Obrázek uživatele ZdraváPotravina.cz
+
0
-

V dětské kaši byl objeven vyšší obsah atropinu

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) nařídila společnosti dm drogerie markt s.r.o. neprodleně stáhnout z celé tržní sítě potravinu Nestlé nemléčná kaše osmizrnná s označením data minimální trvanlivosti 04-2017, výrobní šarže L53030291, výrobce: Nestlé Espaňa, S.A., 39650-La, Penilla de Cayon (Cantabria), Španělsko.

Laboratorní analýza SZPI ve výrobku potvrdila přítomnost atropinu v koncentraci 7,9 mikrogramu na kilogram (μg/kg), přípustný limit je přitom předpisem stanovený v maximální výši 1 μg/kg. Z uvedeného důvodu byla potravina vyhodnocena jako nebezpečná a SZPI nařídila její stažení z tržní sítě.

Atropin je tropanový alkaloid se známými negativními účinky na lidské zdraví. Inspekce informaci vložila do evropského systému rychlého varování RASFF a zároveň doporučuje všem spotřebitelům, aby uvedenou šarži potraviny nekonzumovali. S dovozcem SZPI zahájí správní řízení o uložení pokuty.

http://www.zdravapotravina.cz/detska-kase/nestle-nemlecna-osmizrnna-kase-nestle-s-a

Přílohy příspěvku

Komentáře uživatelů

0
Obrázek uživatele radim
před 3 roky radim

On někdo koupí 250g pšeničné mouky za 80kč?

0
Obrázek uživatele alena.prchlikova@
před 3 roky alena.prchlikova@

Jistě, příkrmy jsou hodně populární a skvělé, a to i ty sterilované, prodávané ve skleničkách, jak tu nedávno proběhlo v diskuzi. Matky chodí do práce a nemají čas vařit...

Nový komentář

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 2 - 1


Přidat komentář