Obrázek uživatele Miloš Kavický
+
1
-

Když jsem byl malý kluk, konzum ve Vraclavi.

Velmi často, a právě v období vánočních svátků, si vzpomínám na dobu, kdy jako malý kluk jsem jezdíval k babičce a dědečkovi na Vraclav.  Přesněji řečeno, jak jsem chodíval nakupovat do konzumu na náves ve Vraclavi. Babička mi dala bandasku a peněženku. A šel jsem pro čerstvé mléko. Vždy jsem byl natěšený na další nákup.
Nebylo to zrovna blízko. Šlo se od Stírky, tam kde je nádherný barokní kostel, do kopečka lesem až na vraclavskou náves. Tam byl konzum. Vstoupil jsem do konzumu a hned nasával nosem různé vůně a rozeznával je. Nejvíce vzpomínám na cikorku. Ten konzum prostě cikorkou jen voněl! Paní prodavačka nabrala z velké nádoby, pomocí takové pěkné „stříbrné“ naběračky, odměrky, čerstvé mléko, které mi přelila do moji bandasky. Odpočítala si z peněženky penízky, nikdy nebyl problém, a já šel zpět domů. Nos jsem měl plný cikorky ještě pěkný kus lesem zpět. Fantastické. 
Chodil jsem i na větší nákupy. Nejenom pro čerstvé mléko a máslo. Ale na to si již mnoho nevzpomínám. Vzpomínám si na čerstvé mléko, na tu stříbrnou naběračku a vůni cikorky. 

Komentáře uživatelů

1
Obrázek uživatele Dita
před 5 lety Dita

Připomněl jste mi mé dětství a prázdniny trávené na chatě. A jak jsme chodili pěšky na nákup do jednoty. Nebylo to také nejblíže. Všechny děti ze všech chat, tedy kdo tam zrovna rekreoval jsme dostali od babiček látkové tašky, pár peněz do ruky a ve skupince jsme si to trajdili. Lesem a do kopce, pak kousek podél řeky, přes most a ještě kus po cestičce podél silnice. Vedle řeky byla ještě v té době funkční výrobna na vařečky a prkénka. Dívali jsme se do potoka jestli jim nějaká neuplavala :), protože někdy se v potoce našel jejich výrobek. Jak jsme vstoupili do jednoty, vonělo to tam čerstvým pečivem. To byly rohlíčky. .....když se nestačili sníst a trochu ztvrdly, dali se na pekáč, potřely se máslem a šup s nimi do trouby vytápěné dřevem. 

Nový komentář

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 3 + 7


Přidat komentář