Protein a sladidla - sukralóza

0
před 4 roky Anna

Nedávno jsem si koupila čokoládový protein od Koliby, na doporučení trenéra. Na obalu jsem se dočetla, že obsahuje sladidlo - sukralózu. Po přečtení mnoha diskuzí z toho ale nejsem moc chytrá - na jedné straně tvrdí, že i když jde o látku označovanou jako E955, tudíž syntetickou, je naprosto neškodná a potvrdila to ta a ta studie. Na druhé straně jsou názory, že kromě toho, že je to látka naprosto nezdravá, je i karcinogenní a způsobuje odumírání mozkových buněk.

Když na to půjdu logicky, po vysazení všech možných sušenek, sirupů a instantních jídel, které toto obsahují, když bych každý den pila tento protein, tak mi to neuškodí, ale budu tam, kde jsem byla předtím. 

Máte někdo dlouhodobou zkušenost s tímto proteinem, nebo s nějakým obsahující sukralózu?

0
před 4 roky MetMed

S proteinem ti neporadím, ale škoda, žes neřekla, na kterých stránkách četlas informace o sukralóze. Zašlas i na http://galenus.cz/clanky/vyziva/aditiva-sukraloza ? Já jsem o sukralóze slyšel, že je snad považována za nejbezpečnější sladidlo.

0
před 4 roky jangrew

Já sladím stévií. Je to fajn, netloustnu. Mám doma i mixér na smoothie, takže ten je na hubnutí pro začátek tím nej nej

0
před 3 roky Ingrid

Chcí vás pozvat na událost, která se koná teď pár dní v daných městech- vše na - http://vegall.czJmenuje se to turné plodnosti :)

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 11 - 4


Přidat příspěvek