Obrázek uživatele Stana
  • autor: Stana
  • publikováno: 6.5.2013 13:54
  • zobrazeno: 2002x
+
0
-

Stravování dětí

Problém stravování dětí, ve školkách, školách i doma je už probíráno v jiné diskuzi. Co ale říkáte na výsledky výzkumu z roku 2005, uveřejněný v Daily Mail. Kde bylo uvedeno, že podávání smažených hranolků (1x týdně, dětem věku 3-5) zvyšuje o 27% riziko rakoviny prsu. Netřeba dodávat, že tento problém se netýká pouze žen. Z vlastní zkušenosti vím, že děti ve školce často nejedí zeleninu protože jí neznají, nejedí maso protože doma ho nejí rodiče a když si je pak ze školky rodiče vyzvednou první cesta je k rychlému občerstvení pro párek v rohlíku. Myslíte, že situace je lepší nebo stále stejná?

Komentáře uživatelů

0
Obrázek uživatele Peta
před 6 lety Peta

Myslím, že situace není o moc lepší... Když vidím někde maminku jak své dvouroční dítko nechá jíst chipsy nebo snickersky, nejradši bych jí něco řekla... Zrovna dneska měla kamarádka na facebooku fotku, jak její ani ne roční dcerka cháluje olivy a ještě s komentářem, jaká je to gurmánka...a že nic jinýho do ní nedostane, tak jí toto... na to jí jiná kamarádka napsala, že oni taky moc nejedí, že žijou na kravskym mlíku, rajský omáčce a slanejch tyčinkách... Občas se nestačím divit :(

0
Obrázek uživatele Stana
před 6 lety Stana

Také mi příde, že situace lepší není. Zdravotní stav populace se rok od roku horší. Myslím,že by měli konečně zakročit pojišťovny a nechat lidi platit léky, nebo je dolplácet z větší části, pokud dotyčný léčbu nedodržuje nebo si problém způsobuje sám (kouření u astmatiků, diabetes II.typu apod.) tyhle děti budou mít už ve 20 letech vysoký tlak a diabetes II. typu a budou ve 30 umírat na infarkt. A to bez legrace. Na druhou stranu chápu, že v dněšní době lidé jsou zaměstnaní tolik a mozek jim vymývají média, že prostě nemají čas na něco, co je prostě nezajímá. Večer sednou k televizi a jediný svět je pro ně ten v televizi, který má přitom jen málo společného s realitou.

0
Obrázek uživatele jiripelechova@
před 6 lety jiripelechova@

Jsem prodavačka v potravinách . Ale k tomu , co některé mámy kupují malým dětem , nemám slov.Třebas 2 letému dítěti coca colu .Běžně chipsy , spoustu sušenek , nejvíc Brumík. Pak se diví , že mají děti alergie , vyrážky...

0
Obrázek uživatele Stana
před 6 lety Stana

No vypadá to, že situace lepší není. Spíše naopak. Já mám podobnou zkušenost z MŠ, kde děti hned po vyzvednutí rodiči běželi do stánku na hranolky nebo párek v rohlíku.Bohužel naši populaci, tak čekají pouze zdravotní potíže, které se objeví již v dospívání, nikoli v důchodovém věku.

Nový komentář

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 9 + 11


Přidat komentář