Obrázek uživatele Frodik
  • autor: Frodik
  • publikováno: 27.1.2014 12:25
  • zobrazeno: 2184x
+
0
-

Jak nejrychleji odstranit žloutek od bílku ?

Je to pěkné, efektní, vypadá to dobře a asi to i funguje :-) Ale ruku na srdce, budu to tak dělat ? Opravdu nevím :-) Stejně tak jako u banánů, vím že je mnohem rychlejší a jednodušší je loupat z druhé strany, ale pořád je loupu tak jak jsem zvyklý - od stopky. Ale přitom tyhle videa, když člověk vidí, tak si říká, hmm, to je ale chytré a důmyslné, takhle to už budu dělat. Ale nakonec většinou zůstane u své zastaralé, méně praktické metody. Čím myslíte, že to je ? 

Přílohy příspěvku

Komentáře uživatelů

1
Obrázek uživatele alena.prchlikova@
před 5 lety alena.prchlikova@

Asi síla zvyku, mně to tak úžasné nepřijde, vždyť i ta lahev se musí udržovat v čistotě a většinou lahve od pití jsou měkké a špatně se s nimi manipuluje, natož vymývá a suší. A pak mě napadá, kam spěchat? Když vařím a peču, tak v klidu, žádný kvalt, nemusím pospíchat. A když už mám málo času, tak vařím něco jednoduchého, abych nemusela pospíchat. Myslím, že i spěch a neklid nám neprospívá, měli bychom si práci rozvrhnout a dělat ji v poklidu a s dobrým pocitem.

0
Obrázek uživatele Frodik
před 5 lety Frodik

+alena.prchlikova@ Myslím, že jste trefila hřebíček na hlavičku. Souhlasím :-) 

0
Obrázek uživatele Dita
před 5 lety Dita

Já jsem měla takový hrníček ve tvaru kohoutka, dovnitř se rozkleplo celé vejce a zobáčkem se vylil bílek, šlo to s tím pěkně. Jen nevím kde je. Budu se muset po něm kouknout.
Asi, když bych potřebovala oddělit hodně vajec, použila bych tuhle fintu. Na dvě, tři vajíčka, která se doma použijí na pečení, žemlovku a podobně, to asi vážně nemá cenu hledat po domě prázdnou flašku.  

0
Obrázek uživatele Dalibor
před 5 lety Dalibor

Ono jako zlepšovák to vypadá mazaně, není ale nad klasické babiččino přelévání ze skořápky do skořápky..2x z jedné do druhé a po bílku ani památka:-D Jen se nesmí rozškrábnout žloutek, to je pak marná práce :-D Ale při troše trpělivosti i to jde zpravit lžící...a zase si pěstovat doma plast- stačí, že se většinou těsto míchá v plastové misce :-)

Nový komentář

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 5 - 5


Přidat komentář