Obrázek uživatele carme
  • autor: carme
  • publikováno: 29.9.2013 08:24
  • zobrazeno: 1875x
+
0
-

Zavařování

Máte už zavařeno? U nás letos nebyla moc úroda. hrušky, švestky, jablka. Sem tam na stromě nějaká. Letos jsme zavářeli snad jenom okurky. Jakou jste měli letos úrodu a co nejvíce zavařujete? 

Komentáře uživatelů

0
Obrázek uživatele Sunriska
před 5 lety Sunriska

Ani u nás to s úrodou letos nebylo nic moc, takže jsme v podstatě vše zpracovali čerstvé..Jenom marmelád z různého ovoce a bezu máme plný sklep..:)

0
Obrázek uživatele sharunka03
před 5 lety sharunka03

U nás se letos dělala zatím jen marmeláda z broskví. Těch je vždy velká úroda. Budu ještě dnes zkoušet poprvé zavařování červené řepy, tak snad se zadaří. 

0
Obrázek uživatele carme
před 5 lety carme

Sousedi pěstují meruňky a letos je měli asi nekrásnější ze všech úrod, co kdy byly.

Možná je úroda obrok, protože loni jsme nevěděli pomalu co s jablky, hruškami a švestkami. Něco se zavařilo, něco usušilo a nestačili jsme konzumovat. Letos budeme na suchu :(. Řepu jsem taky ještě nikdy nezavařovala. 

0
Obrázek uživatele sharunka03
před 5 lety sharunka03

Táta má vždy plno broskví, že neví co s nimi. Letos, jsme to pomalu nestíhali zpracovávat. Měl letos docela i rajčat, i touhle dobou by byly, jenže už je na ně zima. Jo a taky dost cuket vždy má, bude toho muset zasévat pomálu nebo se z toho zcvokneme  :-D A řepu mám moc ráda, moje teta je šikovná a zavařuje a zpracovává, co se dá. Měla jsem od ní její řepu a tak moc mi chutnala, že mě to přesvědčilo, abych si zkusila taky zavařit.

0
Obrázek uživatele karca
před 5 lety karca

Nemate recept na dynovou marmeladu?

0
Obrázek uživatele sharunka03
před 5 lety sharunka03

Bohužel, ale měla jsem tu šanci ochutnat a s příchutí pomeranče, byla dobrá.

2
Obrázek uživatele sharunka03
před 5 lety sharunka03

Abych nezapomněla, řepa už je zavařená. Nechám ji nějakou dobu být a pak uvidíme, jestli bude poživatelná. Nedávno jsem ze zbytku dělala i Boršč a byl luxusní!!!

0
Obrázek uživatele čmeláček
před 5 lety čmeláček

dýňovou marmeládu jsme dělávali za mého dětství, už si přesně nepamatuji, ale rozvařili jsme oloupanou a nakrájenou dýni a do ní potom nakonec přidali ananasový kompot a plnili horké do sklenic, konzumovali jsme to buď to na slano nebo na sladko, dala se z oho udělat i dýňová polévka... :-)

0
Obrázek uživatele carme
před 5 lety carme

Dýňovou marmeládu? páni, co se všechno nedá zmarmeládovat. Ještě jsem na to nikdy asi nenarazila, že by někdo vařil marmeládu z dýně. Snad jedině dýňový kompot. Dýni přicházím na chuť až nyní, dříve jsem jí vůbec nemusela v jakékoliv podobě.  

0
Obrázek uživatele čmeláček
před 5 lety čmeláček

jo jí se to v Anglii a v některých jižních státech :-), za totality se to dělalo běžně, ještě jsme si předávali recepty, protože jsme neměli tolik aktivit jako dnes a nebyly ty možnosti jako dnes :-) 

0
Obrázek uživatele sharunka03
před 5 lety sharunka03

Dlouho sem neměla dýňový kompot, ale pamatuji si z dětství, jak mi moc chutnal. Za to dýňovou polévku, kterou jsem dělala před rokem (asi to bylo jiným receptem) tak mi moc nechutnala. Rozhodla jsem se ji udělat na základě ochutnávky od pana Vodochodského před asi dvěma lety, ta mi tam moc chutnala, ale to je mistr, takže se to nedá porovnat. Já ji prostě asi dělat nebudu, jen na přání přítele.

Nový komentář

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 8 - 4


Přidat komentář