Popáleniny od papriky

0
Obrázek uživatele Peta
před 4 roky Peta

Včera jsem si přinesla domů výslužku v podobě tašky plné na zahrádce vypěstovaných paprik. S nadšením jsem se dala do zpracování. Ochutnala jsem, papriky lehce pálily, ale opravdu jen lehce... Jaké bylo překvapení, když mě, asi až za HODINU začaly nesnesitelně pálit ruce. Chladila jsem, zkoušela jsem babské rady jako vydrbat solí, dát ruce do mouky, ale nezabíralo to... Přestalo to pálit až po několika hodinách. Máte někdo zkušenosti s tím, jak se rychle zbavit pálení rukou po zpracování paprik? Dík

0
před 4 roky jarek

Za to může capsaicin,trochu pomáhá olej,capsaicin je v něm dobře rozpustný,sůl,mouka,voda,nepomáhá.Pokud jste citlivá na capsaicin,tak si zpracování paprik vemte gumové rukavice,ne chirurgické,ale ty co používají uklízečky.Něco podobného se stane i při loupání věšího množství česneku,viděl jsem i puchýře na prstech,ale to je jiná účinná látka. :-)

0
Obrázek uživatele Peta
před 4 roky Peta

Příště si vezmu rukavice a snad nebude olej potřeba :) Jen se možná hloupě zeptám, proč ne chirurgické? S těmi by se lépe pracovalo :)

0
před 4 roky jarek

To je jednoduché,ono to totiž projde i těmi chirurgickými :-) samozřejmě záleží na síle papriky,mě habanera chirurgickými prošly,uklízečské už byly dobré.

0
Obrázek uživatele Peta
před 4 roky Peta

Když ono v těch uklízečských není takový cit, padají mi z rukou... NO, nějak to vymyslím, každopádně dík za rady :)

0
Obrázek uživatele ajkap7@
před 4 roky ajkap7@

ja si potom potriem ruky maslom, je to podobné,má to ten istý účinok ako olej

0
před 4 roky Marta

účinky capsaicinu ničí mléko.

0
Obrázek uživatele Peta
před 4 roky Peta

A ještě se možná blbě zeptám, jestli capsaicin ničí i horká voda? Třeba by pomohlo, kdybych papriky před zpracováním spařila?

0
před 4 roky Dita

zdravím účastníky diskuse a ráda přispívám radou, kterak spolehlivě "uhasit" jkékoli pálení způsobené látkami(esencemi) z rostlinné říše. Je to prosté - použijte jakýkoli čistý rostlinný olej a ruce si jím natřete, příp.je do něj ponořte. Nikdy se nesnažte tuto pálivost hasit vodou - to jen otevřete póry a esence pronikne hlouběji do kůže. Pokud by vás někoho zajímalo téma esenciálních olejů a jejich využití pro život, tak mi napište, ráda se podělím o moudrosti přírody, případně pozvu na přednášku, Dita

0
před 4 roky jana

SUPEEEERRRR!!!!!!!!! rostlinny olej zabral okamzite, diky za rady, uz se to nedalo snest, fakt to hrozne palilo.. uuuf

0
Obrázek uživatele čmeláček
před 4 roky čmeláček

Kdyby Vás bolely záda, tak capsaicin, prohřeje a uvolní svalové kontrakce,nechává se působit 6-12 hodin, ale pozor nesmí se dostat do očí.. :-(  Prodává se ve napuštěný v různých náplastech  (y) :-)

0
před 3 měsíci Kosmmi

Doporučuji olivový olej. Zabral skutečně okamžitě.

0
před 2 měsíci Lucci

Pouzila jsem olivovy olej a nic :(

0
před 2 měsíci Ala

Použila jsem slunečnicový olej, zasypala jsem solí, a po chvilce jsem vše opláchla mlékem z ledničky. Krásně se pálení zchladilo. Uvidím zda to ještě zopakuji. Zatím funguje!

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 2 + 8


Přidat příspěvek