Obrázek uživatele Peta
  • autor: Peta
  • publikováno: 13.7.2012 12:20
  • zobrazeno: 1953x
+
1
-

Není špína jako špína

Sice nejsem zastáncem různých vědeckých výzkumů, ale tento mi přijde docela zajímavý. Proto bych se ráda podělila o informace, které byly dnes uveřejněny na serveru naturalnews.com. (NaturalNews) V současné době je naše společnost posedlá choroboplodnými zárodky, čistotou a hygienou. Rodiče neustále myjí svým dětem ruce různými antibakteriálními mýdly, utírají je ubrousky napuštěnými alkoholem nebo děti převlékají hned, jak se na jejich oblečení objeví nějaká ta špína. Pro děti je ale přirozené být co nejblíže přírodě. Průzkum zaměřující se na danou problematiku ukazuje, že tato moderní posedlost může vést k většímu výskytu alergií, astma a zánětlivých onemocnění střev. Proč ale špína děti tolik přitahuje? Podle Mary Ruebush PhD, autorky knihy Why Dirt is Good: 5 Ways to Make Germs Your Friends (Proč je špína dobrá: 5 způsobů jak se spřátelit s bakteriemi), je toto okouzlení zakořeněno v evoluci trvající miliony let. Stejně jako jakýkoliv jiný sval v lidském těle, i náš imunitní systém musí být procvičován, aby se mohl plně vyvinout a být dost silný na to, aby odolával chorobám a onemocněním. “Konzumace špíny” v dětském věku se ukazuje být ideálním tréninkem, jak zformovat imunitní systém. Děti, které vyrůstají na farmách a jsou vystaveny všem možným druhům brouků, červů a jiným přírodním věcem, mají prokazatelné méně alergií a autoimunitních onemocnění než městské děti, které stráví většinu času uvnitř. Kdyby si občas děti hrály venku naboso a sem tam upadly do špíny, udělalo by to se zdravím dnešní mládeže divy. Nový průzkum tvrdí, že děti jsou “příliš” čisté a že by na tom byly lépe, kdyby se držely svých přirozených instinktů. V roce 2012 byla vypracována studie, kde vědci testovali, co se stane myším, když vyrůstají s nedostatkem střevních bakterií a jak to ovlivní jejich imunitní systém. Zjistili, že když je mladý jedinec vystaven mikroorganismům, pomáhá to trénovat určité imunitní buňky, aby odolávaly onemocněním v pozdějším životě. Vystavení těmto stejným mikroorganismům v dospělém věku nemá takový efekt. Nejdůležitější poznatek je, že v dětství se odehrávají klíčové biologické vývoje, které nemohou být předělány v pozdějším věku a silný imunitní systém je jedním z nich V žádném případě nikdo nechce, abyste krmili děti lžicemi plnými špíny, ale osvoboďte se od té úzkosti. Rodiče se tak bojí, že jejich děti chytnou rýmu nebo chřipku že se fanaticky zaměřují na to, zda je jejich dítě dost čisté a bez bakterií. Ale to může být proti přírodním zákonům. Věda dokázala, že špína je pro život dítěte prospěšná. Děti špínu milují, protože instinktivně vědí, že je pro ně dobrá. My si teď můžeme dát pohov a věřit, že vlastně čím špinavější naše děti budou, tím lepší zdraví budou mít. Zhluboka se nadechněte a užijte si radost, s jakou si vaše dítě hraje ve špíně. Vy přeci víte, že oni následují intuici a posilují si imunitní systém.

Komentáře uživatelů

0
Obrázek uživatele happy.lenulka@
před 6 lety happy.lenulka@

to s tebou souhlasím... vyskytují se v mém okolí maminky, které razí heslo, že dítě do 1 roku by mělo sníst aspoň kilo špíny :D a je fakt že jejich děti jsou zdravé, bez alergií a tak... tou špínou myslím např. že když dítě leze pozemi a strká si hračky do pusy, tak maminka hned nejančí, ale nechá to být apod.

0
Obrázek uživatele Danah
před 6 lety Danah

Lidi musí být přece v jednom kuse strašeni! Už jsem i viděla reklamu na antibakteriální sprej- ale bylo to uvedeno v souvislosti s kovovým zábradlím (asi nerez nebo chróm), kde prý přežijí bakterie až 24 hodin! To by mě zajímalo, co by bakterie žraly celý den a noc na kovovém povrchu. Plasty jsou jiná věc, ty se bakteriím líbí- ale kov???

1
Obrázek uživatele Peta
před 6 lety Peta

Spoléhají na to, že lidé tyto informace nemají, v reklamách se nám pokoušejí nakukat kdeco...

0
Obrázek uživatele vercounek
před 6 lety vercounek

mojé dceři byl v červnu rok, nemám doma vlhčené ubrousky, neutírám jí ruce pookaždé, když upadne na zem, nepoužívám naprosto žádnou chemii ani jí necpu léky, mám doma 4 kočky a psa jsme všichni zdraví jak řípy :) :) :)

0
Obrázek uživatele Schmidt
před 6 lety Schmidt

100% souhlas, ovšem musí to být opravdu "zdravá špína" - hraj si s čoklíky, hrabej se v trávníku, lez po stromech... atd. atd., i oprášený a snědený rohlík po dopadu na chodník je fajn. Takové jsou mé zkušenosti. JENŽE je i "zlá špína" - chytit žloutenku od tyče v buse (bydlím ve městě, kde autobusem jezdí opravdu špinaví lidé, fetky, umangalené děti z ghett atd.), to je pro děcko zlý sen. Špínu tedy ano, ale při pobytu v jistých inkriminovaných oblastech si radši desinfikovat ruce snad i nad plamenem...

0
Obrázek uživatele
před 5 lety

Nemyslím si že jde o špínu jako takovou ale v alkalický zemině je obsaženo mnoho minerálních látek jako např. vápník,draslík,sodík a hořčík jenž přirozeně zvyšují PH krve a zvyšují imunitu vůči cizorodým látkám. čistota většinou znamená používání látek na bázi fluoridů jenž zvyšují alergii organismu na tuto silnou kyselinu.

Nový komentář

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 5 + 12


Přidat komentář