Obrázek uživatele Frodik
  • autor: Frodik
  • publikováno: 16.12.2013 07:51
  • zobrazeno: 804x
+
0
-

5 milionů Kč za jeden článek

Cituji z tiskové zprávy Nejvyššího kontrolního úřadu:

"Při kontrole konkrétních projektů prověřil NKÚ i projekt Vypracování optimální metody pro stanovení pitelnosti českého piva, v rámci kterého měl jeden příjemce za pět let získat dotace ve výši 13 milionů korun. Po dvou letech ministerstvo projekt přestalo podporovat, ale ve smlouvě o ukončení podpory zavázalo příjemce dotace jen k tomu, aby publikoval jeden článek v odborném tisku a sepsal metodiku na stejné téma. Za tento výstup dostal příjemce dotaci 5 milionů korun."

Myslím, že zájemců o takový projekt by se našlo hodně, pitelnost českého piva, to je panečku velké téma. A kdo by nechtěl 13 milionů za 5 let ? To už se dá přežít a ten jeden vypocený článek taky. Škoda, že nikde není odkaz na ten článek za 5 milionů, docela rád bych si jej přečetl. Při průměrné délce 10 000 slov by to vycházelo 500 Kč za slovo, takže to musí být už nějaká kvalita :-)

Přílohy příspěvku

Komentáře uživatelů

1
Obrázek uživatele carme
před 5 lety carme

A tak to je. Plýtvá se na každém kroku, myslím si, že takových podobných případů je daleko více, jen o tom nevíme a daňový poplatníku plať. Vždyť jen stačí zase zvednout DPH a kasa se zaplní na tyto potřebné projekty. Nedávno v tv na 24 vysílali zprávy o člověku žijící na ulici, hned po této reportáži vysílali, jak město Jihlava letos utratí 2 miliony za vánoční osvětlení. Není to krásné.

Nový komentář

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 9 - 5


Přidat komentář