Obrázek uživatele čmeláček
  • autor: čmeláček
  • publikováno: 10.11.2013 11:02
  • zobrazeno: 1737x
+
1
-

pít dobré víno každý den?

Mám dotaz neboli dilema, pít či nepít víno, kdy, kolik, jak často, může žena pít každý den, když má menší snášenlivost na alkohol , než muž?vím, že je víno zdravé, mělo by se pít denně, ale jenom málo, ale to není lehké... když už je víno v lednici připravené, načaté, tak to je nelidské nechat ho tam vyvětrat a dát si jenom jednu skleničku, večer je dlouhý..ha... je dobré vedle skleničky vína mít ještě další skleničku s vodou, ale ředit to? no nevím? možná je to lepší kvůli procentu alkoholu a dobré na žaludek...ale kdo má málo žal.kyseliny mu kyselé nevadí, možná je potom lepší červené víno, je prý dobré na krvinky, imunitu.. či čo...Babo raď, nebo dědku... díky :-)

Komentáře uživatelů

0
Obrázek uživatele Slunew
před 5 lety Slunew

Množství považované za zdraví prospěšné a nikoli alkoholismus (v našich končinách) je pro ženy 2 dcl vína nebo malé pivo denně. muži jsou na tom "lépe" u těch je to velké pivo, nebo 0,5l vína nebo malý panák tvrdého alkoholu...  

0
Obrázek uživatele Peta
před 5 lety Peta

Dříve jsem si dávala maličko - ani ne decku vína pro zdraví. Nemůžu si pomoct, ale je mi bez něj lépe. Mnohem líp spim a nebolí mě hlava téměř nikdy. Více než alkoholu to přisuzuji obsahu siřičitanů ve víně, na které jsem zřejmě háklivá. Pro mě je lepší volbou pivečko :)

0
Obrázek uživatele Slunew
před 5 lety Slunew

Tak to musite pit kvalitni vino;-)

0
Obrázek uživatele Peta
před 5 lety Peta

:D Krabicáky to nebyly ;) Já jsem bohužel ještě na víno bez siřičitanů nenarazila, možná na netu jsou k sehnání, ale v krámě ne...

1
Obrázek uživatele Frodik
před 5 lety Frodik

Pro ty, kteří jako já (asi teda spíš vyjímky), nemají rádi alkohol, tak mám dobrý tip, který jsem úplnou shodou náhod objevil včera - Limeňa Red fruits juice. Schválně se podívejte na složení. Jediné co nepotěší je cena, ale tak zas toho člověk nepije 2 litry denně, že ? Opravdová dobrota a navíc prokazatelně prospěšné zdraví, což dokazuje i schválené zdravotní tvrzení naší slavné EU - "Přirozený zdroj antioxidantů díky obsahu polyfenolů" :-) A mají to v prodejně s točící se žlutou taškou :-)

A pokud někomu přijde, že jsem z toho až příliš nadšený, tak má asi pravdu :-) Ono je to příjemná změna vidět něco pozitivního v regále, kde mají ty obarvené chemicky chutnající "fruit drinky" a "ovocné nápoje" a kdo ví jaké ještě jiné názvy tomu dávají, protože mají zakázané tomu říkat džusy. Obsah ovocné složky je v menšině ustupující těžkým kalibrům jako barviva, sladidla a všemohoucí aroma :-) Tak se pak té mé radosti nedivte no :-)

2
Obrázek uživatele Peta
před 5 lety Peta

Taky raději džusíkuju :) Nejlepší, co jsem kdy pila je tento: http://www.chemievjidle.cz/ovocne-stavy/kuhlfrisch-cranberry-himbeere-traube-mit-apfelA jinak mi chutná i original Sládkova limonáda http://www.chemievjidle.cz/limonada/staropramen-sladkova-limonada-original
Ale vše jen velmi výjimečně ;)

0
Obrázek uživatele iva.porto
před 5 lety iva.porto

Petro, Frodiku, děkuji vám za tipy! Jen se chci zeptat, kdeže se dá koupit ten džus Kuhlfrisch a Sládkova limonáda?

0
Obrázek uživatele sharunka03
před 5 lety sharunka03

Sládkovu limonádu mají snad všude, mají ji třeba v Tescu. Taky ji mám ráda, dělají ji i s jablečnou příchutí a ta mi chutná víc.

0
Obrázek uživatele čmeláček
před 5 lety čmeláček

milá Peto, má s vínem podobné potíže, není-li kvalitní a to z obchodů nebo řetězců nikdy není, tak mám dtto obtíže, ty siřičitany mi také vadí :-)

0
Obrázek uživatele Peta
před 5 lety Peta

Ten Kühlfrisch měli dříve v Kauflandu v takovejch těch chlaďákách u zeleniny. Ale asi o to nebyl zájem, protože už jsem je hrozně dlouho neviděla... Občas jsem na něj narazila v Makru, ale mám takové podezření, že už není určený pro český trh :( Jen Německo...  A sládkovu limču mají všude ;)
Čmeláček: No jo, jsme holt "cíti" :D

0
Obrázek uživatele jemelka.pavel
před 5 lety jemelka.pavel

Když dobré víno, tak jen od vinaře co má schované pro sebe a pro kámoše - ostatní je o ničem.

0
Obrázek uživatele čmeláček
před 5 lety čmeláček

jj dobré a praktiacké :-)

Nový komentář

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 12 - 2


Přidat komentář