Obrázek uživatele ZdraváPotravina.cz
+
0
-

Vlastní pěstování je v ČR stále oblíbené

Víte, kolik obyvatel na našem území se věnuje pěstování vlastních plodin? Je to téměř polovina, přesněji - 43% populace. Hlavními důvody pro zahradničení jsou zejména touha po zdravém životním stylu a starost o životní prostředí. Většina domácích pěstitelů totiž používá přírodní hnojiva a bioodpad používají na zpracování do kompostu.  

Západní země zdaleka nemají tak pozitivní přístup. Zahradničení považují za důsledek špatného zásobování a strádání. U nás se však zdaleka nedá říct, že by za touhu po vlastních plodinách mohla špatná životní úroveň. Naopak podle statistik pěstují častěji lidé s vyššími příjmy. Nejčastěji se jedná o obyvatele středního věku po založení rodiny.

Nejoblíbenější pěstovanou dřevinou je u nás jednoznačně rybíz. Dále to jsou jahody, jablka, třešně, rajčata, okurky a mrkev. 

Je zřejmé, že Česká republika má v pěstování vlastních plodin dlouholetou tradici. Zahradničení je stále velkým koníčkem a do jisté míry i formou relaxace. A zdaleka to nemusí platit pouze pro obyvatele žijící na vesnici. I lidé ve městech mají možnost např. pronajmutí vlastní zahrádky, kde si můžou pěstovat vlastní ovoce či zeleninu dle libosti.

Zdroj: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/pestovani-vlastnich-potravin-v-cr-zavedena-praxe-na-zapade-pracne-objevovana-novinka

Také se řadíte mezi vášnivé zahrádkáře? Napište nám do komentářů. ;)

Přílohy příspěvku

Komentáře uživatelů

Zatím nebyl přidán žádný komentář

Nový komentář

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 11 - 10


Přidat komentář