Rozmarýn

0
Obrázek uživatele pedro
před 6 lety pedro

prosím o radu někoho, kdo má zkušenosti s pěstováním bylinek doma v květináči. před 2 týdny jsem koupil rozmarýn, první týden provoněl celou kuchyni a byl stále krásně zelený. od 2. týdne začali lístky od konců hnědnout a kroutit se. i nové malé lístky už rostou hnědé :( k bylince byly dány pokyny: zálevat jednou týdně a uchovávat při pokojové teplotě, oboje dodržuju. poraďte prosím někdo, tak rád bych si pěstoval doma vlastní bylinky a nějak to nejde... Díky

0
před 6 lety Mrki

Bylinky, které chci pěstovat doma nenakupuji v obchodě, ale v zahradnictví a vždy mi vydrží, zalévám každý den, jak jeden den nezaliji už mi hnědnou lístky, zalévám málo, ale každý den, druhý den už mám hlínu úplně suchou, mám je na západním okně.

0
Obrázek uživatele Lucka
před 6 lety Lucka

Můžu se zeptat, kde přesně jsou bylinky v kuchyni umístěné?

0
Obrázek uživatele pedro
před 6 lety pedro

Mrki: zkusím to. všude po netu čtu, že zalévat jen občas.

Lucka: ve výšce cca 180cm na polici, je fakt, že od okna je to pár metrů, není to přímo u slunečního světla. ale nevím, jestli je to příčina. v průvanu by to být nemělo, aspoň ne v takovým, že by to bylo vidět či cítit :) zalévám to do podtácku, nikdy nezalívám shora přímo do hlíny. díky za případnou radu :)

0
Obrázek uživatele Lucka
před 6 lety Lucka

Aha, tak takhle samozřejmě přesně nevím, nejsem bohužel odborník, ale mě se stalo, že díky vaření a i teplu např. z lednice a spotřebičů mi to také hubilo bylinky=( až po umístění mimo dosah páry a tepla z vaření se naštěstí ještě vschopily, mají teď dost světla i vody, ale je to asi individuální, také ne každá se mi podařila udržet na živu:)
Navíc mi pak třeba na pažitku atd. chodila okusovat kočka:-D Zřejmě chtěla také trochu toho zdraví pro sebe:D

0
Obrázek uživatele pedro
před 6 lety pedro

dobře, díky, zkusím to dát z kuchyně za okno do obýváku a uvidím. ještě takovej hloupej dotaz, ale nikde se to nemůžu dočíst... jak se rozmarýn sklízí? trhají se jen lístečky, nebo mám uštípnout kus stonku?

0
před 6 lety Jana

ostříhejte i stonky a jak ji usušíte tak lístky zdrhněte rukou, jednou rukou si stonek podržíte na kraji a druhou od jednoho konce na druhý přejedete palcem a ukazováčkem, do po krmů se používaj lístky, a jak ji ostříháte tak vám znova obrazí a zhoustne

0
Obrázek uživatele Lucka
před 6 lety Lucka

Jojo, i stonečky, jinak Janča podala celkem pěkný návod krok za krokem:-)

0
Obrázek uživatele pedro
před 6 lety pedro

Děkuju všem za rady, snad se mi ten rozmarýn vzpamatuje :) kdyžtak dám vědět...

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 6 + 9


Přidat příspěvek