Obrázek uživatele Misicka
  • autor: Misicka
  • publikováno: 1.4.2014 13:45
  • zobrazeno: 1903x
+
6
-

Mléko

V současnosti je třeba dávat si pozor při koupi jakékoli potraviny. Jestli je mléko pro člověka vhodnou potravinou, nebo je ve stravě nežádoucí, je stále komunikovanou otázkou. Pokud už máme mléko rádi a chceme ho mít ve svém jídelníčku, je dobré se zamyslet nad některými fakty. Zejména je dobré pečlivě vybírat při nákupu.
Průmyslové zpracování mléka sice dokáže prodloužit trvanlivost mléka a mléčných výrobků, ale také způsobuje některé nežádoucí změny, které mají vliv na zdraví konzumenta. Mléko se upravuje pasterizací - zahřátí na 71,7°C - zničí se choroboplodné zárodky, ale také enzymy. Díky kterým lze mléko strávit. Dále se přestává vstřebávat vápník. Další velmi nešetrná metoda zpracování je tzv. UHT - Ultra-high temperature processing, česky „vysokoteplotní úprava“ je založena na krátkodobém zahřátí na teplotu 135-150 °C. Zaručuje prodloužení trvanlivosti až na 6 měsíců.Mléko je v této podobě nejhůře stravitelné, neobsahuje žádné bakterie, ani prospěšné látky. 
Druhy mléka v supermarketu: 1) Plnotučné/Selské 2) Polotučné 3) Odstředěné 4) BIO 5) Krabicové (UHT -plnotučné,polo,odstředěné) 5) BIO nehomogenizované - vzácně
Mléko se liší obsahem tuku. Jak je možné, že to krabicové mléko nezkysne? Odpověď je jednoduchá. Aby došlo k prodloužení trvanlivosti mléka, tak při zpracování je veškerý mléčný tuk z mléka odstředěn. Následně je použit při výrobě másla, nebo kysaných mléčných výrobků. V mléce tento přirozený "kazící" se mléčný tuk nahradí tukem rostlinným (přesně podle potřeby v %). Proto je jasné, že mléko místo zkysnutí žlukne...Ti co měli to štěstí vidět, jak vypadá čerstvě nadojené mléko ví, že není zdaleka tak kompaktní, jako to v obchodech. Na hladině se vysráží smetana,plavou v něm kousky tuku, prostě na pohled nic moc. Proč mléko v obchodech je hladké a celistvé? Většinou je tzv. homogenizované. Co to znamená? Homogenizace je mechanický proces, při kterém je mléko šleháno tak prudce, že se přirozené zdravé shluky máselného tuku změní na mikroskopické kuličky, které jsou pak trvale rozptýleny ve vodnaté části mléka.Mléko, které má smetanu usazenou nahoře, pravděpodobně nebylo homogenizováno.Také by to mělo být napsáno na obalu výrobku. Tvrzení, že mléko obsahuje vápník je pravdivé, avšak jeho vstřebatelnost je po průmyslové úpravě mléka nulová. Naopak díky odstranění enzymů z mléka se vápník usazuje v těle, poškozuje játra, při nadužívání může způsobit vznik osteoporózy. Homogenizace dle některých výzkumů způsobuje kornatění tepen a může přispět ke vzniku infarktu.

Kde berou krávy tolik vápníku? Jednoduše z rostlinné stravy!
Vápník je obsažen v máku, v sezamu, v listech salátu, v kořenové zelenině, v kysaném zelí, v luštěninách a rybách.Takže kupujte mléko nejlépe od farmáře, nebo co nejméně upravené, a nepřehánějte to s jeho spotřebou.Ať jste zdraví!

Komentáře uživatelů

0
Obrázek uživatele Karlička
před 5 lety Karlička

A kde byste doporučovala kupovat mléko, když není možnost primo nadojené? Pochopila jsem správně, ze nejlepší je tedy to nehomoden.? V jakých supermarketech je k dostání? :-). Omlouvam se za příval otázek...

1
Obrázek uživatele martinM
před 5 lety martinM

Pokud nejste telátko, není kravské mléko vaší přirozenou stravou. Pokud porušíte zákony přírody, odnesete to čase na zdraví. Žádný savec na světě nepije mléko cizího druhu a ví proč. Jen člověk se nevzdá byznysu a všechny dosavadní výzkumy tají.

2
Obrázek uživatele Misicka
před 5 lety Misicka

Mléko má primárně sloužit jako potrava pro mláďata,mají k jeho trávení přizpůsobené zažívání. Mléko zvířat má jiné složení než mléko mateřské a v lidském těle není dokonale tráveno.Proto je i alergenem a často je původcem zánětů v těle.Když už chceme mléko mít ve svém jídelníčku, vyvarujme se krabicové variantě.Mléko čerstvé a nehomogenizované se dá najít i v supermarketu.Např. Mléko BIO Amálka.

0
Obrázek uživatele Karlička
před 5 lety Karlička

Áno, už sem narazila na diskusi tady, která se zabývá tématem "pít, či nepít". Tento blok jsem pochopila spíš jako "pro" mléko. :) Já jsem velký gurmán a sním prakticky cokoliv (tedy kromě vyloženě nezdravých jídel, s Ečkama atd.), těžko pomyslet na život bez ovesné kaše s jablkem, oříšky, skořicí a medem. Jistě, sojové mléko(aj.) je také možnost, ale sója je s prospěšností taky na štíru... :D A to nemluvím o radách pro krásnou pleť, vlasy apod., kde radí nejíst různé druhy potravin. Když to vemu kolem a kolem, moc mi toho k jídlu nezbývá :D Nicméně děkuji za typ.

1
Obrázek uživatele Misicka
před 5 lety Misicka

Nejlepší je naslouchat svému tělu. Když se člověk snaží jíst zdravě, tak i občasné "karnevaly" můžou mít pozitivní vliv. Nejsem úplně proti mléku, ale snažím se ho ve svém jídelníčku eliminovat. Všechno co v malém množství může být lékem, ve velkém je to třeba i jed. V současnosti je těch zdravých a prospěšných potravin velmi málo. A i když se často tváří jako zdravé, tak ani zdravé být nemusí.Takže pokud vám mléko nedělá zle, nemusíte se ho vzdát. Mimochodem ovesná kaše se dá vařit i z vody. Určitě nepoznáte rozdíl :)

-1
Obrázek uživatele martinM
před 5 lety martinM

Bohužel vše škodlivé je tak opatrně škodlivé, že se to ukáže za čas. Samozřejmě vás litr mléka nebo kus chleba apod. na místě nezabije. Jen to poznáte v pozdějším věku. Někde jsem četl krásnou větu: největší omyl člověka byl, když se povýšil nad přírodní zákony. Mléko nejenže zahleňuje a tím zneprůchodnuje tlusté střevo (snížená asimilace živin, hnilobné procesy, atd), ale také výrazně překyseluje. Tělo pak v nutnosti zachování acydobazycké rovnováhy musí sáhnout po zásadité látce a tou je vápník. Zeptejte se lidí, kteří to dotáhli až k osteroporóze, jak se stravovali. Poví vám, že to nechápou, protože poslouchali dobrých rad a celý život pili mléko a papali jogurtíky.
Kasein obsažený v kravském mléce není pro člověka. Tedy ano, naučil se z něj vyrábět ta nejpevnější lepidla. Proč ne, lidé jedí i ropné produkty, dehet a téměř každý lidské vlasy z čínských kadeřnictví, které jsou základní složkou pro výrobu kypřícího prášku (pročtěte si E920). Tak pak proč nepít mléko:)
Mlékárenský průmysl bojuje jak se dá. Bez mléka by přišli o práci miliony lidí - mlékaři, farmáři a hlavně doktoři a farmacie. Zmizely by ze světa stovky zbytečných nemocí.

Zajímavý odkaz, i když nepatří úplně sem:
http://ona.idnes.cz/desiva-fakta-o-jidle-045-/zdravi.aspx?c=A140407_095243_zdravi_pet

a ten, který sem patří:
http://vitarian.cz/view.php?cisloclanku=2003122203
http://vitarian.cz/view.php?cisloclanku=2004022302


0
Obrázek uživatele Stana
před 5 lety Stana

Vaše tvrzení o osteoporóze je dost zavádějící. Máte nějaké osobní zkušenosti, které to potvrzují?Znám spoustu lidí s tímto problémem a o vysoké konzumaci mléčných výrobků se u nich vůbec nedá hovořit. Mléko se pilo vždy a ne zdaleka každý konzument má osteoporózu. Je to většinou nemoc moderní doby, kterou si velkou mírou způsobíme sami životním stylem.

1
Obrázek uživatele martinM
před 5 lety martinM

Ano mléko se pilo vždy, jako se maso jedlo vždy. Podobná je i staročeská tradice v zabíjení kaprů na vánoce. Vše je pouze velmi krátká historie. Třeba v tom poslední případě cca 80 let zpět. Před tím vánoční kuba. Tvrzení, že něco bylo vždy, je dost zcestné. Pokud člověk 2.500.000 let jedl pouze ovoce a 80 let jí kapra, je to k zamyšlení... S lovením mamutů je to též spíše úsměvné. Zkuste ulovit zajíce. Člověk není a nebyl dravec, stejně jako není tele, aby se kojil od krávy.
Žádný savec na zemi se nekojí mlékem jiného druhu. Dokonce se ani lékem sobě určenému nekojí dospělí jedinci. Jen člověk to dokázal pro byznys spojit vše dohromady. Komu ani tak jednoduché pravidlo nedává logiku, nechť jí a pije co mu průmysl miliardovou reklamou cpe do pusinky. A i když je to pak nejedlé, pomůže na to nějaká skvělá droga jako je cukr, sůl, barviva, dochucovadla. Pak se dá do pusy narvat cokoliv.
Z vlastní zkušenosti vím, že život bez nemocí, plný vitality a energie začíná momentem, kdy si člověk odpustí tak nepřirozenou věc jako je maso (název užívaný pro mrtvá těla zabitých zvířat), mléko, pečivo (bezhodnotná lepivá nepoživatina, která se bez příměsi soli nebo cukru nedá pozřít), cukr, sůl a to co mu zbude si nezničí rozvařením (zabitím enzymů, likvidací vitamínů a přestavením zásadotvorné potravy v kyselinotvornou). 
Jinak hledejte a čtěte, důkazů se vám dostane mnoho. Stačí otevřít oči a vystoupit ze stáda. Nic ve zlém, já v tom stádu byl skoro 40 let také, než mi jeden člověk otevřel oči a já ze sebe shodil za tři týdny 30kg, všechny nemoci a zahodil tu hromadu prášků, které mě po 10ti letech dovedli těsně před operaci jícnu. Nic mě to nestálo, nepodstoupil jsem žádnou dietu, jen jsem měl to štěstí, že mě někdo nakopl zpět k přírodě, ze které jsme všichni vzešli, a ze které jsme se vymanili.

1
Obrázek uživatele alena.prchlikova@
před 5 lety alena.prchlikova@

Jen si dovolím malou poznámku, Martine, Váš údaj, že člověk jedl 2 500 000 let pouze ovoce, je dost zavádějící. Nedávno jsem četla v nějakém časopise o muži v ledu, který je nazýván Ötzi. Ten žil někdy v letech 3300 před naším letopočtem. A zaujalo mě v článku, že vědci našli v jeho žaludku vedle různých zbytků rostlinné stravy, hlavně pylů, i dva druhy lovné zvěře, sušené maso z kozorožce a ještě jeden druh, ale již nevím který, myslím, že zajíce nebo nějaké podobné menší zvíře.. Měl u sebe nástroje na lovení, sekeru a luk se šípem. Použil je k válčení, ale také k lovu, jinak by se asi u něj zbytky masité potravy nenašly. A to zrovna dva různé druhy, což je překvapující. Tím nechci zpochynit názor Váš i dalších kteří tvrdí, že nám maso škodí, jen si myslím, že lidé jedli maso vždy, jistě ne tolik, jako někteří dnes, ale v jídelníčku se, alespoň občas, vyskytovalo. 

0
Obrázek uživatele martinM
před 5 lety martinM

Ano, ale pisi (nyni z mobilu bez dia.) o prirozene strave. Kolika lidem v zaludku nasli pripisky, lahvicky, micky a kdeco. Tech pripadu je mnoho a nesvedci to o nicem. Vubec neznamena, ze co delame je prirozene. V dnesni dobe snad nic, natoz maso. I tech par tisic let neni v nasich dejinach skoro nic. Kdyby clovek necestoval od rovniku do mist, kde jiz neni jeho moc jeho potravy a kdyby neprisla doba ledova, nic by se patrne nezmenilo. Kdyz pak vse zmrzne, zkusite jist cokoliv a vytvorite si k tomu asi i nastroje. Ani v dobe nedavne nebylo maso bezne. Chudina ho nemela a zila. Bohati ho meli a jsou znamy jejich nemoci. Stejne jako dnes mame propastny rozdil mezi vegany a vetsinovou spolecnosti. Jen dodam, ze posledni statistiky ukazuji na 1 miliardu nemasozravcu (vegetariani, vegani, vitariani). A ti se tesi dobre kondici a zdravi. To uz o necem vypovida. 
Posilam odkaz a rad si pak prectu vas nazor na zajimave srovnani.
http://maso.skrabalek.cz

Take posilam odkaz na neco, co snad vyvrati to obehranou pisnicku o veganech chuderkach:

http://www.vegan-fighter.com/clanky/sportovci-o-vege-strave.html

0
Obrázek uživatele Slunew
před 5 lety Slunew

pokud mohu vrátím se hned na začátek této diskuze - mléko UHT ošetřené nekysne, ne proto, že by chyběl tuk - to by žluklo...nikoli kyslo, ale proto, že jsou krom choroboplodných zárodků zničeny i baktérie mléčného kvašení....zda někdo mléko konzumuje či nikoli je jeho věc...a a ť si o konzumaci myslí co chce, ale viditelné nesmysly by se tu uvádět neměly.... to samé vápník - ten je v mléce vázán na bílkovinu a nikoli na tuk....a to co někteří neumí pořádně trávit je laktóza...a ano v minulosti, mléko jako takové na území Evropy bylo určeno pro děti, ale výrobky z něj - hlavně tvaroh, na některých místech sýry byly základní doplněk k obilovinám a luštěninám dospělých...

0
Obrázek uživatele Martin Vozka
před 5 lety Martin Vozka

No, tak se taky přidám do diskuse i tady ;-) Ahóój :-)
Dáváte tady Martinovi mínusy, a přitom si myslím, že zas tak neříká nic, co by nebyla pravda.

Přišlo mi zas další zajímavé video: https://www.youtube.com/watch?v=7qkY_9PZqow
Fakt si někdo myslíte, že když může být někdo celoživotně vegan i 70let, že to je nezdravá cesta? Vždyť dlouhodobých veganů je ve světě milióny. Je to normální, pro člověka přirozená strava. 

Před 14? dny jsem byl opět na pravidelné preventivní kontrole záchranáře i se zátěžovými testy na kole s přísavkami a náhubkem :-). Výsledek: tlak 120/80 (v největší zátěži 200/80), krevní rozbor jak u mimina, potřebné zátěžové parametry splněny a překročeny, což se rozhodně nedá říct o všech mých spolubojovnících. Budíž jim opravky lehké. Ale ne, jen ať to mají těžké. To mají za ty králíky a senožrouty :-D

O víkendu jsem byl ve svém rodném městě na sportovním setkání s bývalými spolupracovníky a kamarády (sami chlapi, kteří obvykle nic nepochválí, protože to mají u prd*le jak který chlap vypadá :-) ), z nichž s většinou jsem se neviděl 8 let. Všichni byli u vytržení, jak jsem omládl proti tomu, co mě viděli naposledy. Někteří mně nemohli poznat.

Zdůrazňuji holky zejména pro Vás :-), po 8 letech vypadám mladší, než jsem vypadal, když mě viděli naposledy :-)
Aspoň tohle by se vám mohlo na veganství líbit, ne? ;-) Zkuste to, nebudete už chtít jinak :-D Je to jednoduché, není to jen pro vyvolené, je to úplně pro všechny a zadarmo :-)

Ale ne vážně, není to o zkoušení, nebo dělání něčeho na sílu. To se musí změnit v něčem psychika, aby to nebylo odříkání. To by nemělo dlouhodobý význam. Jde jen o to, že by o tu změnu psychiky měl usilovat každý. A nebrat to jen jako výmluvu, že to není pro něj.

0
Obrázek uživatele Slunew
před 5 lety Slunew

Ale nejste vegan od narozeni,i WHO doporucuje vegetarianstvi(ne veganstvi) jako zdravy styl stravovani,ale ne pro tehotne a male deti....a hlavne ti dlouholeti vegani maji odlisny ziv.styl,medituji,nejsou ve stresu a neziji v prumyslovych mestech...jinak at si ji kazdy jak chce,jen by se nemely psat nepravdy,jak o tom UHT.

0
Obrázek uživatele Martin Vozka
před 5 lety Martin Vozka

To, že dlouholetí vegani žijí jen tak jak píšete je s odpuštěním váš, ničím nepodložený názor. Stačí se podívat do seznamu známých veganů a vegetariánů. Ale v jednom máte pravdu možná nežijí ve stresu, protože stres je otázkou osobního rozvoje a přístupu. Někteří takoví jsou i v tom mnou odkazovaném videu. A WHO? To byla akorát dobrá skupina, tu si občas poslechnu ;-)

1
Obrázek uživatele Karlička
před 5 lety Karlička

Mě by zajímalo, jak jste se tedy stravoval před veganstvím, pane Vozko? :) Pokud jste opustil starou dobrou českou kuchyni, nedívím se, že jste omládl. Jaktože je pro člověka přirozené veganství? V diskusích o mléce se argumentovalo tím, že žádný savec nepije mléko savce jiného. Ale pokud vím, v přírodě je zcela běžné požírání savců navzájem nebo kradení vajec z hnízda. Vždyť sotva se pračlověk naučil chodit po dvou, začal si opékat maso.
Já nejsem vegan ani vegetaríán. Jím zdravě, vařím na malém množství tuku, párkrát do měsíce si dopřeji nějaký ten hovězí steak (souhlasím s tím, že maso je těžce stravitelné a mělo by se jíst střídmě), sem tam vajíčka a cítím se výborně, což je taky velká změna po přechodu na zdravé stravování. Občas mám pocit, že veganství a vegetariánství se tady moc prosazuje. ;)
Jak mluvíte o té psychice, kolikrát slýcham lidi na dietě jak naříkají, co všechno nemůžou jíst. To nepochopím :D já už se na smažené jídlo (aj.) nemůžu ani podívat.

0
Obrázek uživatele Martin Vozka
před 5 lety Martin Vozka

+Karlička Máte pravdu ti lidi, kteří mne viděli po 8mi letech mne znali jen když jsem jedl nezdravě. I když jsem se taky snažil.
Vy máte pocit, že se tady moc prosazuje veganství, a vegani většinou mají pocit, že se zbytečně říká, že žijí nezdravě :-) Jde o to, že vegani, a to i dlouhodobí nemají žádné zdravotní problémy, spíše naopak. Já osobně prostě nechápu, že já mám zkušenosti s masitou stravou, vegetariánskou a teď s veganskou. Dokážu to tedy porovnat a lidi, kteří tu zkušenost nemají mi ji rozmlouvají a to na základě jakýchsi vědeckých výzkumů, které už dnes existují i opačně vyznívající. Ale oni si samozřejmě vybírají ty pro ně vyznívající dobře. V podstatě říkají, že moje objektivně dobré zdraví je z vědeckého hlediska nemožné :-). Prostě, pokud by měli lidi na rostlinné stravě nějaké problémy, nebudou to dělat. Nebude se to rozmáhat. Já mám hlavu neuvěřitelně čistější, měřitelné hodnoty skvělé i na 20ti letého a energie na rozdávání. Dnes už jsou maminy na RAW veganské stravě a zvládají to ony, i jejich miminka.
WHO - když celou dobu někdo tvrdí, jezte maso je zdravé, těžko ze dne na den bude hlásat něco jiného. To je setrvačnost názorů z důvodu sebezáchovy úřadu. Kdyby to přiznali ze dne na den, lidi je nebudou brát vážně a nakonec by to bylo pro ně sebedestruktivní. Moje zkušenost a zkušenost lidí, dlouhodobých veganů, je pro mne stejně víc, než všechny studie světa.
Bavil jsem se s jedním onkologem a ten mi řekl, že je v posledních cca 5ti letech skokový nárůst rakoviny. Že to nechápe, co se děje. Moje zkušenost... Můj otec měl 2x rakovinu a umřel v 61letech na selhání srdce (měl vrozenou vadu chlopně), moje maminka měla 3x rakovinu, z toho jednu téměř 100% smrtelnou (slinivka před už 8mi lety) a všechny zatím přežila.
Mamka se celý život snažila vařit zdravě, podle současně platných "vědeckých" doporučení. Nevím, kolik je Vám, mně je 46 let a pamatuji tu u lékaře vyvěšenou výživovou pyramidu, kde na základně bylo pečivo mléčné výrobky a hned nad tím zelenina s masem a vejci. To už dnes je i podle těch "odborníků" jinak. Takže WHO a jiní mi mohou akorát tak jít k šípku.
A to nezmiňuji duchovní rovinu, kde je jednoznačně rostlinná strava, ne-li nezbytná, tak rozhodně ku prospěchu.
Moje řešení je tohle. Geneticky na tom asi nejsem nejlépe, ale teď už se nebojím, jen mne mrzí, že jsem neprocitl dříve a hlavně, že se mi to nepodařilo, když jsem ještě měl vliv na mou dceru.

0
Obrázek uživatele Slunew
před 5 lety Slunew

Taktez se nedrzim studii a z vlastni zkusenosti jsem pro zmenu videla male deti s problemy rustu,neurologickymi vadami ... jen proto ze uz v tehotenstvi matka byla veganka a stejne zivila pak i dite. A ne vzdy umele dodani chybejicich aminokyselin a B12 vrati vse do normalu...

0
Obrázek uživatele Martin Vozka
před 5 lety Martin Vozka

Nevím, na to nemám co říct, ty případy neznám, ani jsem o nich nic neslyšel, nečetl, takže se těžko oponuje. Za to jsem četl a viděl dost případů, kdy matka byla veganka a děti taky už od narození a nemají žádné problémy. Každopádně jíst vegansky automaticky nemusí znamenat žít zdravě. Když se budu živit chipsy a zapíjet to pivem, bude to veganské, ale rozhodně ne zdravé.

2
Obrázek uživatele Slunew
před 5 lety Slunew

Samozrejme,stejne jako jist maso...pokud jim nekvalitni uzeniny,tak je to neco jineho,nez kdyz si dam 2-3x za tyden kvalitni platek masa...proste strava musi byt hlavne z kvalitnich surovin,ktere by se mely stridat aby se zarucila pestrost

0
Obrázek uživatele Misicka
před 5 lety Misicka

Každý z vás může mít pravdu. Co co jednomu jedinci vyhovuje (např. vegetariánská strava, veganství, nebo strava obsahující maso a mléčné výrobky), druhému může uškodit. Takže dobré je poslechnout své tělo a přistupovat vědomě ke svému životnímu stylu. Vrátím se ještě k dotazu  od Stany:"Vaše tvrzení o osteoporóze je dost zavádějící. Máte nějaké osobní zkušenosti, které to potvrzují?Znám spoustu lidí s tímto problémem a o vysoké konzumaci mléčných výrobků se u nich vůbec nedá hovořit. Mléko se pilo vždy a ne zdaleka každý konzument má osteoporózu. Je to většinou nemoc moderní doby, kterou si velkou mírou způsobíme sami životním stylem." Osobní zkušenost naštěstí nemám. Vznik osteoporózy nemusí mít vždy stejnou příčinu. Nemoc moderní doby je hezký název. Může se užít úplně ke všemu. Vznik osteoporózy mohou zapříčinit hormonální změny u žen, absence pohybu - týká se to zejména starších lidí - pohyb zatěžuje  a prokrvuje kostru. Zvýšená cirkulace krve při fyzické zátěži vyživuje tkáně, klouby i kosti. Krev a hormony jsou nosičem minerálů. Demineralizace kostí může vzniknout také dědičným onemocněním, onemocněním jater, ledvin, cukrovkou. Minerály a vitamíny ve stravě v průběhu celého života mají však zásadní vliv na vznik osteoporózy.Vápník můžeme získat například z brokolice, kapusty, fíků, mandlí, sóji, lískových oříšků, sezamu, máku, slunečnicových semínek, vajec, ryb. Vstřebávání vápníku omezuje přemíra cukru, kávy, bílé mouky. Vápník se vstřebává jen v chelátové vazbě. Potřebuje k sobě ještě aminokyseliny, aby se transportoval střevní stěnou do krve. Pokud však pijeme kravské mléko, jíme přemíru mléčných výrobků, sýrů a do toho konzumujeme přemíru cukru a bílé mouky, nejíme dostatek zeleniny, blokujeme vstřebávání vápníku. Nevyužitý vápník se usazuje v těle a dochází k metabolické poruše a blokaci vstřebávání minerálů. Vápník v anorganické formě soli z některých doplňků stravy je nevyužitý a usazuje se v těle, nebo ho tělo bez užitku vyloučí.Takže životní styl ovlivňuje naše zdraví i budoucí nemoci. Dědičnost ani věk nemůžeme ovlivnit. Stravu a životní styl ano.

Nový komentář

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 3 + 5


Přidat komentář