Obrázek uživatele jitecka
  • autor: jitecka
  • publikováno: 17.2.2014 19:42
  • zobrazeno: 1244x
+
6
-

Jak jsem začínala

To bylo tenkrát, když se mi narodil druhý syn a hned na začátku života se začal potýkat s nepříjemným zánětem močového měchýře, já se tím pádem potýkala s nedostatkem mateřského mléka. Jenže Feminar, nebo jak se jmenovala tehdejší náhradní výživa pro miminka mému synkovi vůbec nesvědčila. Začala jsem pátrat. A protože to bylo v roce 1991 kdy se to tu začalo hemžit informacemi o novinkách v potravinách, vycházela spousta zajímavých knih od zajímavých lidí, např. ing. Janča, páter Ferda atd. měla jsem spoustu možností. Ponořila jsem se do této literatury až jsem našla výrobu sojového mléka. Už se ani nepamatuju čím vším jsem začínala ale už tenkrát jsem zjistila a přesvědčila jsem se o Hyppokratových slovech nechť výživa je tvým lékem,Od té doby jsem začala rodinu "trápit" různými potravinami, které jsem doposud neznala a tím pádem ani nejedla. Tím jsem se odchylovala vlastně od kuchyně, kterou jsme využívali doma.  Začala jsem používat celozrnnou mouku, vločky, více luštěnin, mořské řasy, více zeleniny atd. A poměrně úspěšně. A teprve před dvěma lety mě zčistajasna napadla myšlenka zrušit můj téměř 15letý krámek s oděvy a přeorientovat se právě na obchod se zdravou výživou. Rodina mě podpořila a tak se zrodil Ječmínek - zdravé specialiy a  já se začala ještě  více zajímat, zajímat a zajímat. Vymýšlím recepty, fotím recepty, ochutnávám a snažím se radit zákazníkům jak zajímavé potraviny zpracovat a pochutnat si na nich. Před nedávnem jsem si i udělala kurz poradce pro výživu. Vím, že tímto kurzem jsem neskončila, vím totiž že trendy ve výživě jsou neustále žhavé a měnící se. Takže ve svém vzdělávání budu i nadále pokračovat a snažit se dělat osvětu, týkající se zdravé výživy. Zamýšlím se totiž neustále nad zvyšujícím se počtem obézních lidí, lidí s vysokým tlakem, cholesterolem a zvyšujícím se množstvím nemoci už u malých děti. Jsem přesvědčena že výživou vše začíná.

Komentáře uživatelů

0
Obrázek uživatele Frodik
před 5 lety Frodik

Tak k vašemu příběhu už lze jen málo co dodat, jen že je to velmi typický příběh člověka, který se propracoval ke zdravému životu právě přes nějaké počáteční zdravotní problémy své nebo někoho blízkého. Sám to mám taky tak a znám takových lidí velkou spoustu. Nezbývá než dodat, že vám velice fandím, stejně jako vaše rodina.

A jen si povzdechnu nad tím, jak funguje naše školství, protože tak doslova životně důležitou znalost - co je zdravé, co není, jak si vybírat potraviny, jak je vařit, atd... to bohužel člověk ze školy nezjistí, z ženských časopisů se na něj hrnou jen přiblblé diety, které kdyby někdo dodržoval, tak na ně mnohdy může i umřít a nebo je odkázán na různé mediální osůbky, které jsou ve většině případů placeni někým za to, aby říkal to, co se někomu hodí pro zvýšení prodeje jeho výrobků. Zkrátka je to takový smutný svět, ale naštěstí jsou lidé jako vy a vám podobní, kteří se snaží lidem upřímně pomáhat a třeba i dřív, než u nich nějaká zdravotní potíž propukne, aby se o zdravé jídlo začali zajímat sami. Stát to pro nás bohužel neudělá, ten umí jenom pumpovat peníze do černé zdravotnické díry.

Takže ještě jednou díky a všem ostatním, kdo toto čtou.

0
Obrázek uživatele Dita
před 5 lety Dita

Moc krásné. Ráda čtu takovéto příběhy, jsou nejen inspirací, ale důkazem, že když se chce a při trochu štěstí i podpory v rodině lze změnit svůj směr života a dělat co nás baví. Ať se daří. 

0
Obrázek uživatele jitecka
před 5 lety jitecka

Díky moc Frodíku i Dito za uznání i  podporu. Dělám to co mě baví, co mám ráda a co mě fakt zajímá :-) I já Vám oběma  držím palce na své cestě zdravým životním stylem. J. :-)

Nový komentář

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 7 + 12


Přidat komentář