Obrázek uživatele Frodik
  • autor: Frodik
  • publikováno: 22.10.2013 11:23
  • zobrazeno: 1089x
+
0
-

Soutěž krásy boubelek

Hodně, ale opravdu hodně jsem váhal, jestli to sem psát, musel jsem nějakou chvíli nechat vyprchat emoce, abych psal s chladnou hlavou :-) Dnes jsem tento titulek zahlédnul na jednom zpravodajském webu s přiloženou fotoreportáží z této akce. 
Respektuji, že má na to někdo jiný názor. Já píšu ten svůj :-) Prostě soutěž krásy a slovo boubelka mi prostě přijdou jako opačné magnetické póly. Sympatické nebo šikovné, určitě, ale používat slovo krása ve spojení s někým, kdo má nejenom nadváhu, ale je přímo silně obézní. No to vážně nevím. Přijde mi to jako oslava falešného sebevědomí a slabé vůle. Znám hodně obézních lidí s falešným sebevědomím, za svoji váhu se nestydí ale dokonce jim přijde jako něco extra zajímavého. 

Samozřejmě jsou výjimky, lidé s nějakou metabolickou nebo jinou zdravotní poruchou apod., ale to je zanedbatelné procento proti těm, kteří svoji váhu získali poctivě nezdravým jídlem a dlouhodobým nepohybem. A pak přijde taková soutěž krásy boubelek a pro všechny ostatní s nadváhou je to jako příklad, aby si řekli: Hm, tak fajn, jsou tlusté, možná i tlustší než já a dokonce se můžou stát Miss. No tak proč bych se snažila, vždyť je to normální takhle vypadat. A je vymalováno. 

A nemluvím jenom o obezitě, ale ta jde často ruku v ruce s nezdravým životním stylem. Takže nejde jenom o pojídání tučných, sladkých a jinak výživných jídel, ale taky o nezájem o kvalitu jídla jako takového. Pro výrobce potravin ideální strávník, neptá se na konzervanty, sladidla ani barviva, ale nakupuje jídlo hlavně na množství a ne na kvalitu. A to už jsme od obezity jenom kousíček ke všem možným nemocem, takzvaně civilizačních, které tady asi ani nemá smysl vyjmenovávat. 

Nemůžu si pomoct, ale někdo by měl říct, že takhle vypadat, není zkrátka normální. A měl by naopak takovým lidem pomáhat v motivaci zhubnout a začít se trochu zajímat o to co jedí a jestli jejich jediný pohyb není směr auto, gauč, lednička.

Komentáře uživatelů

0
Obrázek uživatele Frodik
před 5 lety Frodik

No tak to je naprostá náhoda, ale v internetové síti na mě právě vykoukl obrázek hodící se k tématu. Jak kdyby to někdo kreslil podle zkušenosti ze života :-) 

0
Obrázek uživatele Irča
před 5 lety Irča

No, jestli to není spíše tak, že většina holek - hlásících se do Miss je anorektiček a tak chtějí touto soutěží poukázat spíše i na to, že i buclatější holky mohou být Miss a může jim to slušet. Že život není o váze. Samozřejmě by bylo nejlepší ten střed, ani vychrtlé dívky, ale ani ty co mají dost kilo zase navrch až nadváhu. Já osobně si spíše myslím, že je to o tom, aby tolik holek neblblo s dietami a nedostalo se do anorexie či bulimie.

0
Obrázek uživatele Frodik
před 5 lety Frodik

+Irča Souhlas, vychrtlé holky jsou druhý extrém. Samozřejmě, že život není o váze. Svalová hmota váží odhadem jednou tolik než stejný objem tukové hmoty. Ale ať se snažím jak se snažím, tak na těch boubelkách vidím jen ten tuk. 
Už jsem našel odkaz na tu fotogalerii, posuďte sama: http://zpravy.ihned.cz/c1-60914580-miss-full-of-beauty-kralovna-krasy-plnostihlost
Slovo boubelka je hodně zkreslující, podle mě se tak může nazvat člověk s lehkou nadváhou, ale ne tyhle silně obézní dámy. Takhle to prostě nedává moc pozitivní příklad. Jó, kdyby se ta soutěž jmenovala "Hubneme přirozenou cestou bez podpory komerčních produktů a ženských časopisů" - ano, tak to bych hned podpořil, dámám fandil a motivoval na jejich pozitivním příkladu další podobné. No jo, jenže problém je, že by takovou soutěž neměl kdo finančně podpořit, protože hubnutí je super byznys a pak by si nikdo ty časopisy a produkty nekupoval. A to rozhodně není jejich zájem :-) 

0
Obrázek uživatele Irča
před 5 lety Irča

Ano, mají dost kilo navíc, ale řekněte sám. Vím, asi to vyzní blbě, ale to chtělo hodně odvahy, takhle vystoupit. Ano, potřebovaly by nějaké to kilo dát dolů, ale vidíte ty úsměvy s štěstí na tváři. To u těch anorektických holek nikdy neuvidíte, jelikož jsou stažené z hladu a kručícímu žaludku.

0
Obrázek uživatele Frodik
před 5 lety Frodik

+Irča Uznávám, ať už je to s boubelkami jakkoli, tak tohle je aspoň upřímná opravdová soutěž. Slečny v soutěži o anorektičku roku se mi nezamlouvají svou stavbou těla o moc víc.

0
Obrázek uživatele Danah
před 5 lety Danah

Dnes se společnost podbízí různým menšinovým skupinám, tak proč ne obezitkám. :-))) 

3
Obrázek uživatele Stana
před 5 lety Stana

Žádný extrém není dobrý. Určitě je spoustu mužů, kterým se obézní dámy líbí. Ale pokud si toto někdo pěstuje vědomě, pro peníze a zajímavost, je to nerozum. Vážit ve 20 letech 150 kg a být na to hrdý je stejná porucha jako anorexie nebo bulimie. I tito lidé mají psychické problémy a je důležitý citlivý přístup. A co je hezké je jen otázka vkusu a vnímání, někdo miluje boubelky, někdo je horňák, dolňák, někdo miluje ultra štíhlé dívky. V tom, že jsme každý jiný je krása. Ne v tom co dnes předhazují v televizi, časopisech a médiích. Neustále vám diktují jak máte vypadat, neustále mít dobrou náladu, vždy být upravený, navoněný a načesaný... Dívky z titulních stran jsou naprosto mimo realitu a kvůli tomuto trendu, který je vyvolán uměle, mají "obyčejné" dívky problémy s anorexií a bulímií. Smysl by měla taková soutěž krásy, kde by vzali 20 dívek, nenalíčených, po ránu a bez plastických vylepšení a pak posuzovali, která je nejkrásnější.

Nový komentář

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 2 - 2


Přidat komentář