Zubní kaz - léčba

0
Obrázek uživatele carme
před 3 roky carme

Nemáte někdo zkušenost, popřípadě radu, jak zkusit vyléčit zubní kaz? Jak doplnit takový vápník a minerály? Když bych koupila vápník v tabletě, vstřebá se vůbec něco? Skořápky jíst nechci :). Budu ráda za jakýkoliv názor. 

0
před 3 roky Alžběta

Pokud už zubní kaz máš, tak asi uděláš nejlíp když půjdeš k zubaři... Jinak se radši zaměř na prevenci, já používám kartáček a ústní sprchu, což můžu vřele doporučit. Ale záleží jen na tobě ;)

0
Obrázek uživatele carme
před 3 roky carme

Díky za radu, nicméně na vrtání je ještě čas. Zkouším léčbu. Koupila jsem si elmex gel a dochází k mírnému zlepšení. Kromě toho každý den dělám vývary z kostí a jím polévku. Doplňuji vápník, vitamín d a k pro lepší vstřebatelnost. Pak ještě výplachy kostivalem z kořene a propolisem. Uvidíme. 

0
Obrázek uživatele alena.prchlikova@
před 3 roky alena.prchlikova@

Víte určitě, že se jedná o zubní kaz? Já trpím občas bolestivostí dásní, ono se to může zaměnit. Pomáhá mi výplach odvarem ze šalvěje. Tu lze koupit v lékárně nebo si ji lze s  příchodem jara vypěstovat. Domácí ze zahrádky je lepší, není tak trpká. Na vápník jím mák, prášky podle mě nemají žádný význam, tělo je stejně nevyužije. Lepší je vápník z potravin a ještě přidat vitamín D. 

0
před 3 roky Galdeta

Souhlasím s prevencí, s těmi prášky vám neporadím. Každopádně určitě je dobrá ústní voda a ústní sprcha si myslím, také není špatný nápad, odstraní všechny nečistoty, takže se pak nemá z čeho kaz udělat. Přeci jen kartáčkem nedosáhnete všude

0
před 3 roky Mona

Ahoj holky, prosím vás a co je to ta ústní sprcha? Nejsem si jistá, jestli o ní zubařka nemluvila, ale nemám sebemenší tušení co to je, nebo jak to funguje :( Ale zní to docela dobře

0
Obrázek uživatele carme
před 3 roky carme

Díky za podněty, určitě budu ráda za další. Po vápníku jsem sáhla, protože potraviny zaměřené na vápník jím a žádné výsledky ani po roce nevidím. Taky by mě zajímalo co to je ta ústní sprcha. Ústní vody různých barev používat nebude, někde jsem četla že jsou při dlouhodobém užívání rakovinotvorné a místo toho mám propolisovou tinkturu, ta slouží taky jako ústní voda. 

0
Obrázek uživatele lukasspoklicky
před 3 roky lukasspoklicky

Ten už nevyléčíte, nejlepší je zajít k zubaři. :)

0
před 3 týdny Lili

Rozhodne to chce doplněk stravy. To je zaručený příjem vápníku! Doplnovat potrvinavima je ok, ale je to na delsi dobu...

0
před 4 dny Věrka Kubátová

Co se týče doplnění vápníku, tak určitě doporučuji šumivky maxi kalz :)

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 7 + 10


Přidat příspěvek