Oteklý prst

0
Obrázek uživatele Lucka
před 7 lety Lucka

Nevíte někdo co by mohlo znamenat, když mi postupně natekl prst pod nehtem na ruce? Při doteku je citlivý a celkově pod nehtem načervenalý, bojím se, že se to posouvá i na další prst, ale vím určitě, že jsem ho nikam nepřibouchla ani nic podobného. Na internetu čtu jen o revmatoidní artritidě, ale podle dalších příznaků myslím, že to nebude ono. Může být na takové otoky vliv třeba i ten mráz? Nebo nevíte co by to mohlo znamenat, jestli se vám tohle už také stalo?

0
před 7 lety Marushka

Ahoj, no uprimne - zitra rano doktor a je vyreseno .. nez tu spekulovat co to je :)

0
Obrázek uživatele Lucka
před 7 lety Lucka

No možná by vyřešeno bylo, doktory tedy obecně nenavštěvuji, nicméně je od nás stejně dost daleko a vždycky každý odchází s listinou léků nebo vysvětlením, že to má od páteře. Nechci žádné prášky apod., kterým stejně nevěřím že pomohu, spíš mi jde jestli by neměl někdo podobné zkušenosti s natýkáním prstu, případně jak problém vyřešil. A když už léčit, tak nějakým přírodnějším lékem naež prát do sebe nějaké tabletky.

0
před 7 lety Marushka

Tenhle nazor ohledne doktotu a leku chapu :). Take tam chodime jen kdyz uz jsou bylinky na nemoc kratke. Zkusim se poradit a poptat lidi kolem .. abych popripade dobre poradila :)

0
před 7 lety Marushka

ja sama nasla jen toto

http://www.wikiskripta.eu/index.php/Hnisav%C3%A1_onemocn%C4%9Bn%C3%AD_prst%C5%AF_a_ruky

http://www.pralek.cz/poraneni_nehtu/

0
Obrázek uživatele Lucka
před 7 lety Lucka

No právě, já k doktorovi mimo povinné preventivní prohlídky vůbec nechodím, snad by mě tam dobrovolně ani nedostali, protože to co by mi řekl by mi asi stejně nepomohlo a jediný výsledek by byl v podobě utracených peněz za součet prášků v lékárně. Ještě jsem si i dočetla, že by to mohlo být způsobeno tím mrazem a následným zúžením kapilár - a tím ten otok, ale opravdu nevím. I tak moc děkuju za jakoukoli radu.

0
Obrázek uživatele Danah
před 7 lety Danah

Na otoky vždycky fungoval octan hlinitý. Jestli se ještě dá koupit, nevím. Když ne, zředěný ocet také pomůže. Obecně kyselé má stahovací účinky.

0
Obrázek uživatele Lucka
před 7 lety Lucka

Dannah: tak to určitě vyzkouším, doufám, že najdu i běžný ocet, než jablečný :-D Nebo případně vadil by i ten?:-) Zkusím to co nejdřív a uvidím, každopádně moc díky za tip.

0
před 6 lety To se neřiká

ja vim co to je a mam to zase poprve se mi to stalo kdyz jsem hral basketbal,kdyz mi balon spadl na spicku prostrednicka tak asi za 2 dny sem to mel napuchli jak nwm co a doktorka rekla ze sem mel nakruplou kost a vazne to bolííí

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 7 - 6


Přidat příspěvek