Obrázek uživatele Frodik
  • autor: Frodik
  • publikováno: 9.1.2014 18:14
  • zobrazeno: 1174x
+
1
-

Food art - aneb jak na děti co nechtějí papat

Na stránce timeout.com jsem si vypůjčil tyhle skvělé obrázky. Když jsem dříve měl ještě čas, tak jsem si taky někdy na talíři vyrobil nějaký ten "obrázek". Ale nikdy jsem si žádný nevyfotil. Teď už bych to asi pro sebe nedělal, ale dcerka je dobrý důvod si zase dětsky pohrát se snídaní nebo obědem, aby bylo hezčí a přitažlivější. Přeci jenom se říká, že jíme i očima a u dětí si myslím že to platí dvojnásob. 

Děláte doma taky nějaké dětské hrátky na talíři ? Rád se nechám inspirovat, protože už mě to za chvilku taky čeká. A docela se těším :-)

Přílohy příspěvku

Komentáře uživatelů

0
Obrázek uživatele sharunka03
před 5 lety sharunka03

Hlavně, aby to mělo úspěch a dítě pak neřeklo, že to jíst nebude, že je to škoda. :-)

0
Obrázek uživatele Frodik
před 5 lety Frodik

+sharunka03 Takhle by přemýšlel dopělý :-) Co vím od rodičů, kteří podobné snídaně a svačiny dělají, tak to má velký úspěch :-) 

Myslím, že je to skvělý nápad, jak strávit kvalitní čas s dětmi a ještě to má ten přínos, že se kvalitně najedí. Ano, je to pracné a dát dítěti čokoládové vejce s hračkou co buď spolkne nebo zahodí je jednodušší, ale o tom by právě ta výchova asi měla být. Vztah dětí k jídlu je podle mě velmi důležitý. Že vidí, jak to s jídlem je, že to dá práci ho vyrobit a že se dělá ze skutečných surovin. Z BleBle Brumlíka nic takového nikdy mít nebudou...

1
Obrázek uživatele Sunriska
před 5 lety Sunriska

Jeee, úplně jsem si vybavila z dětství, kdy nám maminka dělala obložené talíře, které také podobně nazdobila. Vejce poskládala do tvaru muchomůrek, sýr a zeleninu jako autíčko...také si s tím vždy ohromně vyhrála..:) Ne, že bychom jako malé nejedli, bylo to jenom pro radost a zpestření..

Škoda, že dnes lidé nemají tolik času pro sebe a rodinu..Kolikrát stačí opravdu maličkosti - třeba jako toto a dítě si nese z dětství krásné nostalgické vzpomínky..

1
Obrázek uživatele sharunka03
před 5 lety sharunka03

Frodík: Jo to určitě, hlavně, když ty děti budou od začátku té výroby, určitě u toho může být legrace. Taky vysvětlit těm dětem všechno rovnou, že ty suroviny na to jídlo se  samy nevykouzlí, že to lidé musí nakoupit za peníze a že ty peníze oni vydělávají pravidelně a že je nemají zadarmo.
Ale asi ne všechny děti by to bavilo. Jinak je to dobrý tip pro mě do budoucna, zrovna mě by tohle bavilo, ať by moje děti jíst chtěly nebo nechtěly.:-)

0
Obrázek uživatele sharunka03
před 5 lety sharunka03

Ten opičák je nadhernej. 

0
Obrázek uživatele carme
před 5 lety carme

Mě se líbí nejvíce vláček. Jen ty suroviny mít. Maliny, ostružiny a jahody nerostou. I když, pokud bude jaro v lednu pokračovat, můžeme se těšit jako v té pohádce o Marušce a 12 měsíčkách. 

1
Obrázek uživatele Jana
před 5 lety Jana

Tak to je paráda! : ) Krása.

Já dělám dcerce kaše - jáhlové, ovesné, žitné, ..... a když je kaše na talíři, ozdobím ji kousky másla: dvě oči, malý nos a rozesmátá pusinka. A vlasy dělám pomocí medu. Od té doby dcerka miluje kaše (a já jí podezřívám, že jen kvůli tomu sluníčku! : ))
Pokud někdy spěchám, mám smůlu, slunce musí být, přes to nejede vlak!

0
Obrázek uživatele carme
před 5 lety carme

Jana, to je hezké. Až děti vyrostou do určitého věku, už z toho nebudou tak okouzlení a protože ten věk není zase tak veliký. Než se nadějeme, půjdou k maturitě a pak si budeme muset počkat až na vnoučata :).

0
Obrázek uživatele elllzi@
před 5 lety elllzi@

zdravím. je to moc pekne urcite napad využiju :-) a chci se zeptat jak dcerku odlakavate od tech produktu v obchode jako budouci mama se bojim že to pak bude brat jako neco zakazaneho a pak se tim treba nekde na oslave bude prejidat nebo kupovat ve skole a tak?

Nový komentář

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 6 + 8


Přidat komentář