Obrázek uživatele Frodik
  • autor: Frodik
  • publikováno: 4.4.2014 11:36
  • zobrazeno: 1936x
+
1
-

Červená jako červená, hlavně že je alergická

Tak toto je zajímavé. Oficiální příbalový leták léku Sumamigren (r). Na dvou místech v letáku je uvedeno, že lék obsahuje E124 - košenilovou červeň. Hmm, no jo, jenže E124 není košenila, ale červeň Ponceau. Košenila je totiž označena kódem E120. No jo, obě jsou to červená barviva, tak proč by to výrobce řešil, že ? Hodinky, holinky ....

Ale co mě zaujalo nejvíc, že výrobce přiznává nežádoucí účinek košenili nebo Ponceau - kdo ví, která z nich tam je :-) Konkrétně alergické reakce, na které vás ale výrobci potravin na svých potravinách nikdy neupozorní, ale naopak rádi píší označení "přírodní barvivo karmín" aby se vše tvářilo nevinně. 

Přílohy příspěvku

Komentáře uživatelů

1
Obrázek uživatele Lucka
před 5 lety Lucka

Tak se jen znovu a znovu potrvzuje, že tyhle "léky" ve své podstatě léčit nemají :-)
A musím uznat, že máte perfektní postřeh Frodiku, výrobce očividně s takto pozornými "čtenáři" ani nepočítá :-)

0
Obrázek uživatele Danah
před 5 lety Danah

No nazdar: Tohle by měli vyřešit lidé, kteří jsou od toho velmi dobře placení. Nahlásila bych tuhle lumpárnu na SÚKL. Děkujeme, Frodíku. 

0
Obrázek uživatele Martin Vozka
před 5 lety Martin Vozka

Nemám rád žádná E-čka a vyhýbám se jim. Neschvaluji, ale dokážu pochopit konzervanty, emulgátory, atd. Co nechápu, jsou barviva a ještě k tomu v lécích. Nechci tady "konspirovat", Frodík to nemá rád :-), ale co už je to jiného než genocida nevědomých a zajišťování si  pacientů?

0
Obrázek uživatele Frodik
před 5 lety Frodik

+Martin Vozka Tak genocida je hodně silné slovo :-) V lécích ty barviva mají paradoxně větší opodstatnění než v potravinách. V potravinách nemají totiž žádné. Léky s přimhouřením všech očí, chápu, že plní funkci rozpoznávací. Asi to není přímo pro nás, ale třeba pro seniory, kteří si např. berou modrý ráno, červený v poledne, žlutý navečer, apod... - což ale neomlouvá použití syntetických barviv, což je ale samozřejmě nejjednodušší řešení, bohužel.

Ad konspirační teorie - neříkám, že zavrhuji všechny, ale v naprosté většině případů se jedná o teorie na úrovni astrologie, náboženství a multi-level marketingu :-) 

0
Obrázek uživatele Martin Vozka
před 5 lety Martin Vozka

+Frodik Léky neberu, nemusím. Ale např... Brufen je bílý (bez barviva), Ibalgin (stejné účinky i účinná látka) je červený od košenily. Ibalgin je levnější, přitom obsahuje více látek (mj. i tu košenilu). Proč?

2
Obrázek uživatele Jiritek
před 5 lety Jiritek

Pánové Frodík a M.Vozka 

:o)

Největší konspirace je popírání všech konspirací. !!

Některé konspirace,jsou účelně vytvořeny,aby mohly být později odhaleny jako nepravdivé,čímž pak všichni budou věřit (jěště je to utvrdí v tom),že všechny jsou nepravdivé. Toto je automatický obranný systém,tohoto systému,aby lidi neposlouchali/neakceptovali/nepřemýšlely nad alternativnímy informacemi.

Myšleno v dobrém. :)

1
Obrázek uživatele Martin Vozka
před 5 lety Martin Vozka

+Jiritek "Některé konspirace,jsou účelně vytvořeny,aby mohly být později odhaleny jako nepravdivé,čímž pak všichni budou věřit (jěště je to utvrdí v tom),že všechny jsou nepravdivé."
To mne cituješ :-) Stejné jsem napsal už hodně krát. Naprostý souhlas.

0
Obrázek uživatele Danah
před 5 lety Danah

Martin Vozka: Pripomina mi to pristup divaku a ctenaru k zanru science fiction. Kdo by tomu veril, ze? Vzdyt je to jen pro zabavu. Legracni je, ze temer vsechno, co bylo v minulem stoleti napsano a natoceno jako sci-fi, se uskutecnilo. Kdo je otevrene mysli, najde snadno realne jadro pribehu. 

0
Obrázek uživatele Jiritek
před 5 lety Jiritek

Martin Vozka.  sory ,já nevěděl že to píšeš taky.  fakt jsem to od tebe tady nikdy nečetl.  mám to z vlastního zkoumání .   Ale jsem rád že nejsem sám s tímto názorem.  Díky

0
Obrázek uživatele Martin Vozka
před 5 lety Martin Vozka

Jj, dělal jsem si srandu, takových názorů má hodně lidí. A je to i logické. Sranda je, že lidi mají potvrzeno z dějin, že se podobné případy prokazatelně staly, ale dnes si myslí z nějakého, mně nepochopitelného, důvodu, že se to už stát nemůže a nestává. 

Nový komentář

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 12 - 3


Přidat komentář