Obrázek uživatele Dalibor
  • autor: Dalibor
  • publikováno: 16.1.2014 00:01
  • zobrazeno: 2437x
+
0
-

Paměť vody

Voda umí život dávat i brát, způsobovat  pozitivní i negativní emoce, tvořit i ničit. Zajímavou vlastností vody je i paměť. Ač to na oko zní neuvěřitelně, nechte si poodkrýt více o tomhle tajemnu. Této vlastnosti se užívá v homeopatii a i vědecky je dkoumána a dokazována.
_______________________________________
Molekula vody má jednoduchou strukturu H2O. Kyslík přitahuje elektrony vodíku a jeví se jako elektronegativní, zatímco atomy vodíku se jeví jako elektropozitivní. Tato jednoduchá molekula se vyznačuje prostorovou nesymetričností, atomy vodíku spolu svírají tupý úhel 104º. Tím je způsobena polarita, přičemž není všude stejně orientovaná. Tento jev se označuje jako „elektrický dipól“ a je zřejmě zodpovědný za to, že umístění molekul v prostoru není náhodné či nepodstatné.
Toto stavební uspořádání dává vznikat vodíkové můstky mezi záporným atomem kyslíku a kladným atomem vodíku v sousední molekule vody. Tak se mohou molekuly vody nejrůznějším způsobem spojovat a vytvářet rozvětvené útvary, tzv. klastry. Na tomto utváření klastrů je nejspíše založeno ukládání informací. Každý příliv energie zapříčiní trochu jiné uspořádání molekuly vody, dokonce v klastrech vyvolá vlastní formy vibrací.   /KAMIL POKORNÝ/
_________________________________________Vibrace lze určit na základě jejich frekvencí. Pokus se prováděl s ledovými krystalky týchž vzorků vody. Prvnímu vzorku hrubě a sprostě nadávali. Druhý chválili a vyjadřovali mu lásku. Po zmražení měly vzorky nepravidelnou až nehezkou strukturu. Druhé byly krásně pravidelné a tvarované, jak je známe z vánočních ozdob. Následně vzorky vyměnili a dosáhli stejných výsledků. A to i u mnohých jiných různě po světě. I místa, kudy voda protekla, má vryty do paměti. Proto pramenitá voda horská nebo odněkud z přírody chutná lépe, je ozdravná a  energeticky čistá. Tím dokáže i člověku přinést klid, dobré pocity, zdraví. Kdežto  zasažena negativitou, stresem, spěchem dnešní doby, dokáže tyto pocity při požití dál přenášet. Proto už chápu, proč babička říkávala: „Poděkuj vodě a řekni jí,že je dobrá a máš ji rád“. Můžete i sami si vyzkoušet, že jakákoliv voda po takovém „nabití“ je lepší. I zesílit léčivé účinky čaje,koupelí, rozpuštěných přípravků v ní lze zesílit.  Mám to vyzkoušené jen u vody z kohoutku. Některé zdroje uvádí, že je možné si takhle vyléčit i vody nepitné a špinavé, ostatně na sobě bych to nezkoušel!
Odkazy na podrobnější pohled na věc:
Masaro Emoto: http://www.belousovi.cz/voda/index.htm
Ruský dokument s CZ titulkami :http://www.youtube.com/watch?v=5zWgTUr0GwU&list=PLNPagMek1x2BKLbc8U21Wmuyo24ZL17NS
ČT2:  http://www.youtube.com/watch?v=q8CJYRiIh9o&list=PLNPagMek1x2BKLbc8U21Wmuyo24ZL17NS&index=2

Komentáře uživatelů

0
Obrázek uživatele Frodik
před 5 lety Frodik

Tohle se mi jeví jako nesmysl. Když uvádíte "některé zdroje" nebo mluvíte o "pokusu", tak by to chtělo přiložit i odkaz na takové zdroje, protože pak se to většině lidem bude právem zdát jako nevěrohodné nebo ještě něco horšího ...

0
Obrázek uživatele Dita
před 5 lety Dita

Možná to bude znít neuvěřitelně, nemám to podložené dokumentací a je mi jedno zda tomu bude někdo věřit nebo ne. Jeho problém, nikoho nepřesvědčuji. Měla jsem doma kytku, které se moc nedařilo, pořád mi opadávala a vůbec nevím co jí chybělo. Jelikož mi dělala neuvěřitelný binec, řekla jsem jí, že jestli bude takhle pokračovat, že jí vyhodím. Rostlina mi začala najednou rašit, neopadávaly jí listy, nic jsem nezměnila, zalívala jsem jí pořád stejně.

1
Obrázek uživatele Dalibor
před 5 lety Dalibor

+Frodik Editováno a doplněno. Psal jsem to v noci,tudíž jsem tam podstatné věci nepřidal. Děkuji :-)

0
Obrázek uživatele Stana
před 5 lety Stana

S kytkami je to celkem známá věc. Velice jim dělá dobře, když si s nimy při zalévání povídáte. Lépe kvetou:)

2
Obrázek uživatele Dalibor
před 5 lety Dalibor

Babička si povídala s potosem,takovým světlým plazivým kvítkem.. Aby krásně rostl,že je moc hezký a všelijak ho chválila..A věřte nebo ne - šlahoun s listy svěšený dolů se vždy začal lehounce pohupovat..Ikdyž babička stála dál a mluvila pomalu,aby se nekýval třeba od vydechování při mluvení..a skutečně ji slyšel!

1
Obrázek uživatele almawell
před 4 roky almawell

Já myslím, že pan Dalibor má pravdu http://www.kolagenklub.cz/nutrivi-voda/

Nový komentář

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 8 - 4


Přidat komentář