 lety Eva

Vodu vylévám a luštěniny vařím v nové vodě a to z důvodu odplavení pesticidů. Také při vaření sbírám pěnu, protože jsem někde četla, že tato pěna je také obsahuje a během prvního varu se odplaví a shlukne právě do té pěny. Vodu bych jinak nevylévala, přicházíme tím zbytečně o cenné látky, ale vzhledem k množství používání hnojiv a pokud jste si také všimli, že většina luštěnin se dováží z Číny, nedělám si iluze o jejím čistém pěstováním.

Nový komentář

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 7 + 11


Přidat komentář