Obrázek uživatele Frodik
  • autor: Frodik
  • publikováno: 1.3.2014 18:53
  • zobrazeno: 2069x
+
1
-

Tip na zdravý slaný snack

Tak jo, když už jsem tu chválil Lipánka, přidám i něco, když přijde slaná chuť. Mám tuhle dobrotu moc rád, jednak kvůli chuti a samozřejmě i proto, že to je zas jedna potravina, kterou můžu vřele doporučit svým známým. A těší to obzvlášť, když je to kategorie potravin, která je notoricky známá pro svou nezdravost. Chipsy, slané snacky všeho druhu, zkrátka pochutiny k televiznímu gaučování nebo prostě jen tak když přijde návštěva nebo chuť :-)

Složení je takové, jako kdybyste si je dělali sami doma. Takže buď je zkuste doma udělat nebo zajděte do Billy, jinde jsem je zatím neviděl. 

Přílohy příspěvku

Komentáře uživatelů

1
Obrázek uživatele Lucka
před 5 lety Lucka

Tak nevím, jak moc ty mé domácí byly lepší, protože jsem kupované neměla, ale dovolila jsem si je vylepšit o sušené nesířené brusinky a věřte, že se po nich u TV zaprášilo docela rychle :-) Takže díky za tip, jsem ráda, že chutnají i rodičům, kteří obvykle upřednostní brambůrky... :)

0
Obrázek uživatele alena.prchlikova@
před 5 lety alena.prchlikova@

Lucko, vypadají úžasně, moho poprosit o recept? My u televize nic nejíme, ale když přijdou známí, tak se něco slaného hodí. A moc nevěřím kupovaným výrobkům, raději peču a vařím. 

0
Obrázek uživatele Frodik
před 5 lety Frodik

+Lucka Vypadá to báječně. Je to udělané na slano nebo na sladko ? 

1
Obrázek uživatele Lucka
před 5 lety Lucka

Dělala jsem to spíš "podle oka a chuti" na sladko, vynechala jsem akorát cibuli s kořením, ale chystám se i na slané varianty, které bych nejspíš udělal i s kmínem a mákem, protože to miluju, hlavně ten mák :-)

0
Obrázek uživatele Lucka
před 5 lety Lucka

Já jsem zvyklá si všechny recepty "upravovat" a děla podle svých chutí a potřeb :-) Takže jsem smíchala žitnou mouku s grahamovou (1:1), žádnou sladovou jsem nedávala, tu ani nemám :-), přidala jsem vlastní žitný kvásek, špetku soli, podle chuti lžičku stévie a brusinky (nesířené), které jsem nechala namáčet v naředěném rumu (ale nemusela jsem se bát, příště je nechám klidně jen v samotném rumíku)=) Ingredience jsem smíchala, zadělávala jsem to v půl 6 ráno a nechala celý den kynout, večer okolo 17hod upekla a okolo 19hod už nebyly :D

Slanou variantu chci zkusit se stejným základem, ale místo stévie koření a místo brusinek kmín a mák ;)

0
Obrázek uživatele alena.prchlikova@
před 5 lety alena.prchlikova@

Lucko, díky, zkusím slanou variantu, z kvásku peču jen chléb a rohlíky, vyzkouším i drobné kousky. A určitě s mákem, ten u mě vždy zvítězí:-)

0
Obrázek uživatele Lucka
před 4 roky Lucka

U mě mák jednoznačně boduje také! Ať se povede ;-)) A hlavně chutná ;)

Nový komentář

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 7 + 11


Přidat komentář