Obrázek uživatele Danah
  • autor: Danah
  • publikováno: 3.11.2012 19:48
  • zobrazeno: 2804x
+
0
-

Charita

Často vídám dobrovolníky z charity "Výzkum rakoviny". Mají kasičku, tváří se mile, ale mě nenachytají. Na žádný výzkum rakoviny nevěřím. Pokaždé mě svrbí jazyk zeptat se, jak výzkum pokračuje, a jestli kdy viděli nějaký výsledek. Jenomže ti dobrovolníci vědí stejně tak málo o tom výzkumu jako kdokoliv jiný, tak je tou otázkou netrápím. Nedávno mi říkala kamarádka: "Věnuju nějaké peníze na charitu, a nemůžu se  rozhodnout, jestli to dát na "Výzkum rakoviny" nebo do hospice." Jako by mě vosa píchla: ihned jsem měla jasno, ale musela jsem začít taktně a diplomaticky. Samozřejmě musí vyhrát hospic: tam člověk vidí tu těžkou nekonečnou práci sester s nemohoucími a umírajícími pacienty. Výzkum rakoviny? Černá díra na peníze, a výsledek v nedohlednu. Kamarádka uznala, že hospic si zaslouží peněžitý dar.  Chápu, že rozhodování pro ni bylo obtížné, protože ona sama se vyléčila z rakoviny, její manžel ale ne. Rozumím tomu, že tito lidé čekají na jakési světýlko v podobě dobré zprávy o léku proti rakovině.  

Komentáře uživatelů

1
Obrázek uživatele Jirka
před 6 lety Jirka

Dávám vždycky jen konkrétní osobě, nikdy ne nějaké společnosti.

1
Obrázek uživatele Mritamira
před 6 lety Mritamira

Jedna moje velmi dobra znama mela sen, chtela otevrit hospic. Mela velky soucit pro umirajici. Rikala, ze smrt je tak dulezity okamzik, ale v nemocnici pro nej ma malo kdo skutecne pochopeni. Bohuzel sama umrela na rakovinu drive, nez ten hospic mohla otevrit. Presto souhlasim s Danah. Radeji bych dala penize na hospic nez na vyzkum rakoviny. A jeste radeji bych ty penize dala na prevenci a osvetu.

1
Obrázek uživatele Raskenius
před 5 lety Raskenius

JO souhlasím s tím, že to je jen černá díra na peníze. A přitom lék na rakovinu existuje již více jak 20 let. Jenže se na něm nedá skoro vůbec vydělat a tak proč by se měl uvádět na trh. „Oni“ nepotřebují abychom byli zdraví. Na tom by nevydělali ani korunu!!!

Nový komentář

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 6 + 12


Přidat komentář