Alergie a topení

0
před 4 roky Niki

Dobrý den,
celá naše rodina trpí alergiemi, a během topné sezóny se to ještě více zhoršuje. Dnes jsem narazila na zajímavý článek o systému iclima, který je vhodný pro alergiky (viz http://www.newliving.cz/interier/bydleni-bez-alergii-se-systemem-iclima/). Systém topí i chladí a udržuje stabilně cca 22°C v místnosti. Oproti klimatizaci nemá žádné filtry, které by se zanášely. Díky nízké teplotě v systému se v místnosti nevíří prach. Systém eliminuje výskyt řady alergenů jako jsou prach, roztoči a plísně. Co si o tom myslíte? Máte s tím někdo zkušenost?
Děkuji.

0
před 4 roky Johanusk

Ahoj, jak jste žili doposud? :) Ještě jsem neslyšela, že by měl někdo obrovské problémy z roztočů z radiátorů, zkuste doma taky uklidit (no offense) :D Já si stále ráda sednu ke svýmu krbu http://www.flamen.cz/cz/produkty/krby/rada-gama/1798-zeta-aku-60h-r-gama-r-s-passive-92000071a.html (a alergický syn s tím prachem zas takové problémy nemá) :)

0
před 2 roky Honza

Tady by se asi dalo mluvit i o obyčejné klimatizaci do domácnosti, máme ve firmě taky alergiky a přes léto i přes zimu máme zapnutou mobilní klimatizaci a je to všechno bez problému. Vybírali jsme jí podle více různých srovnání a nakonec nám tento model přišel jako nejvhodnější do našeho kanclu: https://www.arecenze.cz/test-mobilnich-klimatizaci/sakura-stac-12-cpa-cf/ :-)

0
před 2 roky Lupisek

Pořádná mobilní klimatizace stačí - podle mého. I v těch nelidských vedrech co nedávno byli se díky ní dá spát. A to máme starší byt přímo pod střechou, takže vím co je to teplá noc :)

0
před 2 roky Jarek

Doporučíte mi někdo kvalitní krbovou vložku, která spálí i vlhké dřevo?

0
před 2 roky Ivos

A chcete krbem vytápět? jak velkou plochu s ním případně plánujete vytopit?

0
před 2 roky Jarek

Potřeboval bych krbovou vložkou vytopit dům o rozloze 158 m2.

0
před 2 roky Marek

Pokud chcete krbovou vložkou vytopit takto větší dům, tak doporučuji se podívat na profesionální krbové vložky od http://www.krby-bef.cz/

0
před 2 roky Jirka

Dobrý den, prosím nemáte doma někdo chytré hlavice na radiátorech?

0
před 2 roky Martin

Já jsem si je pořídil a nedám na ně dopustit, můžu je ovládat ručně i přes telefon, navíc má v sobě čidlo, které reaguje na okolní teplotu.

0
před 2 roky Jirka

A dokázal jste si je na radiátory nasadit sám? opravdu se tím dá ušetřit za vytápění domu?

0
před 2 roky Martin

Ano dokázal jsem si je nasadit sám, mají tam několik nástavců, které pak pasují na každý radiátor, koupil jsem chytré hlavice od https://www.mojefibaro.cz/produkty/fibaro-termostaticka-hlavice/

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 2 + 4


Přidat příspěvek