Obrázek uživatele Dalibor
  • autor: Dalibor
  • publikováno: 25.1.2014 23:14
  • zobrazeno: 2497x
+
3
-

Co je Ego ?

Člověk se skládá jakoby ze dvou svých Já. A to je vyšší Já- Duše a nižší Já – Ego. Duše nás vede celý život cestou, která je správná a to s hlasy intuice. /Zmíněna už dříve na blogu/ . Člověk, jež poslouchá své vyšší Já,  myslí na sebe i druhé, nevytrácí se z jeho činů a myšlení láska a dobro. Nechává člověku  zdravé myšlení, tím i zdraví fyzické.Za to Ego, nižší Já, nutí přesné opaky. Myslí na úspěch, strach ze ztráty postavení, peněz, majetku, touhu muset  nějak vypadat a mít vše dle svého sobeckého umanutí. Určitě je pro  minimum z nás  cizí označení, někdo že je „egoista“. Například takový šéf  egoista v zaměstnání. Nehledí, co pro jeho podřízené znamená konat jeho příkazy, ať už fyzické nebo psychické zátěže . Miluje, když ho chválí zase  jeho nadřízení a to i za bezproblémovou daň další „buzerace“ podřízených. 
Nějak tak si lze projev Ega lze představit. Zde sice jako příklad jsem popsal extrém. Stačí jen pro představu zmíněných  vlastností, ostatně i obyčejná hrdost, chvály potřeba, nespokojenost, pohodlí.
Ostatně Ego je zároveň i elementem, který náš žene dál a realizuje. Pokud je to touha po např. vědění nebo umu jako má někdo jiný, se kterým se srovnáváme a z výsledků nechceme škodit a ubližovat, je Ego i prospěšné...

Komentáře uživatelů

Zatím nebyl přidán žádný komentář

Nový komentář

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 4 + 8


Přidat komentář