Obrázek uživatele Dita
  • autor: Dita
  • publikováno: 4.3.2014 13:39
  • zobrazeno: 3585x
+
1
-

Čištění zašlého umyvadla bez námahy

Možná tohoto dobrého pomocníka už znáte, jmenuje se kypřící prášek. Na co všechno, kromě do pečení buchet a moučníků ho lze použít. Kromě vyčištění spáleného hrnce s ním i vybělíte umyvadlo.
Při hledání nějakých informací jsem narazila na blog maďarského občana, který koupil starší dům a jelikož při rekonstrukci koupelny mu bylo líto vyhodit velice krásné, ale zároveň velice špinavé a zašlé umyvadlo, zkusil kypřící prášek. Umyvadlo napustil teplou vodou a poté po celé hladině sypal prášek, tak, aby až se usadí na dno, pokryl celou plochu umyvadla. A nechal několik hodin působit. Poté omýt drsnější částí molitanovou houbičkou a trochu prodrbat.

A tak jsem tuhle metodu vyzkoušela doma, protože máme umyvadlo také postarší a alabastrově bíle nezáří, šla jsem na věc. Moje zkušenost je taková. Nenapustila jsem umyvadlo celé vodou, pouze do půlky a neposypala práškem i horní kraje, ...no jak to napsat. Zkrátka, tam kde byla voda i prášek bylo skutečně bělavo a horní část byla šedivější. Protože jde o nepatrný odstín, kterého si všimnete až po delším čučení do umyvadla, tuto metodu vyzkouším zase až za nějaký čas. 

Komentáře uživatelů

0
Obrázek uživatele Sunriska
před 5 lety Sunriska

Dle rady jsem použila kypřící prášek na trochu jiný problém s umyvadlem. Na hoření části umyvadla se nám začaly tvořit žluté skvrny, které klasickým pískem a rejžákem vůbec nešly odstranit. A jelikož jsem člověk čistotný, stále jsem si nad tím vrtala hlavou, co s tím a bez použití chemie. Jedlá soda s octem vůbec nepomohla, proto jsem si řekla, že vyzkouším tuto radu. Nalila jsem tedy na plochu teplou vodu, posypala kypřícím práškem a nechala působit přes noc. Výsledek? Horší to určitě není. :) Posuďte sami..
Takže děkuji, Dito, za radu. Mám teď z umyvadla opravdu radost..:)

0
Obrázek uživatele Dita
před 5 lety Dita

Udělala jste mi velikou radost, jsem ráda, že pomohl a dle obrázku i výrazně. Když tento proces někdy zase zopakujete, pravděpodobně docílíte úplného odstranění. My takové rezaté skvrny neměli, jen hodně zašedlé a nahoře jak máte tu rez, tam to bylo nejhorší. Jestli budete někdy tento proces opakovat, budu ráda za informaci s dalším výsledkem. 

0
Obrázek uživatele Sunriska
před 5 lety Sunriska

Určitě to ještě zopáknu, jenom musím koupit další prášek. Bio bez fosfátů bych na to rozhodně nepoužila. :) Dám vědět, jestli se to ještě vylepšilo..

0
Obrázek uživatele Sunriska
před 5 lety Sunriska

Tak po druhé aplikaci nedošlo k žádnému výraznému zlepšení. Ale i tak jsem ráda, umyvadlo vypadá daleko čistěji..:)

0
Obrázek uživatele Dita
před 5 lety Dita

Škoda. Asi je to už hodně zažrané. Můžu se zeptat, je to tedy rez? mamka měla rez na vaně od kapajícího kohoutku a tak se jí můžu zeptat, čím ho odstranila. Ještě vím, že mamka v prádelně, kterou má doma ve sklepě myla dlažbu i za pračkou, za ty roky to byla špína prakticky čímkoliv neodstranitelná, pomohla až fixinela. Koupí se běžně v drogerii a je neuvěřitelné, jak lehce špína šla dolů. 

0
Obrázek uživatele Sunriska
před 5 lety Sunriska

Pravděpodobně ano, sice kohoutek nekape, ale stačí si omýt ruce a ta horní část se zakape. Každopádně teď už to není skoro vůbec vidět, jenom já vím, že to ještě malinko žluté je..:) 
Děkuju, fixinelu si budu pamatovat, určitě se někde využije..

1
Obrázek uživatele Misicka
před 5 lety Misicka

Já používám k mytí sanity kombinaci obyčejného octa a jaru.Vždy je všechno krásně čisté a lesklé.:-)

Nový komentář

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 9 - 3


Přidat komentář