Obrázek uživatele Frodik
  • autor: Frodik
  • publikováno: 27.2.2014 12:17
  • zobrazeno: 1344x
+
1
-

Je potřeba chválit, když je za co

Tak jsem si právě pochutnal, tak se o to chci podělit s ostatními :-) Ale nejenom proto, ale pochutnal jsem si s dobrým pocitem, že jsem zase objevil výrobek, který můžu i doporučit. Jedná se o konkurenční výrobek klasickému "pramenu zdraví z Posázaví", ale narozdíl od něj neobsahuje nic, co tam není potřeba.

Takže složení "smetana, tvaroh, cukr, kakao", já myslím, že to stačí, ne ? Když si tuhle dobrotu budete dělat doma, tak to je přesně to, co použijete. Budete si doma něco našlehávat dusíkem, aby se na oko zvětšil objem ? Budete si do toho snad sypat škrob nebo shánět xanthan na zahuštění ? Já myslím, že v takovém případě přidáte jen trochu víc tvarohu :-) 

Zkrátka, Lipánek kakaový vs. Pribináček kakao - 1:0. Jediná škoda je, že ostatní výrobky pod značkou Lipánek nějaké ty mušky mají, ale v případě tohoto konkrétního dezertu, maximální spokojenost a doporučuji ;-) 

Přílohy příspěvku

Komentáře uživatelů

0
Obrázek uživatele alena.prchlikova@
před 5 lety alena.prchlikova@

Myslím, že by bylo vhodné, kdyby si někdo udělal čas a sepsal opravdu dobré potraviny, které stojí za to koupit. Databáze je fajn, často ji využívám, ale těch potravin je tolik, že se v tom začínám ztrácet.Ale to je asi nereálné při současném množství různých druhů, navíc v každém kraji se prodávají jiné výrobky.Já jsem zjistila, že v poslední době kupuji pouze základní suroviny a vše si doma uvařím, upeču i umíchám, od pomazánek až k pečivu, a tak i Frodíkův lipánek si také vyrobím, dělám i vanilkový, u toho si pravou vanilkou navoním moučkový cukr a tím osladím tvaroh s trochou mléka nebo smetany. Ten domácí mi připadá chutnější a méně sladký než kupovaný. Ale já mám čas, děti jsou velké, je mi jasné, že když má někdo doma děti a chodí do práce, že toho času není moc a musí využít některé prodávané výrobky. A pak jistě sáhne po lipánku, bude určitě dobrý a vzhledem ke složení nezávádný. 

0
Obrázek uživatele Frodik
před 5 lety Frodik

+alena.prchlikova@ Souhlas, určitě je varianta domácí výroby - to jsem chtěl i svým příspěvkem říct. Sám se na výrobu taky chystám, jen mě teď tenhle kousek v obchodě praštil do očí - byl ve slevě s končící dobou spotřeby. Tam občas člověk narazí na dobré věci, které by si jinak kvůli ceně třeba nedopřál. Většinou tam právě končí kvalitní (drahé) potraviny. Se slevou 50% jsou pak více dostupné.

0
Obrázek uživatele Lucka
před 5 lety Lucka

Frodiku, naprosto souhlasím, takovéhle smetanové jogurty jsem měla vždycky strašně ráda, dnes mi přijdou dost drahé - na to malé množství, ačkoli jsou "maxi" :) Ale občas si člověk i tak dopřeje, mimochodem s těmi slevami máte úplnou pravdu, já si zrovna včera přivezla pyšně kozí sýr s 40% slevou, nekupte to z 28,- na 17,- :)) (samozřejmě ještě neprošlý, jen končíčí datum...)

1
Obrázek uživatele alena.prchlikova@
před 5 lety alena.prchlikova@

Taky kvůli cené raději připravuji téměř vše, hlavně mléčné výrobky mi přijdou hodně drahé, hlavně ty různé lipánky, smetánky, pudinky, no skoro vše pro děti. Nesvědčí to o něčem? Že by televizní reklamy, dětská přání a drzost výrobců spolu souvisely?

0
Obrázek uživatele Anywetta@
před 5 lety Anywetta@

Lipánka kakaového znám už dlouho a sem tam si ho koupím. Teda jen když na něj narazím "v akci" a pak si koupím alespoň 3. :-D Jinak mléčné výrobky téměř nekupuju. Toto je pro mě ale výjimka...

0
Obrázek uživatele Frodik
před 5 lety Frodik

Tak jak jsem tu pěl ódy na Lipánek kakaový, tak moje nadšení se brzdí, když jsem viděl Lipánek jahodovo - vanilkový :-) Už jsem po něm v regálu sahal, ale obezřetnost mě přiměla se podívat na složení. No jasně, je tam ! Ale výrobce má aspoň invenci, uvedeno je "přírodní barvivo karmín". Jojo, broučci, to je příroda, to je jasné :-)

1
Obrázek uživatele Irča
před 5 lety Irča

Máte pravdu, také jsem se zarazila, proč všechny lipánky jsou ok a zrovna tento vybočuje z řady. A tak kupuji jen vanilku nebo čoko. U tohoto jahodovo-vanilkového se nám Madeta trochu "sekla".

1
Obrázek uživatele alena.prchlikova@
před 5 lety alena.prchlikova@

Když potřebují červenou barvu, co mají chudáci dělat? Přece tam nedají jahody jako já doma:-)

0
Obrázek uživatele Anywetta@
před 5 lety Anywetta@

Můžou použít červenou řepu - je taky červená :-)

0
Obrázek uživatele alena.prchlikova@
před 5 lety alena.prchlikova@

Červená řepa nená zrovna dobrý zvuk mezi maminami, občas mám jogutry obarvené řepou a když to tenkrát  zjistily, nechtěly je kupovat:-) Ale většina lidí to nezkoumá, hlavně, že je to červené...

0
Obrázek uživatele Frodik
před 5 lety Frodik

+alena.prchlikova@ To jsem trochu nepochopil. Jako že maminkám vadí jogurt obarvený červenou řepou ? A důvod ? 

0
Obrázek uživatele alena.prchlikova@
před 5 lety alena.prchlikova@

Vadí, já to také nechápu, prý to není normální, aby byly jogurty barveny řepou.

0
Obrázek uživatele Frodik
před 5 lety Frodik

+alena.prchlikova@ Tak to je vtip dne :-) Řepa jim vadí, přírodní barvivo karmín z broučku ne :-) Svět už se vážně zbláznil....

0
Obrázek uživatele alena.prchlikova@
před 5 lety alena.prchlikova@

Je to tak, jen pár mých zákaznic vybírá zboží podle toho, co obsahují, občas se někdo zajímá při koupi něčeho pro děti, většinou vím, když ne, mám lupu a čtu jim složení a diskutujeme o obsahu. Ale většině je to víceméně jedno... Dnes jsem psala na jinou stránku o výrobku Hamé prejtu, tak to vypadá i u jiných potravin, a to opravdu vybírám z nabídky velkoobchodů to alespoň trochu lepší, ale někdy to prostě nejde. Myšlení některých lidí je neskutečné. 

0
Obrázek uživatele carme
před 5 lety carme

Třeba zní řepa moc zdravě a to bude ten důvod. Pod názvem karmín si málo kdo představí ošklivého broučka. 

0
Obrázek uživatele alena.prchlikova@
před 5 lety alena.prchlikova@

Carme, to je možné, ale spíše nemají důvěru k řepě, ono ji moc lidí nejí...A když jim říkám, že se jedná o broučka, tak jen kroutí hlavou, co jsem si to vymyslela za nesmysl, protože přece karmín je červená barva a že barví potraviny vědí...

Nový komentář

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 12 - 4


Přidat komentář