Obrázek uživatele almawell
  • autor: almawell
  • publikováno: 19.10.2014 19:04
  • zobrazeno: 2794x
+
3
-

KAMENEC A JEHO VYUŽITÍ

KAMENCOVÝ ROZTOK.
TENTO ROZTOK POUŽÍVÁM JIŽ OD NEPAMĚTI A FUNGUJE SKVĚLE I PŘI SILNÉM ZÁPACHU POTU. NAVÍC HO POŘÍDÍTE ZA PÁR KORUN :-) 
1 litr destilované lékárenské vody zahřejeme na cca 50 stupňů, odstavíme a přidáme 9,5 dkg čistého, drceného kamence (k drcení nepoužívejte běžně dostupné kamencové deodoranty protože to není čistý kamenec). Mícháme do úplného rozpuštění, přecedíme přes jemné plátno, nebo nekovový cedník a slijeme zpět do lahve od destilované vody. Odlijeme si do lahvičky z rozprašovačem a zbytek uchováme v chladnu a temnu. Kamenec má mnohem více uplatnění než je všeobecně známo! 
PROBLÉMY S PLETÍ:Kamenec je vhodný pro všechny typy pleti a to i pro pleť citlivou a ekzematickou. Vyrovnává pH, což je velmi prospěšné pro správnou funkci pleti. Zamezuje tvorbě akné a pomáhá pleti ke zdravému vývoji v období puberty. V pozdějším věku se pleť používáním kamence zjemňuje a získává tak mladiství vzhled. Jeho stahující účinky uvítáme, pokud vlastníme pleť s rozšířenými póry, kdy se póry zatáhnou a nevznikají komedomy (černé tečky).
HOLENÍ:Spoustu mužů, ale i žen trpí silným podrážděním pokožky po holení, kdy vzniká vyrážka, červené fleky a zanícené pupínky. Po použití kamence se pokožka po holení zklidní, zdezinfikuje a nedochází k těmto nepříjemným projevům. Syn jedné mojí zákaznice měl po holení takové problémy s podrážděním, že se přestal holit a nechával si raději plnovous. Doporučila jsem jí ať vyzkouší kamenec a je po problému. Cituji onu paní - TO JE HOTOVÝ ZÁZRAK....
NADMĚRNÉ POCENÍ:Pocení je pro organizmus velmi důležité, je to způsob ochlazování (termoregulace) těla a zároveň se z těla vylučují odpadní látky. Pach potu vzniká rozkladem těchto látek a množením bakterií. Silné antibakteriální účinky kamence zabraňují vzniku bakterií a eliminují pach potu. Kamenec dokáže nejenom zamezit tvorbě pachu potu, ale dokáže odstranit i silný pach, který již vznikl.
ODÉREM NOHOU:Odér nohou je pro ty, co trpí nadměrným pocením nohou noční můrou. Nepříjemný odér linoucí se z bot je závažný společenský problém a zpravidla ho tito lidé vNímají jako těžký hendikep a vyhýbají se společenskému životu. Ale i tady nám umí kamanec pomoct. Jeho stahující účinky zamezují nadměrnému pocení nohou a jeho antibakteriální účinky zamezují vzniku bakterií a plísní.
KAMENEC A HYGIENA:Kamenec nám pomůže s hygienou pokud máme omezený přístup ke sprše, nebo koupeli. Např. v přírodě, nebo pokud jsme upoutáni na lůžko apod. Nahradí nám sprchu a přinese nám úžasný pocit čistoty. Je skvělým pomocníkem i pro ženy v období menstruace, zejména na cestách, nebo v práci. Má silné antibakteriální účinky a zamezuje tak po dlouhou dobu tvorbě bakterií a tvoření nepříjemného zápachu.

Přílohy příspěvku

Komentáře uživatelů

0
Obrázek uživatele Jana
před 4 roky Jana

Skvělý článek, děkuji za inspiraci!
používám kamencový antipersprirant z obchodu a jsem s ním nadmíru spokojená. Ale je dost drahý.
Ráda bych si tedy vyrobila svůj vlastní dle návodu. jen se zeptám:
kde se dá tento čistý drcený kamenec sehnat? 
Prosím o radu a předem díky za tip!

Nový komentář

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 6 + 11


Přidat komentář