Obrázek uživatele Lucka
  • autor: Lucka
  • publikováno: 10.4.2013 12:16
  • zobrazeno: 2369x
+
0
-

Televizní tah - skutečně k užitku(?)

Jak jsem už kdesi zmiňovala, TV sleduji jen občas, víceméně dokumenty, publicistické pořady apod. či zprávy, preferuji spíše ty serioznější (ČT) než bulvární (Nova...), nicméně přesto u nás občas na obrazovce běží, zaujala mě tam totiž jejich parádní poutačka Potravinového inspektora...Jak vnímáte jejich počínání vy? Sledujete to nebo to jde úplně mimo vás? Jak jsem naznačila, Novu přiliš nesleduji a nikdy jsem nebrala příliš vážně ani jejich zpravodajství, spíše bych řekla, že jako tv stanici je nejméně oblíbená (u mě), ale teď spíš ze zvědavosti sleduji, jak perfektně si přilákali diváky právě díky inspekcím pana Hrušky, který objíždí ty naše márkety po ČR. Docela bych byla i ráda, kdyby zavítal do některých z těch našich, i když jsou asi stejně všude na jedno brdo:) Ale je zvláštní, že lidi nejsou schopni otočit ani potravinu a přečíst složení, vybrat z hrozného nejméně hrozné, popř. si i stěžovat...a teď, jako kdyby se tomu všemu divili, co si prodejci a výrobci dovolí - to si ale přeci dovolujkí už řadu let, zkrátka mám dojem, že někteří lid to nikdy neřešili nebo to prostě brali, že hold zboží u nás už je takové...a teď po masáži TV Nova náhle změna, už je to trnem v oku spoustě lidem a lidi se (snad) začínají konečně bránit...potřebovali k tomu ale opravdu Novu? Copak tohle všechno neviděli už dávno předtím? Vím, že jsou tací, kterým bylo, je a bude stále úplně šumák, co kupují a jedí, ale ne že bych Novu tímto chtěla nějak vyzdvihovat, ale snad je to jediné, co v jejich zpravodajské relaci má možná smysl :) A jaký je váš názor na tento tah Novy?

Komentáře uživatelů

0
Obrázek uživatele Dita
před 6 lety Dita

Sice jsem to vůbec neviděla, nicméně si myslím, že lidi potřebují neustále vodit a tahat za ručičku jak malé dítě, aniž by museli hnout brvou musejí to mít na podnosu.

0
Obrázek uživatele Stana
před 6 lety Stana

Také Novu vůbec nemusím, jejich vlezlé zpravodajství je mi protivné, nicméně je dobře, že se na tyto skutečnosti ukazuje. A myslím,že je dobře, že zrovna na Nově.Ačkoli se to zdá zvláštní, kdo Novu nejvíce sleduje jsou senioři, lidé v důchodu - a právě oni nejméně sledují složení potravin a po výživové stránce se odbývají. Zeleninu a ovoce (kvalitní) si nekoupí protože je to drahé a oni musí užívat spoustu léků na které těch 1000kč potřebují měsičně více- což je někdy paradox, protože kdyby ty peníze investovali právě do stravy, tak by většinu léků nemuseli brát. Ale lékař je šmahem předepíše a pro tuto generaci je lékař jako Bůh, co řekne, to platí.Většina lidí, teď nemyslím seniory ale obecně většinu naší populace, opravdu nesleduje složení výrobku. Proč?Protože neví co mají ve složení hledat za škodlivé složky, což je omluvitelné, protože ne každého to prostě zajímá. A tyky protože většina opravdu věří médiím a tvrzení společností (ať z ministerstev či zdravotnictví, či na výživu) které tvrdí, že škodlivé potraviny nejsou, škodlivá éčka nejsou. Když pak nějaký takový úředník prohlásí, že éčka škodlivá prostě neexistují, nebo to řekne lékař- má to pro populaci větší váhu, než když opak tvrdí nějaký Nutriční terapeut. Co na tom, že lékař, ani úředník o tom vědí asi tolik jako dítě v první třídě o násobilce? A když už to vědí, tak přece nebudou tvrdit něco zlého proti tomu, kdo je platí. Nedávno jsem byla na školení, kde bylo v sále asi sto lidí.Jedna velmi známá paní z televize a pořadu o hubnutí, se nás ptala, kdo si četl složení šušenky, kterou jsme dostali před zahájením akce. Ze všech lidí, jsem byla jediná, kdo si složení četl. Takže skutečnost je, že o výživu a své zdraví se zajímá menšina.

Nový komentář

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 2 + 11


Přidat komentář