Obrázek uživatele Pepuna
  • autor: Pepuna
  • publikováno: 24.6.2014 18:50
  • zobrazeno: 2127x
+
6
-

Cuketa místo těstovin

 Cuketa má báječnou vlastnost, sama o sobě je téměř bez chuti, a proto se dá použít do sladkých i slaných pokrmů. Záleží na ostatních ingrediencích, jak cuketu ochutí. Nehledě na to, že v letních měsících jí seženeme za hubičku, pokud si ji dokonce sami nepěstujeme na zahrádce. Cuketa je mimo jiné celkem nenáročná rostlina. V našem případě cuketou nahrazujeme těžko stravitelné těstoviny. Cuketové „tagliatelle“ vyrábím škrabkou na brambory. Z cukety se podélně odkrajují stejně silné pruhy, které ještě nožem krájím na užší proužky. Takto tvarově napodobuji tagliatelle. Cuketové proužky potom osmahnu na oleji do změknutí, což trvá asi 10 minut. Hodí se k nim stejné omáčky, jako na těstoviny. Rozdíl je v hlavně v tom, že po cuketových těstovinách nemám 2 hodiny břicho jako balón.

Přílohy příspěvku

Komentáře uživatelů

0
Obrázek uživatele Jana
před 4 roky Jana

super tip na oběd či večeři - děkuji za radu! Na zahrádce už na mě holky čekají, tak to zkusím : )

0
Obrázek uživatele Pepuna
před 4 roky Pepuna

děkuju, tipů bude možná víc, taky mám cukety na zahrádce, člověk už pak neví, jak je sdělat

0
Obrázek uživatele Martin Vozka
před 4 roky Martin Vozka

Z cukety se dělají vynikající RAW food špagety. Spiralizérem (http://www.vitalvibe.eu/cs/120-spirulizer-krajec-zeleniny-a-ovoce.html ) se nadělají "špagety" a jako dip se rozmixují rajčata s česnekem a bazalkou. Nebo se udělá dip z rozmixovaných kešu oříšků (přes noc namočené a slité) s olivovým olejem, česnekem a solí. 

0
Obrázek uživatele Pepuna
před 4 roky Pepuna

Díky Martine, je pravda, ze "nudle" dělám i z jiné zeleniny, takže tento domácí pomocník by se hodil. Máš ho osobě vyzkoušený? Jinak cena se mi zdá také dobrá.

0
Obrázek uživatele Martin Vozka
před 4 roky Martin Vozka

Podobný má přítelkyně. Za cca 2roky občasného používání se na něm nic neulomilo, ale je to jen plasťák, takže ta cena mi zas tak super nepřipadá :-) Špagety dělal dobře. Jsou tam i různé nástavce na spirály, atd. Myslím Na "špagety" ale asi nic levnějšího nebude :-)

0
Obrázek uživatele Pepuna
před 4 roky Pepuna

Je mi to jasný :) díky

0
Obrázek uživatele Luxee
před 4 roky Luxee

taky moc děkuju za tip, tohle by mě nenapadlo :)

Nový komentář

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 12 - 1


Přidat komentář