Obrázek uživatele Peta
  • autor: Peta
  • publikováno: 29.6.2012 09:02
  • zobrazeno: 1187x
+
1
-

Rozdílné kultury

Maso nejím už dlouho. Od doby, co jsem se tak rozhodla, uplynulo už pěkných pár let a mám dobrý pocit z toho, že abych já se dobře najedla, nemusí trpět ostatní zvířata. Nejsem žádná aktivistka, ale často se dostanu do výměny názorů a už jsem z toho unavená. Proč to ostatní musí stále řešit? Je to moje volba a nikoho nepřesvědčuju, aby udělal to samé. Pro mě to jsou prostě živí tvorové, stejně jako člověk. Většina lidí říká, že by nesnědli psa nebo kočku. Na druhé straně zeměkoule je jedí docela běžně a zase by nepozřeli krávu. Každá kultura má své zvyklosti a různí se názory pro to, co je a není košer. Přitom takové prase je mnohem chytřejší než pes. V pondělí uveřejnil deník dailymail článek s nadpisem: Psi na talíři: Hrůzostrašné  fotky ukazující zabíjení, vaření a servírování zvířat jako tradiční čínské jídlo. Popisují zde nechutné praktiky čínských obchodníků. (odkaz: http://www.dailymail.co.uk/news/article-2164353/Horrific-images-dogs-killed-cooked-served-meal-sick-Chinese-tradition.html ) Zajímalo by mě, kolik lidí si uvědomuje, že úplně stejně, ne-li hůř, se zachází s hospodářskými zvířaty, jako jsou krávy, prasata nebo kuřata, která v našich zeměpisných šířkách dostala označení “zvířat na maso”. Čím si to zasloužili? Jinde jsou k tomuto účelu chována a zabíjena zvířata, která naopak my považujeme za domácí mazlíčky. V takovýchto životních podmínkách neschvaluji chování žádných zvířat. Proto prosím neodsuzujme jiné kultury, i oni mohou odsuzovat nás za to co děláme...

Komentáře uživatelů

0
Obrázek uživatele Dita
před 5 lety Dita

Péťa velice si Vás vážím jako člověka, protože máte velmi zdravé úvahy a názory. Bohužel řada lidí se na zvíře nekouká jako na živého tvora, ale jako na věc, v prodejně maso vidíte jen jako maso - věc. Málo kdo si už představí slepice pověšené za nohy, které jedou na pásu a řežou jim strojově hlavy. Už málo kdo vidí, krávu živou neomráčenou, kterou věší na řetěz hlavou dolů. V kravíně neviděly ani trávu natož aby ji ochutnaly. Kastrování prasat je opravdu hnus jakým způsobem se to provádí. Už ani nevím kdy jsem měla naposledy maso. No jak píšeš s těma psama, tak u nás ve skupince na fc, tam vložil někdo jak v Číně jsou psi v kleci a další nehezké fotky než se dostanou na talíř, texty pod nimi fůůj, to je hrůza, to je strašný....atd. Pak jsem naklusala já :) s podobnými argumenty co píšete výše, protože vím moc dobře že většina z nich každou chvíli píšou mňam klobáska na grilu a pivečko, dala bych si steak a podobně. Jediný kdo se mnou souhlasil byla vjetnamka, která mimochodem dává přednost českým výrobcům, před čínskými šity.

0
Obrázek uživatele Peta
před 5 lety Peta

Děkuji za uznání Dito :) Přesně jak píšete, lidi berou maso jako věc, nevidí ten příběh co se odehrává, než to někdo zabalí do igelitu a dodá do regálu supermarketu... Chybí informovanost, kdo se o to nezajímá, ani to neví. To nemůžeme mít nikomu za zlé. Když jsem viděla Pozemšťany, bylo mi smutno, kam až to lidi jsou schopni za vidinou zisku dohnat. Kdo tento film shlédne a nezanechá to v něm žádný dojem, je už asi absolutní bezcita. Ale ať každý žije podle svého vědomí a svědomí. Tam padla i věta, že kdyby měla jatka prosklené stěny a byla postavená uprostřed města, byli by vegetariáni skoro všichni. A to majitelé velkochovů a jatek moc dobře vědí, proto je směrují do míst, kde nikdo tu hrůzu nevidí ani neslyší. Lidi vidí na obalu štastné prasátko, které má okolo krku omotané špekáčky...

0
Obrázek uživatele mrkvicka
před 5 lety mrkvicka

Ahojky, cítím to stejně. S těmi jatky to myslím řekl někdo známý (nějaká osobnost) teď to tak rychle nevygooglím, mrkněte na soucitně, tam jsou výroky známých osobností - zahraničních jasně že ne našich, škoda...

0
Obrázek uživatele Mritamira
před 5 lety Mritamira

Vetsina lidi si vubec neuvedomuje, jakou dostavaji energii s takovym masem.. Nejcasteji jsou to strach, agrese a uzkost. Tim vsim je nase spolecnost velmi poznamenana. Ja maso nejim vice nez deset let. Vubec mi nechybi, spis naopak, jsem na tom mnohem lip nez kdy predtim :o)))

0
Obrázek uživatele Lucka
před 5 lety Lucka

Péťo, kdybych se měla vyjádřit já, svými slovy, jak to cítím, asi bych jen musela zkopírovat celý váš text. Opravdu, mluvíte mi z duše a jestli na lidech něco skutečně oceňuji, pak to, že dokážou tolerovat filozofii života druhých a sami nevnucují tu svou. (Ať už je to vege, makrobiotik nebo masožravec). Jenže dneska, pokud někdo maso nejí nebo jen výjimečně, už něčím "podivným", co se vymyká "normálu". Kéž by lidí jako vy (a my) bylo víc a víc.

1
Obrázek uživatele Peta
před 5 lety Peta

Jsem ráda, že takový názor má víc lidí :)Už jsem si tak nějak zvykla, že mě lidi berou, že jsem "jiná". Cítím se dobře - jak fyzicky tak duševně :)

0
Obrázek uživatele
před 3 roky

Přesně tak češi by měli být hrdí na svou Gastronomii a v budoucnu by měli udělat recepty i zdravější a chutnější.
Za zahraničí si vybrat jen to dobré a to co dává logickej smysl.
Ne že vykrměj pašíky plastikovejma PVC pytlíkama a pak to prodávaj jako maso. Je to spíš odpad a nemělo by se tohle ani k nám dostat na trh.

Nový komentář

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 5 + 12


Přidat komentář