Obrázek uživatele Frodik
  • autor: Frodik
  • publikováno: 30.9.2013 10:28
  • zobrazeno: 1435x
+
2
-

Chcete ušetřit ? Vyhoďte letáky

Letáky všech možných hyper a super prodejen se mi do ruky buď nedostávají vůbec nebo jimi jen projdou při cestě k recyklaci. Ale onehdá jsem se do něj začetl na zahradě, nemaje co jiného po ruce. A zjistil jsem, kolik naprosto nezbytných věcí a potravin potřebuji. Byl to pro mě doslova šok, protože jsem zvyklý nakupovat v podstatě stejné věci, tak jak jsme se na ně doma naučili a zvykli. A najednou koukám, že je tolik nezbytností a za tak skvělou cenu, že mě to málem donutilo si je jít koupit :-)

Nakonec jsem nešel a letáky zase jako vždy zrecykloval a byl klid. Ono je fajn, kupovat podle akcí a slev, ale na druhou stranu to člověka nutí nakupovat ve větším množství - no přeci nekupte to, když je to tak levný. No jo, ale s větším nákupem roste taky i spotřeba. Vidím to na sobě. Jeden litrový džus mi vydrží až týden - když vím, že je v ledničce jen jeden a na nákup se pojede až za pár dní. Ale kdybych jich měl vyrovnaných 10 ve spíži, jakpak rychle by asi zmizely ? No jak se znám, tak docela rychle :-) A na tohle přesně ty letákový prodejci spoléhají - větší nákup, rychlejší spotřeba a za týden další dávka skvělých neodolatelných akcí :-)

Komentáře uživatelů

2
Obrázek uživatele Irča
před 4 roky Irča

Nesouhlasím, já podle letáků nakupuji, ale žádné zásoby nedělám, pokud je zrovna to, co kupuji v akci, tak jsem ráda a koupím obvyklé množství jako vždy. A to co nabízejí a já nekupuji, tak mě to nechává klidnou a nekoupím jen proto, že to je zrovna v akci.

0
Obrázek uživatele carme
před 4 roky carme

Já se do letáku dívám, protože hledám věci, které potřebuji a když jsou zrovna v akci jdu tam v ten den, nebo pošlu někoho z rodiny. V akci kupuji hlavně potraviny co se právě hned nedají sníst, jako jsou těstoviny, mouka, rýže, kuskus a další. Popravdě na věci někdy i vyčkávám, jednou v akci budou. Chce to hlavně odolat a nekupovat věci, co opravdu potřebovat nebudu. Na chuť raději doma něco upeču, protože zásoby sladkostí by mizely opravdu rychle. 

1
Obrázek uživatele Frodik
před 4 roky Frodik

+Irča Rozumím vám a chápu. Já jsem ten blog psal trochu v nadsázce. Závidím vám tu pevnou vůli !! 

0
Obrázek uživatele Dita
před 4 roky Dita

Já nakupuji v akci nejvíce prací prášky. Jinak akce moc nesleduji. Když je v akci nějaká věc a já bych jí koupila tak jako tak, potěší mě to. Jestli tím lze ušetřit nevím, jedině snad, když nebudu kupovat nepotřebné věci, hlavně se nenechat nalákat, někdy to opravdu svádí. Já hlavně nakupuji v malých obchodech, je to tam levnější, než v super hyper. 

0
Obrázek uživatele sharunka03
před 4 roky sharunka03

Já též nakupuji podle letáků a někdy přihodím i něco navíc, to co potřebuji.

0
Obrázek uživatele Jirka
před 4 roky Jirka

Proč jako? Do supermarketu jdu nakoupit, když tam mají trvanlivé potraviny, které bych stejně někdy musel koupit, za nižší cenu.

3
Obrázek uživatele Karlička
před 4 roky Karlička

No ono v konečném důsledku ušetříte pramálo, poněvadž řetězce potravinu zdraží třeba pár dní před slevou a sleva tak může činit třeba i hodnotu původní. Také si člověk řekne, že když už tak pěkně ušetřil, koupí si něco navíc, pro radost. :D a je rázem po šetření. Také bych se zamyslela, jaké že to potraviny ve slevách kupujeme. Nejdenkrát to padlo v pořadu Peklo na talíři, kde srovnávali např. šunku. Slevněná šunka 30% masa, "drahá" šunka 96% masa. Honit se za slevama se zase tolik neoplatí.

Vidím, že článek mnohdy nebyl správně pochopen... ;)

1
Obrázek uživatele sharunka03
před 4 roky sharunka03

Tak ovšem, že nakupuji ve slevě, jen to, o čem vím, že v té slevě je.Letáky průběžně sleduji a ceny v obchodech. Pokud je to nějaká věc, kterou nekupuji běžně nebo jde o věc kterou potřebuji a není ve slevě, tak si vždy řeknu: jsem ochotná za to dát tolikhle peněz? Je to pro mě drahý? Kolikrát si to přepočítám na ty malé jednotky. Vím, že třeba prací gel koupím, když 100ml bude do 50kč, šunka (jinou než nejvyšší jakosti a výběrovou nekupuji) bude 100g do 16kč, sýr 100g do 16kč, oříšky za 100g do 25kč, toale´ták za jeden kus do 5kč atd. Mohla bych pokračovat dlouho. A když se tímhle řídím, tak si nakupuji, tak, jak to vyhovovuje mně, ne obchodníkům. A pokud nemám zrovna peněz na rozdávání, tak ještě musím ze svých nároků slevit. A to, že je něco v akci a pro mě to znamená houby akce, tak mě to nechává chladnou. Myslela jste to takhle?

0
Obrázek uživatele Karlička
před 4 roky Karlička

Přirovnala bych to asi k jízdě autem. Vy si pěkně jedete předepsanou rychlostí, míjí vás jedno auto za druhým a po pár metrech na křižovatce, ejhle, ona auta. :)

0
Obrázek uživatele čmeláček
před 4 roky čmeláček

já občas ,nahlédnu do letáků u nás v domě, když mne něco zaujme, tak ten leták vložím do kabelky, abych se tam nezapomněla stavit,není to většinou v okolí, vybírám si spíše průmyslové zboží nebo květiny, je fakt, že to člověk vždycky nepotřebuje, spíše jsou to lákadla, a ty potraviny nejsou zrovna nic moc...:-)

Nový komentář

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 10 - 10


Přidat komentář