Obrázek uživatele Dalibor
  • autor: Dalibor
  • publikováno: 13.1.2014 22:13
  • zobrazeno: 1215x
+
2
-

Chuť vs. Příchuť

Jak na Vás zapůsobí výrobek, řekněme zmrzlina, která nese označení „Zmrzlina s příchutí jahod“   nebo  „Zmrzlina s chutí jahod“ ??? Já bych sáhl po zmrzlině s Chutí, jelikož pod tímto pojmem bych čekal nějakou dřen. Kdežto ze slova Příchuť na mne srší pocit chemie – přibarvování a umělých dochucovadel. Myslím, že kdyby ze zákona museli prodávající a výrobci značit jako chuť obsah jen skutečného ovoce či zeleniny, nakupování by bylo jednodušší.  Malé písmenka  a  neznámé názvy éček,chemických fujtajblů, znějících  spíše  jako zaklínadla  pro ty, jež se v nich neorientují by snadno byly rozluštěny právě označením příchuť...A navíc by  výrobek s Chutí nějakého  ovoce a zeleniny zněl vznešeněji a vyzdvihoval by báječné produkty přírody.

Komentáře uživatelů

0
Obrázek uživatele Frodik
před 5 lety Frodik

Berte to jen jako vtipnou poznámku - osobně bych bral "Zmrzlinu z jahod" :-) Ale to je asi moc velké přání :-)

0
Obrázek uživatele Dalibor
před 5 lety Dalibor

Oboje nezní špatně..Ale bohužel to nejspíše zůstane jen utopií :-D

1
Obrázek uživatele Dita
před 5 lety Dita

Mít tak smysly jako vaše morče, čmuch a nějaký instinkt by nás odradil od potravinových napodobenin. Tedy nevím jak to vaše morče na tom je, ale můj bývalý křeček, ten to měl na háku. Nějaké granule, vitamínové obarvené hmoty mi nechtěl jíst. Taková slunečnice nebo jablíčko, to byla pro něho dobrota. Bohužel, v dětství jsem nechápala, protože mi to nikdo neřekl, proč mi ty z mého pohledu barevné laskominy nechtěl jíst. 

0
Obrázek uživatele Dalibor
před 5 lety Dalibor

Hezký příspěvek, Dito :-D Můj Boris, /podle léčitele Tichanovského/, je labužníček. Ten granule může,ale vybírá si jak milost pán. Třeba směsi z Tesca pročmuchá a pak zůstane zírat a chce dostat  něco konečně  k jídlu :-D A třeba obiloviny nebo kukuřice mu nejede..Ale rozdělat si před ním mandarinku nebo banán,tak nedá pokoj ještě dlouho po tom, co je ovoce fuč. Jen banán jí jen společně a to jen se mnou. Třeba pohozený kousek mu nešmakuje, leda ukusovat z celého :-D  Tudíž i ho lze považovat za indikátor - granule a dokonce pozná i plodiny z trhu od pěstitelů. To se po ovoci a zelenině jen zapráší...

Nový komentář

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 10 - 1


Přidat komentář