Obrázek uživatele čmeláček
  • autor: čmeláček
  • publikováno: 19.10.2013 19:33
  • zobrazeno: 1976x
+
0
-

jaka kdy jíst ovoce ?

Mám dilema, jak a kdy jíst ovoce? Jenom nalačno? Nebo i s potravinou? Slyšela jsem, že ovoce s potravinou v žaludku a později ve střevech  kvasí, potravina se stává potom kyselou... Tak nevím, myslela jsem si že ovoce jde ke všem druhům potravin, vařené, syrové atd. bez problému,.Ale teď panuje jiný trend, ovoce jenom nalačno a potraviny potom zvlášť v jinou dobu, ovoce dopoledne a zelenina po obědě a večer, večer ovoce se prý nedoporučuje...Tak babo raď! :-(

Komentáře uživatelů

0
Obrázek uživatele carme
před 5 lety carme

Tohle asi já nikdy řešit nebudu. Četla jsem v jedné knížce, že se ovoce nemá míchat s obilovinami a to z toho důvodu o kterém píšeš. Prý je právě nevhodné do müsli sypat např. rozinky. Jenže, já nebudu jíst samotné vločky a nenapadá mě moc co kromě oříšků do nich popřípadě dát. A všimla jsem si, že makrobiotici obiloviny s ovocem jedí. Klidně najdete v makrobiotice recept na jáhlový dort a navrchu jsou třeba plátky jablek. 

1
Obrázek uživatele Sunriska
před 5 lety Sunriska

Sušené ovoce (rozinky, goji,...) se může kombinovat se sacharidy..Syrové nekombinovat s ničím. Nejlépe na lačno alespoň hodinu před jídlem - jedině tak tělo nejlépe zpracuje veškeré živiny bez nežádoucího kvašení..Já každé ráno začínám ovocem a pak během dopoledne cca po dvou hodinách si dám ovesnou nebo jáhlovou kaši..

1
Obrázek uživatele Irča
před 5 lety Irča

Osobně bych tohle vůbec neřešila,ovoce normálně kombinuji s čímkoliv. Čím více se člověk začne něčím moc zabývat, bývá to akorát naškodu. Myslíte si, že vaše maminky nebo babičky tohle řešily? Ne, neměly na to totiž čas a nevymášlely si různé "pitominy". Nezlobte se za ta slova, ale je to tak. Všeho s mírou a to je ta nejlepší úměra.

0
Obrázek uživatele Sunriska
před 5 lety Sunriska

+IrčaVšak to řešit nemusíte..:) Já to také neřeším, vím, že mi to tak dělá dobře, už jsem si na to zvykla a vůbec mi na tom nepřijde nic divného nebo že to je "pitomina"...:) Vaše reakce je jenom obrana na to, že s tím nechcete nic dělat, i když by to tak bylo dobré...Samozřejmě je to každého volba, já jenom poslouchám svoje tělo a pro jeho spokojené fungování jsem ochotná zbavit se i svých zažitých zvyklostí..:)

0
Obrázek uživatele Irča
před 5 lety Irča

Sunriska: Já to nemyslela špatně, jen by mě asi nikdy nenapadlo řešit, jak a kdy jíst ovoce. Prostě si ho dám, když na něho mám chuť a nepřemýšlím, zda-li je to nalačno nebo v jaké kombinaci. Nevím, prostě mi příjde, že v dnešní době se vše moc řeší - kombinuje - hledá něco extra - a lidé jsou daleko více nemocní než dříve. Já uznavám zlatou střední cestu a všeho s mírou a také to, aby si člověk jídlo vychutnal, měl z něho radost, protože i to dělá své. Nemám nic proti tomu stravovat se zdravě, ale co je dnes vlastně zdravé, jedni tvrdí to, jiní zase ono. Prostě také trochu dát na vlastní rozum a co si tělo žádá a více se vracet k tomu, co dělávaly naše babičky a ne hledat stále nějaké nové experimenty a novoty. Ono totiž v jednoduchosti často bývá nejvíce.

0
Obrázek uživatele sharunka03
před 5 lety sharunka03

Přesně tak. Souhlasím s Irčou. Všude se můžete dočíst, co a kde a kdy máme jíst. Pořád nám někdo nutí co se smí a co ne. Jak v televizi, tak v novinách, časopisech. Za chvíli nás budou třeba nutit, kdy si máme prdnout a kdy ne! Kdy je to zdravé a kdy škodlivé. Nezlobte se na mě, ale je to tak. Už je to jen o tom, podle čeho a koho, že se to máme řídit. Vůbec je to taková doba, kdy to všichni s námi myslí dobře, ale ne všichni to s námi myslí dobře a teď si jen vybrat, kteří lidé jsou ti, co nás mají rády a jde jim o naše dobro a zdraví. Já se taky řídím podle sebe a zvážím, jestli by to bylo dobré to tedy udělat, tak jak mi někdo radí, ale ne, prostě jít jenom za tím, že se to tak musí dělat, protože někdo, ( zřejmě odborník )mi to doporučuje. A zrovna něco takového jsem zmiňovala v jiné diskuze zde na stránkách a nějak mě nebylo pochopeno. 

1
Obrázek uživatele čmeláček
před 5 lety čmeláček

právě ,protože,mi občas ovoce s obilninami nedělalo dobře, ozývalo se nadýmání,proto jsem na toto téma otevřela diskuzi, co vy na to ? ptala se Vás ,a vy jste mi pomohli vyřešit mé dilema.. a už vím proč, díky a už jsem v obraze, neboli "im Bilde" :-)

2
Obrázek uživatele opoloha
před 5 lety opoloha

Lidičky, nemudrujte furt kol dokola kolem jezení ovoce .Furt a na věky věkú platí a platit bude jedná zásada pro všechny pojedače ovoce:  Ovoce furt nalačno a né po jídle! Když sníte ovoce, pak 1. jídlo najdřív  po 1/2 hod. "cokoliv"! 

0
Obrázek uživatele čmeláček
před 5 lety čmeláček

no prosím, to je radikální odpověď :-) 

Nový komentář

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 10 + 11


Přidat komentář