Obrázek uživatele carme
  • autor: carme
  • publikováno: 23.2.2014 14:30
  • zobrazeno: 1629x
+
1
-

Svatební hostina aneb jak si skoro všichni pochutnali

Včera jsme byli na svatební hostině, kde jako tradiční jídlo byla nudlová polévka s játrovými knedlíčky a svíčková se 6. Jak jsem tak nějak zvyklá na lhostejnost lidí co jedí, moc mě nepřekvapilo, že si všichni pomlaskávali. Je třeba však zmínit, že polévka nebyla z vývaru, ale hodně tvrdě z instantního nějaké dochucovadla nebo bujónu. Jak jsme doma zvyknutý na nechemické stravování, opravdu člověk poznal na chuti i glutaman. Co mě ovšem zaráží, jak hostinskému není hanba na tomto menu šetřit. Je opravdu takový problém dát do polévky kosti, pár kuliček nového koření a bobkový list. Je opravdu takový problém, pokud vím, že budu mít kolik a tolik hostů, koupit šlehačku a ušlehat ji, nikoliv použít bakelitovou? Ještě abych se zmínila k té svíčkové, omáčka byla velmi světlá, pravděpodobně naředěná a zeleniny to moc nevidělo. Jediné co se jim povedlo bylo maso. 
Ovšem všichni hosté byli s menu spokojeni a tak je smutný fakt, jaký standard je český občan přijmout instantní věci jako plnohodnotnou stravu. 

Obřad byl velice krásný i dojemný, počasí vyšlo a až na jídlo z mého pohledu jim vše vyšlo. 

Komentáře uživatelů

0
Obrázek uživatele sharunka03
před 5 lety sharunka03

Tak to je síla. To by mě teda nenapadlo, že na svatbě se takto šetří. Ani já už na takové šizení nejsem zvyklá. Mě čeká svatba zřejmě příštím rokem a aby si člověk uvařil, snad radši sám. 

0
Obrázek uživatele Sunriska
před 5 lety Sunriska

Klasika..Podobný styl stravování a posouzení absolutního blafu jako ohromnou dobrotu mě už také nijak nepřekvapuje, ale zrovna konkrétně na svatbě bych očekávala něco víc než jen hospodské polotovary. Pohostit svatebčany něčím takovým by pro mě byla skutečně hanba...

sharunka: Nemusíte se spoléhat sami na sebe. Pokud zrovna na jídle nechcete šetřit a chcete nabídnout hostům něco kvalitnějšího, zkuste se poohlédnout po nějaké zdravé restauraci ve vašem okolí a domluvit se s nimi, jestli by vám nepřichystali svatební menu. Obvykle vyjdou rádi vstříc. A nemusí se zrovna pod jídlem prohýbat stoly, vsaďte na kvalitu a jistě se najdou lidé, kteří ocení, že na takové příležitosti jako je svatba mají možnost ochutnat něco speciálního. :)

0
Obrázek uživatele sharunka03
před 5 lety sharunka03

Sunriska: Díky za tip.

0
Obrázek uživatele Frodik
před 5 lety Frodik

Je to takový depresivní zážitek, protože člověk se běžně pohybuje ve svém okruhu známých, kteří jsou více či méně podobného založení. Ale pak ten "kulturní" šok když je konfrontován s běžnými lidmi působí jako zmar veškerého snažení, protože si uvědomí, že v desetimilionové populaci je ta část, které na tom co jí a jak žije záleží, značně menšinová. Vyjádřeno čísly, bavíme se, když hodně, tak o nějakých cca. 500 000 lidí (kvalifikovaný odhad), což nevypadá jako malé číslo, ale to je vlastně jen 5%.

Takže není divu, že v místnosti 50 lidí jsou jen 2, kteří na sebe divně koukají, co že jim to přinesli za dobroty a ostatní si šmakují :-) 

0
Obrázek uživatele sky-pi
před 5 lety sky-pi

Bohužel jsem byl také nesčetněkrát svědkem chvály na úplně průměrné nebo i řádně podprůměrné pokrmy a potraviny celkově. Asi je to taková česká nemoc.. Každopádně je to smutné.

0
Obrázek uživatele Stana
před 5 lety Stana

Ono by to šlo koupit kosti udělat pořádný vývar...ale je to práce navíc. Nasypat kořenící směs s glutamáty je jednodušší, to samé šlehačka. Záleží také jak se domluvili s plátci a co měli za požadavky. Věřte, že spoustě lidí by pravý vývar nechutnal, protože neznají nic jiného než umělé chutě. A hlavně není se čemu divit, kuchaři jsou už ve škole učeni jak si usnadnit práci s výbornými výrobky, jak udělat vývar bez vývaru, omáčku bez masa apod. Tyhle věci jsou prezentovány těmito firmami na školeních pro školní stravování i pro nejmenší děti. I takové nápoje- obarvený, přeslazený napoj- prezentován jako to nejlepší pro děti, protože je bez konzervantů?!

0
Obrázek uživatele carme
před 5 lety carme

Stana, obávám se, že máte bohužel a ještě jednou bohužel pravdu. Je pravděpodobné, zda by hostům jídlo vařené ze surovin, zkrátka tak jak se má, chutnalo. 
Nikdy, ale nepochopím, jak někdo umělou chuť, příjme jako stravu a ještě to dokáže obhajovat. 

Je tomu docela už dávno, dávali v tv, pořad možná s Polreichem, už si nepamatuji kde a v čem to vysílali, že jsou na školy neuvěřitelné tlaky od firem, které vyrábí tyhle prášky a tlačí jim to do učeben. 

0
Obrázek uživatele Stana
před 5 lety Stana

Nejen do učeben, dělají přímo školení o stravě a výživě, kde jsou jako sponzoři. Takže samozřejmě prezentace výrobků, většinou je to opravdu nenásilné. Člověk má pak pocit, že je to vlastně zdravé a má to dětem dopřát. Tak je to podáno. Tyto firmy zajišťují i akce a školení pro studenty škol, provází je hned jak do školy vejdou...Ne všichni ale takto vaří.

0
Obrázek uživatele Dita
před 5 lety Dita

Je smutné vidět, že tuto situaci zažíváte ve svém okolí také a to lhostejnost na to co jedí. Proč lidé tak lacině přijmou umělou chuť mi také hlava nebere. Když pořádat svatební hostinu, určitě bych si zakládala na poctivém menu. Vybrat restauraci není moc snadné, protože hodně hospod vaří podobně. Občas se však jedna někde vymyká kopírování ostatních a proto, když člověk chce, lze i hosté pohostit skutečným jídlem. 

Nový komentář

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 6 + 11


Přidat komentář