Obrázek uživatele Frodik
  • autor: Frodik
  • publikováno: 22.5.2014 11:40
  • zobrazeno: 1989x
+
0
-

Jaroslav Dušek a podobní....

Někde jsem zahlédl odkaz na jedno z mnoha zamyšlení Jaroslava Duška - ta první část o pásech v autech, rychlosti na silnicích, pod to se klidně podepíšu, i když se sám tím někdy proviňuji sám. V prostřední části textu pak velebí konopí jako univerzální plodinu využitelnou ve stavebnictví, zdravotnictví, dopravě, průmyslu, ok, souhlas, to je známá (ověřitelná) věc. No pak se to ale zvrtne :-)

Začne mluvit o tom jak zlý ropný průmysl dělá všechno proto, aby se konopí nepěstovalo a ropná lobby měla nepřerušené příjmy. To už začíná skřípat, ale stále je to uvěřitelné. Sice mám jiný názor, ale musím připustit i tu alternativu, že tomu tak je a že v mnoha odvětvích, kde se používá ropa, by se dalo použít ono konopí nebo jiná surovina. 

Dotud by to byl celkem stravitelný článek, který by se dal brát jako rozumný názor člověka, který přemýšlí o životu a společnosti. Jenže v závěru mluví o tom, jak již před sto lety existoval volný zdroj energie, který by bez ropy a nákladů zajistil dostatek energie pro každého na planetě a bla bla bla... Tím to celé shodil :-( I kdybych chtěl sebevíc a kvůli souhlasu s prvními dvěma částmi bych takový článek sdílel se svými známými, tak tím závěrem bych si vysloužil posměch a ostudu. A bohužel oprávněně. 

Mám taky takového kamaráda, který je Duškem fascinován a opakuje podobné nesmysly. Je to jeden velký guláš, který má ale vždy podobné přísady, které podobné příběhy spojují. 

Nejprve je potřeba mít objev - buď je to zázračný lék na rakovinu, nekonečný zdroj energie nebo něco podobného. Pak musí přijít někdo zlý, většinou tuto roli plní Američané, CIA, americká armáda nebo nějaká podobná tajemná organizace. Ta pak má mít hlavní zájem na tom aby se o objevu nikdo nedozvěděl, vše se ututlalo a lidstvo aby bylo odsouzeno žít v podrobení ropné, farmaceutické nebo jiné lobby. 

Bohužel jsou lidé, kteří jsou schopni tomuto věřit a šířit nesmysly dál. Bohužel se tak automaticky diskreditují v tom, aby je někdo bral aspoň trošku vážně.

Abychom si ale rozuměli - já sám nemám rád ropnou, farmaceutickou, potravinářskou nebo jakoukoli jinou nadnárodní lobby. Nemám o nich ani trochu pěknou představu, zisk je hlavní a mnohdy i jedinou motivací jejich činnosti. V tom si nedělám iluze. Ale je potřeba jejich chování a působení sledovat, popisovat, ukazovat na to co je špatně, ale ne vymýšlet nesmyslné pohádky o celosvětovém spiknutí. 

Jaký máte názor na Jaroslava Duška a podobné lidi (Igor Chaun a spol.) ? Vážně mě zajímá váš názor. Já osobně se s nimi ve většině věcí shoduji, s pohledem na život, hodnoty, chování, atd.. Ale právě pro tu část jejich názorů, které jsou mimo tento svět, je velmi těžké je brát vážně. 

Mám kamaráda, který žije všemi těmito konspiracemi a spiknutími, vidí je úplně ve všem, o všem dokáže říct, kdo a proč škodí a proč ještě nemáme auto na vodu, apod... Nelze se s ním smysluplně bavit, protože nejde použít faktické argumenty, protože on, jakmile mu ty argumenty dojdou, tak nasadí neprůstřelné celosvětové spiknutí, o kterém sice nikdo nic neví, ale to není důvod aby takový pseudo-argument nemohl použít. Vždyť Boha taky nikdo neviděl a přece je. Nebo není ? :-)

Přílohy příspěvku

Komentáře uživatelů

1
Obrázek uživatele Standa
před 5 lety Standa

On se otevřel novému pohledu na svět. Duchovnímu. Chce své poznání sdělit světu. Sice není fyzik ani architekt, ale to nevadí. Nový pohled na svět je silné sdělení. On ví, jak svět funguje, a jak by měl fungovat, a má potřebu to sdělit ostatním.

Ostatně podobně postižená je většina šiřitelů pravdy a lásky.

Svého času jsem k nim měl blízko, tak to znám docela detailně. U ohně a bubnů nad jointem či s houbičkami se snadno nacházejí nové pohledy na svět (pokročilí už k tomu jointa ani houbičky nepotřebují). A vnitřní přesvědčení, že právě objevili skrytou podstatu světa.

Jenže mnozí, kteří se dali na cestu duchovního poznání, mají navíc pocit nadřazenosti nad těmi přízemními, kteří si „sedí na své první čakře“. A mají potřebu svou představu o ideálním světě šířit, vymýšlet zákazy, příkazy a regulace. V tom okamžiku se z tichého či hlučného excentrika stává echt levičák a spasitel světa, a stává se pro všechny kolem hrozbou pro jejich svobody.

Tímto se zároveň kaju za to, že jsem k nim také patřil.

1
Obrázek uživatele Standa
před 5 lety Standa

A k těm spiknutím. To není spiknutí. To jsou zájmová uskupení, kterým se úspěšně podařila akvizice světa skrze politiky a bezmeznou víru v demokracii.

Šílené konspirační teorie jim pomáhají zakrýt zjevnou pravdu,  zaměstnají mysl přemýšlivých.

„Jen malá tajemství je potřeba chránit. Ta velká jsou držena v tajnosti nedůvěřivostí veřejnosti.“ Marshall McLuhan

0
Obrázek uživatele Janeg
před 5 lety Janeg

Je spousta mocných a vlivných, kteří svůj moc a vliv vybudovali na základě našich potřeb (energií, věcí, módy, zábavy)Nastupuje nová garnitura, která chce budovat svou moc a vliv na nespokojenosti s prvními.Je naše volba, zda chceme jezdit autem či chodit pěšky, kupovat blafy v supermarketech, nebo se hrbit nad záhonky.Výsledek volby je předem daný. (?)

Nový komentář

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 8 + 11


Přidat komentář