Obrázek uživatele Linda
  • autor: Linda
  • publikováno: 30.3.2014 19:37
  • zobrazeno: 1824x
+
1
-

Vliv měsíce na nás

Chtěla bych se Vás lidičky, tady na Lidičky.cz, zeptat na váš názor na to, jak na nás působí měsíc. To, že dokáže zvednout moře, je jasné. Asi před deseti lety se mi dostala do ruky kniha Neznámá moc Luny. Nejenom slunce putuje znameními, ale i měsíc. V jednom znamení není celý měsíc, ale jen dva nebo tři dny. Každé to znamení na nás nějak působí. Působí ale i na přírodu. Chtěla jsem to vyzkoušet, tak jsem si na zahradě vyčlenila "pokusný" záhon. Podle rad v knize jsem ten záhon připravila. Všichni už měli zasazeno a já teprve ryla a uhrabávala. Musela jsem vždy čekat na ten správný den. Moje rajčata nakonec vše dohnala a já nevěděla co s nimi, kolik jich bylo! A co bylo naprosto nepochopitelné, všudypřítomná pampeliška se na mém záhonu vůbec nevyskytovala. I ostatního plevele bylo poskrovnu. Bylo to bohužel poslední léto, co jsem měla zahradu. Ale praktikuji rady na kytkách doma, podle měsíce si barvím a stříhám vlasy. Bohužel, žádná kadeřnice vás neostříhá třeba v neděli :-) A teď co vy na to? 

Komentáře uživatelů

0
Obrázek uživatele carme
před 5 lety carme

Když jsem byla přes měsíc v porodnici, tak noc v úplňku byla pro všechny miminka stejná, vůbec nikomu se nechtělo spát a byl tam hluk jak někde na zábavě. Miminka jela na plný obrátky naprosto celou noc, jeden velký koncert, nekonečné. Za celou dobu, co jsem tam trávila jsem takovou noc nezažila. Když bylo ráno a chodila vizita, žádné miminko ten den nepřibralo, někomu váha stagnovala a někomu klesla. Někdy, jak je úplněk, také moc nespím. Chod měsíce má vliv, podle mého i na vlnu porodů a většině žen podle toho chodí i menstruace. 

0
Obrázek uživatele Linda
před 5 lety Linda

Prý se za úplňku rodí více dětí. Jsme nervózní a je více vražd. Tak na nás měsíc působí. V té knize se také píše o tom, které potraviny jsou který den vhodné jíst. Tak třeba ve vodním znamení jsou to obiloviny, v ohnivém znamení bílkoviny a ovoce, ve vzdušném jsou to tuky a v zemním je to sůl. Prý se tak dá i zhubnout, ale tomu moc nevěřím. Vlastně si tělo o tu určitou potravinu samo řekne. Stává se vám také, že jdete okolo pekárny a ucítíte vůni a dostanete chuť na obyčejný rohlík? A jindy vás ta vůně vůbec neosloví? A právě, když stojí měsíc třeba v rybách tj. ve vodním znamení, měli byste obiloviny omezit na minimum. Ale vám to pečivo zrovna ták voní. A to mi připadá jako týrání, jíst to, na co nemáte chuť. 

0
Obrázek uživatele Misicka
před 5 lety Misicka

Myslím si, že fáze měsíce i ppstavení planet má bezpochyby vliv na živé organismy na zemi.Je praktické řídit se Lunárním kalendářem.Co se týče pěstování rostlin je vhodné si také přečíst, které rostliny se mají rády.Vhodná je proto kniha "Mrkev miluje rajčata" nebo "Zahrada jako mikrokosmos" kde se dá zjistit mnoho užitečných rad a tipů.

0
Obrázek uživatele Linda
před 5 lety Linda

Je to tak. Funguje to i na škůdce. Rostlinu, kterou nesnáší třeba mšice, vyluhujeme ve vodě a tou pak zaléváme. Nebo dvě rostliny na jednom záhonu nebo květináči se chrání navzájem. Příroda prostě ví co dělá.

0
Obrázek uživatele Misicka
před 5 lety Misicka

Přesně tak. Jen se to všechno naučit jinak a naslouchat přírodě.

0
Obrázek uživatele Linda
před 5 lety Linda

No, vnímat přírodu, to je to, co jsme zapomněli. Přitom nám může ták pomoci. Chystám se dát pár bylinek na balkon, tak budu konečně pokračovat, tam kde jsem před lety skončila. :-) 

Nový komentář

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 6 - 2


Přidat komentář