Obrázek uživatele dusan666nasud
  • autor: dusan666nasud
  • publikováno: 3.11.2013 18:00
  • zobrazeno: 1396x
+
3
-

BRYNZA A ZDRAVÍ

BRYNZATradiční brynza vyrobená ze syrového nepasterizovaného mléka se vyznačuje ještě větším množstvím mléčných bakterií než jogurty. V nich se obvykle nacházejí jen dva druhy mléčných baktérií, v brynze je jich, pokud jde o druhovou různorodost, až desetinásobek. Brynza navíc obsahuje také několikanásobně víc organismů, v jednom gramu brynzy je jich asi miliarda.
"Tradiční slovenská brynza vyrobená z nepasterizovaného ovčího mléka si zachovává všechny biologicky aktivní složky původního mléka," zdůraznil na odborném semináři Sdružení pro zdraví a výživu - Nové trendy ve výživě profesor Libor Ebringer z Přírodovědecké fakulty Univerzity Komenského v Bratislavě.
SNIŽUJE CHOLESTEROL Pozitivní vliv brynzy na lidský organizmus ukázal i nedávný první klinický test tradiční brynzy. Po osmi týdnech denní konzumace 100 gramů se u 24 pozorovaných zjistilo snížení hladiny celkového a LDL cholesterolu. Nejvýraznější pokles zaznamenali ve skupině s vyššími východiskovými hodnotami celkového cholesterolu. Ve skupině s nízkými hodnotami HDL ("dobrého") cholesterolu se po ukončení pokusu zjistil výrazný vzestup. Vědce překvapil i pokles hladiny glykémie, sérového kreatinu, C-reaktivního proteinu a hodnot krevního tlaku. Podle Ebringera existují nezpochybnitelné důkazy o významu mléka, především fermentovaného - zkvašeného. Mléčné výrobky jsou vzácným zdrojem vápníku, významnou úlohu hrají také při prevenci civilizačních nemocí, hlavně osteoporózy.Osobně brynzu miluju a vřele doporučuju Dušan.

Komentáře uživatelů

1
Obrázek uživatele Irča
před 5 lety Irča

Také mám ráda brynzu, hlavně v haluškách nemá chybu, ale i na pečivu, už dlouho jsem neměla. Jen by mohla být o něco levnější, je to docela drahá záležitost.

1
Obrázek uživatele dusan666nasud
před 5 lety dusan666nasud

Řekl bych levnější a dostupnější  :-(

Nový komentář

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 10 - 4


Přidat komentář