Obrázek uživatele Lidičky.cz
  • autor: Lidičky.cz
  • publikováno: 17.10.2013 11:53
  • zobrazeno: 2892x
+
0
-

Začínáme s banány :-)

Hezký den všem ! Pod tímto účtem budeme informovat o novinkách, které neustále na našem webu připravujeme a postupně se objevují, jako houby po dnešním dešti. Taky budeme odpovídat na časté dotazy, protože spousta z vás nám píše a některé dotazy se opakují, takže je vidět, že více lidí řeší stejné věci.

Dnes bychom vám rádi ukázali vychytávky, které naše nové weby mají. Ať už budete hodnotit potravinu nebo recept, psát do diskuse nebo blog či ho komentovat - všude na vás číhá náš chytrý formulář. Na první pohled nevypadá nic moc, jenom rámeček a pod ním pár ikonek. Ale představuje půl roku práce, která se zhodnotila v tom, jak jednoduše se používá.

Ukážeme si to na banánech :-) Když chcete k příspěvku připojit fotografii, stačí kliknout na ikonku fotoaparátu, vyberete klidně několik fotek najednou a hned se k příspěvku připojí. Tak jako přiložené odrůdy banánů, které si níže můžete prohlédnout. Věděli jste, že se prodává jen jedna jediná odrůda "Cavendish" ? Banány, stejně jako třeba jablka ale mají odrůd více, ale v obchodech se setkáme jen s touto odrůdou, která pochází z Vietnamu a Číny a je odolná vůči některým plísňovým chorobám. Více si o tom můžete přečíst zde: http://en.wikipedia.org/wiki/Banana#Cavendish - a takhle jednoduše taky vložíte odkaz do textu.

A už jste viděli, jak se dá oloupat banán z druhé strany ? Překvapivě to vypadá jednoduše, jednoduché to je, ale stejně, zvyk je železná košile a stejně loupeme banán od stopky. Video k příspěvku, na které se můžete hned podívat přidáte kliknutím na ikonku zeměkoule - třetí zleva i zprava, vyberte si :-) Do políčka, které se objeví vložíte adresu Youtube videa a je hned připojené a připravené k přehrání. 

Už jste z toho banánového povídání dostali chuť na banán ? :-) I na to jsme mysleli, dejte si Banánovou bábovku - rychlý odkaz na recept, potravinu, článek nebo diskusi na našem webu přidáte pomocí čtvrté ikonky - zelených panáčků. Přes ní jde vyhledávat právě ve zmíněném obsahu a rychle se tak odkaz připojí.

A poslední ikonka se symbolem špendlíku v mapě překvapivě umožní připojit pozici na mapě. Adresa nemusí být ani kompletní, stačí jen město nebo ulice a systém mapu vloží. Nebo můžete použít oranžové tlačítko Moje poloha a vloží se adresa, kde se právě nacházíte - třeba kde mají dobré čerstvé banány :-) I když s tou čerstvostí je to všelijaké - banány se samozřejmě sklízí zelené, cestou k nám jsou pak skladovány v uzavřené atmosféře ethylénu, který urychluje dozrávání. V obchodě na vás pak čeká krásný žlutý banán. Abychom si ukázali jak vypadá přiložená mapa, tak přikládáme vesničku v přírodě na Vysočině, kde pro vás tvoříme weby Zdravé potraviny :-)

Mějte se hezky a když budete mít jakýkoli nápad, komentář nebo nápad - nejenom ohledně banánů, připojte jej níže v diskusi pod blogem. Rádi si je přečteme.

Přílohy příspěvku

Komentáře uživatelů

0
Obrázek uživatele carme
před 5 lety carme

Já taky loupu banán od stopky a pak se akorát rozčiluju proč to jde tak těžko. Z druhého konce jde banán oloupat  opravdu snadno, jen nevím proč se mi na tenhle konec moc nechce :).

0
Obrázek uživatele Frodik
před 5 lety Frodik

Ještě k banánům - zajímavé je, že youtube je plné videií lidí, kteří ukazují jak opice loupají banán z druhé strany, ale nikde záběr samotné opice, která by to dělala. Většinou do banánu koušou a nějak ho rozlousknou. Přikládám jedno z takových videí. No je to vážně záhada :-)

Přidám ještě jednu zajímavost - na vyzkoušení těch super příloh k příspěvkům :-) Znáte určitě Beta-karoten - E160a(ii) - přírodní bezproblémové. Ale jeho výroba je zajímavá, v Austrálii ho "vyrábí" německá firma Cognis na plantážích v laguně Hutt. Přikládám fotky laguny, článek kde se píše více informací a mapu laguny Hutt. Na tu si schválně klikněte a zobrazte si satelitní pohled. Stojí to za to :-)

Nový komentář

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 4 + 5


Přidat komentář