Trénink očí ke zbavení se brýlí?

0
před 6 lety phov

Zdravím!

Nosím brýle na dálku, jsou to teprve 3 roky. Dva roky jsem měla na jednom oku 3/4 dioptrie, na druhém 1,25. Loni by to bylo zvýšeno - na tom prvním oku mám teď přes 2 dioptrie, na druhém se to tolik nezhoršilo.

Narazila jsem na článek, který zpochybňuje obecně přijímanou věc, že zrak se prostě horší a jediným řešením jsou brýle/čočky. Hovoří se tam o tréninku očních svalů.
Tak jsem se o to začala zajímat více, narazila jsem např. na toto cvičení:
https://www.youtube.com/watch?v=WqscZ0FbFB0 

A dále na informační videa v češtině: https://www.youtube.com/watch?v=DK9WhOFdUP8 a https://www.youtube.com/watch?v=2k52vrFPBRo (to jsem ještě nezhlédla celé). Zároveň jsem si stáhla 2 knihy v pdf zabývající se tímto tématem.

Co na to říkáte? Máte s tím zkušenost? Už 3. den jsem si brýle nevzala a trénuji dle videa viz výše. Vidim naprd, ale prostě si říkám, že ty brýle nepotřebuji.

Díky za jakoukoliv reakci.

P.

0
před 6 lety Sunriska

Já mám krátkozrakost asi od sedmi let a od té doby se zrak stále a stále zhoršoval. Očařka vždy říkávala, že je to tím, jak je tělo ve vývinu a roste...Teď už vím, že to je naprostý nesmysl! Způsobily to vždy větší dioptrie, které mi po půlroční návštěvě pravidelně dávala a oči si vždy na ně zvykly a způsobilo to další zhoršení zraku...
Přečetla jsem knihu Dobrý zrak bez brýlí od Jacoba Libermana, která popisuje také řadu očních cvičení a hlavně doporučuje nosit brýle co nejméně..Jenže s mými dioptriemi je to skutečně nelehký úkol..:D Na pravidelné cvičení člověk zase potřebuje čas a navíc je to jenom lehké podpoření celého procesu zlepšení zraku - nejdůležitější je prý odnaučit se zcela nosit brýle, jelikož oči neustále limitují..
Já jsem se rozhodla pro lehký kompromis. Pořídila jsem si dírkované brýle, přes které když se kouká, tak se tím oči také trénují. Používám to na počítač nebo i na televizi jsou skvělé - dokonce přes ně člověk vidí o něco lépe, protože přes drobné dírky dochází ke specifickému lomu světla. Překvapilo mě, když jsem s nimi koukala na zprávy, že jsem s nimi viděla i drobná písmenka, která bych ani s dioptrickými brýlemi neviděla..:D (jinak na televizi vůbec nekoukám, do kina také nechodím, ale po této zkušenosti jsem měla takovou radost, že jsem si říkala, že asi začnu..:D)

Chtěla jsem jenom říci, že jsem se o tuto problematiku také hodně zajímala a dělala všechno možné, ale výsledky se nedostavily. Čili jsem nakonec skončila alespoň u těchto brýlí..Vím, že to chce všechno trpělivost a hlavně pravidelnost, ale to není tak jednoduché..

Kdyby bylo dostatek peněz, asi bych zvolila laserovou operaci. Ale to se uvidí, plánuji to tak kolem 30-ti. Do té doby to stejně nedoporučují, jelikož v mém věku nemusí být zrak ještě zcela stabilizovaný..

0
před 6 lety Dalibor

Dobrý den  :-) Velmi chválené jsou kurzy a cvičení Borise Tichanovského. Manželku k němu na kurz chci vzít příští rok..Velmi si pozitivní účinky lidé vychvalují. Brožura s jeho cviky jde i stáhnout z internetu. Zkusím ji pohledám v počítači jednom a pokud budete mít zájem mailem Vám ji pošlu :-)

0
před 6 lety Alena

Dobrý den,koukněte na stránky http://www.cviceninapater.com/. Kurzu jsem se zúčastnila na jaře a bylo to moc pěkné. Už po kurzu jsem cítila zlepšení. Musí se doma dál cvičit, ale to jsem nedodržela. Brýle nosím stále stejné, oči méně slzí a nemusela jsem celé léto nosit sluneční brýle. Kdybych pokračovala ve cvičení, určitě bych měla už menší dioptrie.

0
před 6 lety phov

@Dalibor a @Alena Děkuju, o Borisi Tichanovském jsem dosud neslyšela, prošmejdím ty stránky.
A o tu brožuru bych měla zájem, Dalibore.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 4 + 12


Přidat příspěvek