Obrázek uživatele elllzi@
  • autor: elllzi@
  • publikováno: 8.10.2014 14:41
  • zobrazeno: 1628x
+
0
-

Zavařujete pro děti?

Chtela bych se zeptat jestli nekdo zavaruje nebo zavařoval třeba mrkvové pyre bez soli a cukru? Mam male mimčo a začne jíst až v zime a zahrada je plne zeleniny. Zavařila jsem dyne ,repu. mrkev ale nevím jestli to vydrži?

Komentáře uživatelů

1
Obrázek uživatele alena.prchlikova@
před 4 roky alena.prchlikova@

Dříve jsem dětem dělala z ovoce přesnídávky nebo jsem dávala  jablka, hrušky nebo švestky do lahví nahrubo nastrouhané nebo švestky hodně na sebe přimáčklé bez nálevu. Vše jsem sterilovala 25 minut při 85 stupních. Část vitamínů zmizí, ale v kupovaných výživách také. Tady je předností lepší ovoce ze zahrádky a žádné přidané látky.

1
Obrázek uživatele Sunriska
před 4 roky Sunriska

Pokud máte vše zavařené poctivě ve skleničkách bez vzduchu (víčka nejsou vypouklá, naopak lehce propadlá), tak Vám pyré vydrží dlouho...;) My takhle baštíme ještě loňské marmelády či jablečné přesnídávky, které skladujeme ve sklepě. Jen výjimečně se vyskytne po otevření plíseň, ale tu poznáte hned na první pohled..

1
Obrázek uživatele Jana
před 4 roky Jana

Také jsem řešila, ale radši jsem vše dávala do mrazáku. Myslím, že se mražením zachová více vitamínů než konzervací.
Kvůli tomu jsem si koupila velký mrazák : ) - ale vyplatilo se! Doteď všechny přebytky dám do mrazáku a v zimě jako když najdeš.
Taky jsem při vaření příkrmů udělala pár skleniček navíc a ty pak dala s popiskem mrazit. A když jsem byla někdy z dětí vyřízená nebo jsme jeli dopoledne k dr. apod., tak jsem byla ráda za uvařený obídek pro dítě.

0
Obrázek uživatele elllzi@
před 4 roky elllzi@

ok moc děkuji :-)

0
Obrázek uživatele elllzi@
před 4 roky elllzi@

Mužete se podelit o jidelnicky vasich deti?, a jaky mate nazor na skleniky ? Mam 8 mesicniho chlapecka a potrebiji inspiraci

Nový komentář

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 7 + 9


Přidat komentář