Obrázek uživatele Frodik
  • autor: Frodik
  • publikováno: 16.3.2014 17:00
  • zobrazeno: 2505x
+
2
-

Kluci v akci alá Babica

Jak jsem dřív měl rád kluky v akci ( pořad o vaření na ČT ), tak teď po shlédnutí dílu, kde jsem asi 10x musel vytrpět naprosto okaté záběry na pytlíky s kořením konkrétního výrobce, jsem teda trochu mimo. Na bramborák pytlík se směsí bramborák, na pečení margarín s máslovou příchutí, .... 

Já chápu, že reklama musí být, fajn, ať si před pořadem a za pořadem odvysílají to nutné zlo. Ale takhle násilně používat tzv. product placement přímo do receptů, kde vysloveně uvádějí konkrétní výrobky těch, co si za to zaplatili.... no vážně nevím. Kdyby to vařil Babica na Nově nebo nějaký jiný lidový kuchař na jiné komerční televizi, tak to chápu. Možná jsem jenom přecitlivělý, ale tohle mi na veřejnoprávní televizi prostě vadí. 

Kdo si to chce zhodnotit sám, odkaz přiložen.

Přílohy příspěvku

Komentáře uživatelů

1
Obrázek uživatele alena.prchlikova@
před 5 lety alena.prchlikova@

Včera jsem náhodou na ně koukla, a když potřetí upozornili na máslovou Heru, tak jsem měla chuť je vypnout. Ale čekala jsem, co z toho udělají. Výsledek byl žalostný.  Ani ty rrecepty nebývají zajímavé, dřív jsem občas koukla spíše na netu. Ale co vytvářejí nyní, to se mi zdá také za hranou dobrého vkusu. A zrovna včera pekli medovník, nevím, proč těsto klasicky nevyváleli, asi jim to nešlo, protože ho měli špatně zpracované. A ten krém, to byla hrůza. Na medovník se vůbec nedělá klasický krém, tam patří řidší náplň, které se při odležení vsákne do těsta, protože to je po upečení tvrdé. A krém z Hery jim tekl, protože do tuku musejí karamelové mléko přidávat po lžicích a lehce zašlehávat. A navíc byl z Hery, takže se jim to celé rozteklo. Z másla by to bylo jiné, ale o to nešlo, šlo o propagaci Hery a podle toho to vypadalo.A směs na bramborák, to tedy taky nechápu. Jsem ráda, že nejsem sama, komu se jejich pořad nelíbí.

0
Obrázek uživatele Frodik
před 5 lety Frodik

+alena.prchlikova@ Jsem rád, že to vidíme stejně, že nejsem divný :-) Máte pravdu, že i ty "recepty z pytlíků" a výsledek mi přišel taky velmi slabý. 
Zase když to srovnám s některými díly z Tyrol, to byla nádhera, když vařili v přírodě, z místních super surovin. Ale tohle byla vážně úroveň Babica :-(

0
Obrázek uživatele Lucka
před 5 lety Lucka

Frodiku, tak úplně přesně tohle je i ten důvod, proč už je tolik nesleduji, měla jsem je ráda, ale přijde mi, že hrozně zkomerčnily... nejdříve mě štvalo, když byly vyfoceni a propagovali všude maso a uzeniny od Purlandu ze známého Kaufl.... asi to bylo málo a teď už frčí v Avokádu...
Nevadilo mi, když třeba propagovali v některých dílech sponzora Třeboňský kapr, víceméně to byla i snaha o zvýšení zájmu o české lokální ryby.. ale tohle už mi přijde také utažené za vlasy... kdo ví, co tam bude příště.
Možná tam bude sám Babica s Klukama a jeden bude držet Avokádu a druhý třeba Kotányiho...

0
Obrázek uživatele alena.prchlikova@
před 5 lety alena.prchlikova@

Já bych řekla, že Babica je možná o kousek lepší, i když se na něj taky nedá koukat. Ale alespoň neotravuje s reklamou přímo na potraviny. Vsadil na hrnce a pánve, nevím, jestli se prodávají, ale asi moc ne. Nevím, ale mám pocit, že už v televizi jeho pořad není.Ne, že by mi chyběl:-)

1
Obrázek uživatele Frodik
před 5 lety Frodik

+alena.prchlikova@ Babica lepší ? Nechci se hádat, ale ten člověk by neuvařil ani instantní čaj. Na TV se nedívám, takže nevím, ale před oběděm v sobotu vaří na F1 a to je k pláči. Když to omylem v autě naladím, tak rychle přepínám. Teď naposledy vzpomínám, že tam něco říkal o Podravce - což jak jsem pochopil byl hlavní chuťový základ toho jídla ... no raději no comment :-)

0
Obrázek uživatele alena.prchlikova@
před 5 lety alena.prchlikova@

Já myslela lepší v tom, že se tam tak okatě neukazovala reklama, jako se to děje u kluků. Viděla jsem jen pár jeho dílů a naprosto s Vámi souhlasím, jeho vaření je hrozné.Běží vůbec v televizi nějaký kvalitní pořad o potravinách a vaření? Já o žádném nevím...

1
Obrázek uživatele Lucka
před 5 lety Lucka

Naprosto souhlasím s Frodikem, Babica by mohl být v čele absolutních ostudných "kuchařů nekuchařů"... ten člověk nemá s kuchaři a vařením pranic společného... a myslím, že i on měl reklamy na potraviny v některých dílech...

0
Obrázek uživatele Martin Vozka
před 5 lety Martin Vozka

Taky jsem kdysi míval rád pořady o vaření. Už nemám bohužel ani jeden, hlavně teda kvůli našemu stylu stravování, ale Babica je fakt "expert" :-) Ten dokáže smíchat ho**o s hruškama a vydávat to za hruškový puding :-D

1
Obrázek uživatele Hanka pH
před 5 lety Hanka pH

Už dlouho se na pořady o vaření nekoukám. Dříve to bývalo fajn, teď je to podle mě ztráta času. Bohužel.

0
Obrázek uživatele Dita
před 5 lety Dita

Smutné na tom všem je, že už takhle matou lidi, kteří mají sklony jíst šity. Polreich se tu snaží do lidí hustit - vařit poctivě a ze surovin, pak stačí takovýto pořad schvalující vaření z máselného aromatu a je vymalováno. Věřím, že se toho hodně lidí bohužel chytne. 

0
Obrázek uživatele Frodik
před 5 lety Frodik

A ještě jednu věc jsem si vzpomněl tady z tohoto konkrétního dílu - nakrájeli do bramboráků klíčící česnek jakoby se nechumelilo. Přitom Pohlreich vždycky kladl důraz na to, že klíčky se z cibulek česneku vyndavají - jestli si dobře vzpomínám, tak kvůli nadýmání.

0
Obrázek uživatele Martin Vozka
před 5 lety Martin Vozka

ano, klíčky česneku i cibule nadýmají, ale zase jsou zdravé. Otázka je, jak to pomůže ve smaženém bramboráku :-) Já osobně klíčky česneku už taky neodstraňuji, je to zárodek budoucí nati, která je zdravá. Nadýmání je řešitelné :-).

1
Obrázek uživatele elllzi@
před 5 lety elllzi@

Ten kliček se odstranuje když jite cesnek sirovy za tepelne upravy to nevadí 

0
Obrázek uživatele Frodik
před 5 lety Frodik

+elllzi@ Díky za informaci, to jsem nevěděl.

Nový komentář

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 2 + 12


Přidat komentář