Obrázek uživatele Karlička
  • autor: Karlička
  • publikováno: 25.9.2014 20:25
  • zobrazeno: 2262x
+
0
-

Vitamin D

Ráda bych se s vámi podělila o informaci, kterou jsem získala na přednášce Molekulární biologie. Jedná se o množství vitaminu D, které bychom měli za den přijmout. V České republice se prodávají potravinové doplňky obsahující tento vitamin v koncentraci cca 800 - 1000iu (počet jednotek) v jedné tobolce, Podle pana docenta by mělo množství dosahovat až 5000iu/den, což u nás není k dostání. Jen při tomto množství je možné předejít osteoporóze a jiným onemocněním spojených s funkčností kloubů a kostí, při pravidelném užívání, resp. příjem vitaminu D je tak maximální.

Přípravek je v koncentraci 5000iu k dostání zejména v Americe. Dívala jsem se na portály pro nákup v cizině, zhruba 200 tablet stojí kolem 400kč.

Komentáře uživatelů

0
Obrázek uživatele Stana
před 4 roky Stana

Potřeba vitamínů a minerálů je velmi individuální. Opravdu nelze vycházet z DDD jako dávky potřebné pro organismus. Je to pouze orientační ukazatel nezbytně nutného množství, pro zachování fce organismu. Nikoli skutečná potřeba, tu má každý jinou. Zvláště vit. D je velice důležitý a opomíjený. Výborný je i na posílení imunity a celkově velice důležitý pro imunitu. Je nedostatkový pro značnou část populace. A osteoporóza se bez něj řešit nedá.

Nový komentář

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 6 - 4


Přidat komentář