Odpadky v lese a v příkopech

0
před 6 lety Linda

Jezdím do práce z vesnice do města převážně lesem. Čím se blížím městu je pohled žalostnější a žalostnější. Vůbec nechápu, proč to někdo dělá. I v té neposlednější vísce je sběrný dvůr, kam je možné jakýkoliv odpad odvézt. A poplatek za to, snad nestojí ani za řeč. Co s tím? 

0
před 6 lety Jakub

Co s tím? asi nic moc. Dokud se nezmění mentalita lidí a nebudou se chovat jako nezodpovědné prasata (promintě za ten výraz, ale napadají mě i horší přirovnání), tak se to bude dít pořád. Na co odpadky hodit do popelnice/kontejnerů apod., když je mohu hodit jen proště někde do příkopy...

Uvedu příklad z okolí: jezdím do práce na kole a ještě nedávno byly na obou stranách cesty mezi obcemi odpadky. Pak je vysbírali cestáři a několik dní na to tam někdo vysypal obsah igelitky jen tak. Matka mi nedávno říkala, že jednou jela autem do města a někdo před ní z auta vyhodil igelitku jen tak, jako kdyby tam bylo velkou cedulí napsáno skládka. Takže asi tak no. Je mi z takových "lidí" na blití.

0
před 6 lety Linda

To máte pravdu, je to o mentalitě. Ti lidé si vůbec neuvědomují, že les je vlastně domovem pro zvěř. Taky by se jim nelíbilo, kdyby jim někdo nosil domů odpadky. Odpadky jsou pro zvířata nebezpečné, můžou se zranit, nebo se otrávit. Děti dělají, to co vidí u svých rodičů. Takže z toho mi vychází jen jedno. Každý by měl začít sám u sebe. 

0
před 6 lety Dalibor

K prasatům bych je nerovnal, prase je poměrně čistotné zvíře. Občas chodívám do zdejšího lesíka uklízet a člověk by se divil, co ledi si do lesa příjdou odložit..Někdo jde přes celé sídliště až do něj, aby v něm mohl  vysypat igelitku a plasty nebo pytel s polystyrenem po zateplování nějakého baráku...přitom cesta k němu je lemovaná po ulici barevnými popelnicemi ještě s popisem, co kam patří...nechápu vynaloženou energii hulvátů.....co je k tomu vlastně vede?

1
před 6 lety Marta

Přidám se k vám...lidi se k přírodě chovají opravdu hrozně. Chodím lozit na skály a dost často vidím případy, kdy rodiče si jdou s dětmi opékat buřty (či jiné "chuťovky)...nejde mi na rozum, že když jsou schopní tam všechny ty věci přinést, tak proč už to nemohou odnést zase zpět a vyhodit do popelnice? Proč se to tam musí zůstat válet? Vždyť ty samotné obaly jsou navíc mnohem lehčí a skladnější, než když v těch obalech byly ty suroviny... mrzí mě takové chování a vadí mi to a když vidím, že už odtamtud odcházejí a binec tam nechávají, tak jim obvykle připomenu, že by si po sobě mohli ten svinčík uklidit a dát svým dětem lepší příklad. Někdy to zabere, ty lidi si po sobě opravdu uklidí a odnesou si to, ale někdy se jen ohradí, abych se starala o sebe a odejdou. Už jsem dokonce zažila, že si tam přinesli plastové židličky a potom už nebyli ochotní si je odnést. To taky nechápu. Kousek od místa kde bydlím je taková malá skalka kde občas chodím lozit...je to přírodní památka. Pamatuji, že když jsem byla malá, tak jsem tam chodila s taťkou...lozili jsme a potom si vedle na ohništi udělali oheň a něco opekli nebo jen tak seděli s partou dalších lidí. Pak tam ochranáři přírody zakázali dělat oheň. Část lezců tam kvůli tomu přestala chodit, ale zato se tam začala stahovat různá individua. Dělali tam binec, věčně tam byly rozbité láhve, odpadky a binec. Když jsme tam chodili lozit, tak jsme vždycky vzali pytle a ten binec jsme uklízeli a cestou domů jsme vzaly plné pytle odpadků a vyhodili do popelnice...za chvíli to tam ale stejně bylo zpět. Nejvíce mě ale uchvacovali ti ochránci přírody...lobovali za to, aby tam bylo zakázáno lezení, protože tam lezci dělají binec. Vždycky za námi chodili a peskovali nás za každou maličkost a hlavně za ten binec. Vždycky jsme jim ukázali plné pytle a řekli jim, že my to neděláme, ale naopak to tam sbíráme, ale nedali si říct. A pak jsem je při procházce několikrát viděla, jak stojí schovaní opodál s dalekohledem a sledují ty, kteří tam ten binec dělají...a myslíte si, že jim něco řekli? Vůbec nic, oni se jich totiž báli a tak bylo jednodušší to všechno svádět na ostatní a peskovat nás za to. Jenže obrany proti tomu není. Naštěstí musím říct, že teď už je tam ta situace lepší, protože tam zase začalo lozit více lidí a tím pádem tam přestávají chodit ty individua...

0
před 5 lety katerinaspichalova

Je to jen o lidech.

0
před 4 roky olivka.m@

Doporučuju problém nahlásit na stránkách: www.zmapujto.cz kde jej zadate a oni problem nahlásí příslušnému úřadu, který "možná" problém vyřeší.Problém je pak zobrazen v mapě kde jej mohou ostatní vidět a popř. přispět k jeho odstranění. Nebo můžete tento problém napsat na příslušné místa sami... :)

0
před 4 roky Fifinka

To je fakt hnus. letos jsme byli dvakrát v lese a už asi neposled. Všude miliarda odpadků, celý les připomínal spíše skládku než les A houby jsme museli vytahovat zpod odpadků. Fakt hnus! Lidi, začněte, prosím, používat ekologické věci a nezamořujme si naši nádhernou planetu! A ani to není moc drahé, my máme doma samé eko-věci  a všechno je to vždycky do pár korun. Podívejte se třeba na fb - ekodrogerie.net =)

0
před 4 roky allforlife

Hodně lidí je hloupých a bezohledných. Kdyby média, která na tolik lidí až neskutečně působí, byla co k čemu, mohla by do lidí lít mnohem užitečnější věci. Už to, že by lidé odmala více věřili, že tohle se prostě nedělá, jaká by byla ostuda kdyby mě někdo viděl atd. by udělalo snad své... Ale to je utopie. Ale bylo by hezké aby problém ani moc nevznikal než pak řešit jen důsledky :-/

0
před 7 měsíci Simona

Je to šílený. Jako lidi jsou kolikrát fakt čuňata. Opravdu je třeba dbát na správnou separaci odpadu a pokud to jde, tak separaci i separovaného odpadu. My třeba kupříkladu ještě separujeme i víčka z PET, které pak vozíme k dalšímu zpracování do plastozrout.

0
před 5 měsíci Kika

Je to senzační, když aspoň trochu můžeme pomoci té přírodě. Třídění odpadu by měla být samozřejmost.

0
před 4 měsíci Radka

Je to tak... Však ne nadarmo je netřídení prestupek, ze jo... Hele, holky... Koukala jsem do diskuze a zajímá mě váš názor na výkup víček https://www.plastozrout.cz/. Jak to funguje?

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 9 - 9


Přidat příspěvek