Osteoporóza

0
před 7 lety Irča

Nedávno jsem byla na vyšetření zvaném denzitometrie a byla mi zjištěna osterporóza už v horším stádiu, s tím, že se budu muset objednat do osteocentra a tam mi zahájí speciální léčbu. Mezitím mi paní dr. předepsala Caltrate - do osteocentra se čeká totiž 2-3 měsíce. Chtěla jse poprosit o nějaké rady k této nemoci. Co je dobré třeba jíst kvůli dostatku vápníku, no - prostě vše ohledně této nemoci, za každé poznatky, rady, budu moc ráda. Vím, že hodně vápníku má mák, tvaroh, sýry, mléčné výrobky, ale i tak, za jakouko-li informaci budu ráda.Předem děkuji.

0
před 7 lety Dita

Já bych se toho neděsila, připadá mi totiž, že doktoři jsou doslova v dnešní době posedlý najít vám nemoc a předepsat prášky. Co vím, tak hodně vápníku je v máku, dobré jsou taky mandle. Hlavně klid a nenechat se od nich vyděsit.
Uvedu příklad. takový cholesterol, kolik lidí doktoři děsí s tímto problémem a když už není cholesterol děsí tuky v krvi a tak bych mohla pokračovat. Snaží se zachytit drápek.
Co vím, tak prý odvápňuje z dlouhodobého hlediska mléko a e330. Nemám však osobně vyzkoušené, jen dočteno.

0
před 7 lety alena.prchlikova@

Já mám zatím jen takový slabší náběh, bylo mi doporučeno více jíst mléčných výrobků, hlavně tvaroh, bílý jogurt, tvrdé sýry. Potom mořské ryby, zeleninu, mák, máslo. Mám chodit hodně pěšky a pobývat na sluníčku. Až na to slunce se snažím...

1
před 7 lety Peta

Naopak, mléčné výrobky jsou často příčinou osteoporozy, protože z dlouhodobého časového hlediska odvápňují.
Klidně si prohledejte internet, že v zemích s nejvyšší spotřebou mléčných výrobků na obyvatele je nejvyšší procento osteoporozy, je to téměř přímá úměrnost. Ve světě se to už celkem ví, jen v Čechách je zažitý fakt, že mléčné výrobky jsou pro člověka správné... Nojo, reklama je mocná. A už jste někdy viděli Japonce (kteří nekonzumují ml. výrobky) s osteoporózou? Ani v Africe toto onemocnění neznají... Osteoporoza je problém především přílišné konzumace živočišných výrobků... Mléko je pro mláďata a dospělý člověk není mládě.. Dobrým zdrojem vápníku je mák, mandle, sezamová semínka, chia semínka a listová zelenina. Zkuste mrknout na tyto grafy např. http://www.happyhealthylonglife.com/happy_healthy_long_life/2009/09/lanou.html

0
před 7 lety alena.prchlikova@

Já souhlasím, doporučení lékařů se často musí brát s rezervou. Já se sice mléčným výrobkům nevyhýbám, ale taky to s nimi nepřeháním.Vybírám ty, které jsou co nejméně upravované, čertvé, kozí, apod. Hlavně nebarvené a tavené. Mák a semínka mají hodně vápníku, ale nesní se jich velké množství.

0
před 7 lety Stana

Je sice pravda, že doktoři někdy přehání. Pokud ale paní Irča osteoporózu má, čeká ji dlouhý boj,a pokud toto onemocnění bude brát lehkovážně bude mít nepříjemné následky. To neříkám abych někoho strašila, ale osteoporóru měla moje babička, která patřila k lidem, kteří si myslí, že to co řekne lékař je svaté, a to co NEŘEKNE NENÍ PRAVDA. Na toto téma jsem dělala absolventskou práci i s výzkumem věřejosti konzumace mléčných výrobků. Osteoporóza je obsáhlejší téma, kde vápník hraje jen jednu z mnoha rolí a faktorů.

0
před 7 lety Irča

Děkuji za poznatky, je pravdou, že člověk někdy nesmí vše brát až tak doslova, ale někdy hold musí dát raději na radu odborníků. Co se týče mléčných výrobků, tak se snažím jíst obden jogurt nebo tvaroh, jogurty bílé, a tvaroh někdy bílý dopolněný o sluneč. semínka a kupuji také od Madety tvaroh stracatella a od Milka Matyldu vanilku nebo čoko. Střídám to, aby to bylo pestré a člověku se to nepřejedlo. JInak se sýrů žervé, lučinu, eidam, občas hermelín nebo pařený sýr, tavené sýry nejím téměř vůbec. Uvidím, co mi pak doporučí v tom osteocentru, a jak vše vlastně bude, paní dr. mi akorát oznámila, že je to již těžší osterporoza, ale nic více. Akorát, že už to na specializovanou léčbu. Ale zase je mi divné, proč už když jsem byla na denzitometrii mi rovnou neřekli, že se musím objednat do osteocentra, přeci ten, kdo to vyhodnocoval, už musel vědět, že je to horší, tak uvidím. Čeká se prý 2 - 3 měsíce a pak člověka čeká řada podrobných vyšetření a hloubkové rozebírání v dotaznících a i info o rodičích a tak, tak uvidím, co mě čeká. MOc se na to netěším, ale hold něco s tím musím dělat. A tady asi se opravdu bude muset člověk odevzdat do rukou odborníků.Děkuji za vše a kdybyste ještě něco věděli, budu ráda.

0
před 7 lety Irča

Obecně souhlasím se Stanou a alenou.prchlíkovou, ale názor Pety se mi moc nelíbí, nemyslím si, že by mléčné výrobky byly nezdravé a dokonce příčinou osterporozy. Nevím, to se mi moc nechce věřit.

0
před 7 lety alena.prchlikova@

Ono to bude všechno složitější, myslím, že všichni co přispěli, mají pravdu. Nadbytek mléčných výrobků rozhodně není zárukou úspěchu v léčení. Je třeba současně konzumovat i potraviny, které obsahují vitamín K, což je hlavně listová zelenina, ale také některé druhy olejů. Také je důležitý vitamín D,k tomu nám pomáhá sluneční záření, proto jak radila lékařka, mám být více venku na sluníčku. Jinak je v rybím tuku, žloutcích, játrech nebo i mléku. A ještě je důležitý pohyb, lékaři tvrdí, že při nedostatku pohybu dochází k odbourávání kostí. Myslím, že tato nemoc se nedá vyléčit, může se ale zpomalit možná zastavit, je třeba se zaměřit na výběr správných potravin, ale také na změnu životního stylu, ohledně pohybových aktivit, je-li to potřeba. Nevím, jak žijete, ale myslím, že v centru se o to budou zajímat. Připravte si všechny dotazy, nejlépe písemně, zeptejte se na všechno, co vám není jasné.
Jen takový dodatek k mléku - samotné ho nepiji, ale když jsem byla několikrát těhotná, vždy jsem na něj měla chuť, od prvních dní jsem věděla, že čekám miminko. Každý den jsem ho studené konzumovala, po porudu jsem ho opět nemusela. A ještě dodatek k máku - vždycky jsem ho měla ráda, ale v poslední době ho jím několikrát týdně, třeba jenom lžičku do těstovin nebo jogurtu. To prý znamená, že mi chybí vápník a vzhledem k tomu, že mám také osterporozu, ale zatím jenom náznak, tak se mu nevyhýbám.

0
před 7 lety Peta

Vy mléčné výrobky jíte a máte osteoporózu, já je nejím a nemam jí.. A nikdy nic zlomeného...

0
před 7 lety alena.prchlikova@

To může být pravda, ale také záleží na tom, s jakými geny se člověk narodí, k jakým nemocem má k dipsozice, co může očekávat, co se u něj v rodině vyskytuje. Také záleží na věku, u sebe jsem ji objevila až po padesátce, dříve jsem ji také neměla. Tam také hrají roli hormony, v přechodu se mnoho věcí mění.

0
před 7 lety Peta

Určitě jsou nějaké genové dispozice, ale ty nehrají tak velkou roli, aby se nějaká choroba rozvinula... Jak se říká, otec neznámý, matka je vždy strava... Jedna kolegyně se cpe mléčnýma výrobkama od rána do večera a její osteoporóza je čím dál tím horší. A je prokázané, že strava chudá na živočišné potraviny je prospěšná pro hustotu kostí... Nevím, zkuste se inspirovat v přírodním léčení, nikdo, kdo se zabývá celostní medicínou, mléčné výrobky nedoporučí.. Navíc, co se týče alergií, jsou mléčné výrobky největším spouštěčem. Mně se po vynechání mléčných výrobků náramně ulevilo... A imunitu mam dobrou, jako jediná jsem v práci přežila zimu bez nemoci.. Viděli jste třeba dokument Forks over knives? Myslím, že stojí za shlédnutí...

0
před 7 lety Danah

Irča: Doktoři nejsou určitě odborníci na výživu, protože jsou úzce specializovaní v tom svém medicínském oboru a okruhu chorob. Oni léčí na základě toho, že v těle nic nesouvisí s ničím.

0
před 7 lety karča

Myslím si, že dědičnost hraje při rozvoji chorob hodně velkou roli. Mám zkušenost ve své rodině, u sebe samotné, u manžela i malé dcerky, kde se to týká zatím jen špatných zoubků (90% = dědičnost). Konzumaci KVALITNÍCH mléčných výrobků s mírou neodsuzuju.

0
0
před 7 lety Irča

Děkuji za infa. Víte, já mám mléčné výrobky ráda, ale nepřeháním to s nimi, tak nějak normálně, aby to člověku chutnalo a zároveň se mu to nepřejedlo. Včera jsem si přečetla takovou malou knížečku o osterporóze, tak zase jsem o něco málo moudřejší. Ano, není to jen o stravě, ale také o nějaké pohybu. Pohyb mám, takový normální zdravý, kdy člověk chodí do města na nákup, uklízí, chodí na procházky a tak. Ale nějakému sportu to se nevěnuji. Upozorňují i na to, nenosit těžké věci a vyhnout se např. věšení záclon na nějaké rozviklané židli, no, aby člověk neslítl a něco si nezlomil. Ale dočetla jsem se, že mě opravdu bude čekat asi řada vyšetření a papírů na doplnění, no tak uvidím, co z toho vyplyne. ALe nějak jsem se po té brožuře trochu uklidnila, dva dny jsem totiž byla psychicky dost rozhozená, když jsem se to dozvěděla. Ale život jde dále a člověk musí žít a nějak se tomu přizpůsobit.

0
před 7 lety Irča

Peta - děkuji za zajímavé články, určitě si z nich něco vemu, ale tak nějak rozumně, vzdát se naprosto mléčných výrobků mi nepříjde rozumné, i když asi máte jiný názor. Ale dříve - naše babičky a dědové se ničím nezabývali, byli zdraví jako řípa, dnes se vše moc studuje a někdy mi příjde, jestli to není pak kontraproduktivní. Ale některé články hl. co obsahuje hodně vápníků - jsou dobré, děkuji.

0
před 7 lety Peta

Já se přiznám, že jsem mléčné výrobky přestala konzumovat z etických důvodů.. Celý mléčný průmysl mi příjde jako zvěrstvo a ty papaláše a akcionáře, co tohle těm krávám provádějí nechci svými penězi podporovat. Kdekdo řekne, že v Čechách se to neděje, ale viděla jsem spoustu fotek z českých farem a ty krávy jsou chudáci. Od narození až do té doby, než jsou totálně vyčerpané a jdou na jatka.
Já hodně pročítám zahraniční servery (protože české možnosti jsou značně omezené) a tam už se celkem dost odbrorníků kloní na stranu rostlinné stravy.. V Čechách je to stále o tom, že jsou na mléko, maso atd. dotace a omezení spotřeby by zruinovalo českou ekonomiku. Tak to všude cpou.. Naštěstí už EU zakázala dávat na mléčné výrobky tvrzení, že jsou dobré na kosti, že obsahují vápník atd. Proč? Protože to zkrátka není pravda, ale u nás je to stále zažitý fakt... A jen taková otázečka, proč je v Americe tak velká míra osteoporozy, když jedí tolik mléčných výrobků, které by je před touto nemocí přeci měly chránit? A proč Japonci, kteří mléčné výrobky nejedí osteoporozu neznají?
Ano, naše babičky a dědové se nemuseli o vápník starat, protože přes týden jedli jáhelnou kaši, pohanku, brambory, zelí a v neděli si dali "pořádný" oběd. Jenže lidi dnes mají (co se týče výživových (ne)hodnot) takovýto jejich oběd třikrát denně. Navíc dříve měli lidi mléko jen když měla kráva nebo koza mladé (většinou jen na jaře). Dnes je mléko dostupné celoročně a ještě k tomu pouze homogenizované. Ale mléko, je určené k tomu, aby tele rychle zesílilo a drželo krok se stádem. Člověk nemá takovou stavbu těla jako kráva a kasein, který je v kravském mléce lidem škodí.
Problém dneška je podle mě to, že lidsto je "přebílkovinované" a jí příliš mnoho tělu nepřirozených potravin. A v tom je zakopaný pes většiny všech nemocí...
Já vím, že mé názory jsou "trochu" radikální, ale už se v tom nějakou dobu pohybuju a sama na sobě cítím, co funguje.

0
před 7 lety alena.prchlikova@

Peto, děkuji za články, které jste zde uvedla, pročtu, jistě tam najdu něco nového a pomůže mi to, aby se nemoc nezhoršovala.

0
před 7 lety Stana

Péťo mícháte tady páte přes deváté a co s osteoporózou vůbec nesouvisí. Ano toto onemocnění nemáte, ale není to tím, že nejíte mléčné výrobky. Patrně jste ještě dost mladá a máte pestrou stravu, takže jste bez problémů. To, že v Africe toto onemocnění nemají....oni těch našich nemocí nemají víc, tohle je civilizační onemocnění, které se Afričanům vyhýbá, je to dáno způsobem života, ne mléčnými výrobky. Mají tam zase jine nemoci, které zde nejsou. Asiaté také, sice nejedí ml. výrobky ale jedí jiné potraviny, kde je spousta vápníku a živin, mají také úplně odlišný způsob života. Tyto kultury se nadají vůbec posuzovat z hlediska osteoporózy.Američané jedí ml. výrobky to ano, ale osteoporózu mají. A proč? Ne kvůli ml. výrobjům, se podívejte na průměrného američana, který sedí u TV celý večer, popíjí Coca-colu a komzumuje samé rychlé občerstvení- tohle je důvod. Také nejsem příznivce mléka, je pravda, že z mléka jako takového se Ca skoro nevstřebává ikdyž všude ještě vidíme propagaci do škol a od lékařů. Máte sice v něčem pravdu, ale o výživě nevíte zhola nic. Radíte tu nemocnému člověku, něco o čem jste třeba přesvědčená. Ale zde se jedná o zdravotní stav a svými radami můžete paní akorát ublížit, protože neznáte ani onemocnění jako takové ani faktory které ho způsobují.

Irčo: Mléčné výrobky opravdu nezatracujte, na mléko jako nápoj se klidně vykašlete. Jak jste říkala důležitý je pohyb, a toho budete muset mít teď hodně, pokud chcete kostní hmotu obnovit. To, že lékaři nemoc neřekli dříve...záleží kdy a jak často jste na prohlídky chodila, možná se už něco objevilo v minulosti,ale nebylo to pro lékaře významné. Oni něco řeší až když mohou předepsat léky, bohužel. Osteocentra znám, a pokus máte tam odsud brožuru, určitě ji pečlivě přečtěte. Tohle je opravdu široké téma. Chce to také čas a vytrvalost, ale dá se to řešit. Toto téma znám bohužel hodně, jak jsem říkala, měla toto onemocnění moje babička....Není to téma kreté vyřešíte zde, toto téma je na knihu a co člověk to jiný případ, jiná léčba, jiná příčina.

0
před 7 lety Vlaďka

Stana chcete říci, že pohybem se jí obnoví kostní hmota? :)))) tak to z daleka ne. Co jíst a čemu se vyhnout jste nenapsala, ale kážete druhým. Být Irčou , mléčné výrobky alespoň omezím, jíst je obden je hodně často. Nemá cenu se tu dohadovat, protože si každý musí tou svou cestou dojít ke svému závěru. Omezením či vypuštěním ml. výr. nic neztratíte ba naopak můžete získat. Mléko vám opravdu může spíše škodit, lze dohledat na internetu případy, spíše v AJ.
A Stana pokud máte zkušenost napište co dělat konkrétně, chůze je trochu málo.

0
před 7 lety Irča

Děkuji za názory i postřehy.Něco si z nich určitě vezmu k dobru, co se týče mléka, to jako takové nepiji, ale dávám si ho do cara, půl voda a půl mléka, tak to mám ráda. Jinak mléko používám při vaření občas. A co se týče mléčných výrobků, tak ty konzumuji s rozmyslem, ale jak jsem psala, obden si dávám tvaroh nebo jogurt a na tom mi opravdu nepříjde nic špatného, i sýry konzumuji, ale také přiměřeně, ne že bych se tím ládovala denně. Ale rozhodně mi příjde zdravější si dát na pečivo kvalitní sýr než paštiku nebo salám. A nezlobte se na mě, ale jen ze zeleniny a ovoce se také žít nedá a také mi to nepříjde extra zdravé, člověk by všeho měl jíst s mírou.

0
před 7 lety Irča

Ale určitě jsou dobrým zdrojem vápníku i semínka a ten mák, jak jste hodně psali, budu se snažit se na ně více zaměřit a zařadit častěji.

0
před 7 lety Stana

Vlaďko opravdu se nedá cokoli říct protože lidská blbost je bohužel neomezená.

Zkušenosti mám, ale jak jsem říkala bylo by to na knihu. A pokud budu zkušenosti někomu předávat, tak tomu kdo o to stojí, a přímo jemu na míru a jeho zdravotní stav. Ne někam,kde se každý snaží být akorát chytrý a radí nepodložené plky. Jo když jde o zdraví, to je každý najednou odborník.

0
před 7 lety Peta

Stano, od toho jsou diskuze, aby každý řekl vlastní názor. Pokud vím, toto nejsou lékařské odborné stránky, tak sem každý může napsat, co si myslí.
Nelíbí se mi Váš styl jednání, kdo řekl, že Váš názor je jediný správný a na všechny, co ho nesdílí, ošklivě útočíte. Já bych si nikdy nedovolila napsat, že někdo radí plky.
A navíc, i když to máte vystudované, neznamená, že vše, co Vás učili, je to absolutní pravda.
To že jsem mladá soudíte z čeho, z fotky? Ta přeci nemusí být aktuální... A slečna/paní Irča je třeba mladá, věk nikde nebyl řečen.

0
před 7 lety Irča

Jsem ráda, za vaše názory, ale rozhodně bych tu nechtěla rozpoutat nějaký boj a obviňování druhých - o tom to není. Jen jsem chtěla poradit.

0
před 7 lety Stana

Peto na nikoho tu neútočím. Sice říkáte,že prezentujete svůj názor, ale je rozdíl mezi názorem, faktem a tím co si kdo myslí. Něco tu prezentujete a někdo si to může vzít opravdu k srdci. Řekne si aha paní nejí mléčné výrobky a nemá osteoporózu, tak je nebudu jíst taky a uvidíme. Vy pak nebudete zodpovědná za následky že? Ano zajímáte se o výživu a máte určitý směr, který vám vyhovuje, to vám neberu, hlavně když jste tak spokojená. Pokud ale srovnáváte kultury z Afriky, Asie...z hlediska osteoporózy to takhle srovnat nelze.Do stylu stravování se vůbec srovnávat nemůžeme, fungují úplně jinak, mají i jinou genetickou výbavu, nemoce které my nemáme a oni zasa mají. Není to diskuze na odborných stránkách to ano, ale proto by se měl člověk zamyslet co napíše, když už něco píše.Vůbec netvrdím, že se mnou musíte souhlasit, ale jsou i určitá fakta, kterým se tu třeba i někdo vysmívá- to je jen lidská hloupost nic víc. Doufám,že toto onemocnění se vám vyhne. Bohužel znám jeho důsledky, ale nebudu již ztrácet čas, někde, kde si každý řekne svůj názor aby byl zajímavy, aniž by opravdu něco věděl. Zdraví není legrace. Já nejsem někdo kdo napíše,jako spousta návštěvníků zde, napište objednám tento a tento doplněk, je úžasný. Nebo zavolejte, poradím super věc, která vás zbaví nemocí....a nic neporadí, protože si udělají reklamu. To, že se mnou někdo nesouhlasí neznamená,že to není pravda. Nemám ve zvyku říkat staré demagogie typu pijte mléko kvůli vápníku, ale říkat spíše pravdu, která se ne každému líbí.

Paní Irče bych doporučila zkonzultovat stav v osteocentru a ptát se lékařky po doporučeních o stravě, a aby vás lékařka poslala za Nutričním terapeutem.Podle toho pozáte i dobrého lékaře, pokud Vám někoho doporučí.

0
před 7 lety Dita

Já teda nevím, ale když člověk nebude jíst mléčné výrobky, neznamená to ohrožení života ani jiných životních funkcí. To by už nežila jedna známá a příbuzná, přestali jíst mléčné výrobky z dřívějších zdravotních důvodů. Někomu mléčné výrobky mohou opravdu škodit, každý je neumí vstřebat a nemusí o tom ten dotyčný ani vědět, podobně je na tom i lepek, některým lidem způsobují zdravotní problémy, nevědí o tom a akorát si nevědomky přitěžují a zbytečně třeba jedí prášky.

0
před 7 lety Mritamira

Na osteoporozu a vubec na vapnik jsou skvele ustrice. Nejsou ani tak drahe. Za cca 5-6 kousku v Makru date 150 korun. Je treba je konzumovat cerstve. Zadne vyrobky z nich nemaji tak dobre vysledky. Jinak k mleku mam tez vyhrady. Je dobre si obcas dat tvaroh nebo kefir, ovsem vetsi konzumace mlecnych vyrobku zdravi nijak neprospiva.

0
před 7 lety Irča

Děkuji Stano, za to, co píšete, vaše názory se mi zdají rozumné,neříkám, že ostatní také v něčem nemají pravdu, ale vaše názory jsou mi nějak nejbližší. Určitě se v Osteocentru na vše optám, až se mi ozvou s termínem nástupu, prý se čeká 2-3 měsíce, už jsem tam vše poslala, teď už jen čekat, až mě vyzvou. To víte, vše brzdí i zatím prázdniny.

0
před 7 lety Stana

Irčo, bude to dlouhodobější záležitost, ale držím Vám palce. Kdyby to bylo opravdu tak jednoduché a stačilo napsat jen tohle jezte a tohle ne. Osteoporóza by nebyla.Hlavně vydržte, kostní hmota se zlepšit dá,ale jde to pomalu.Na způsobu léčby,ale i na původu tohoto onem. se podílí řada faktorů. Nejen strava a pohyb ale také pohlaví člověka, protože muži mají toto onem.méně, pH ve střevě a jeho celkový stav a schopnost vstřebat živiny (je spousta nemocí kdy je toto vstřebávání narušeno např. Chronova chor.,nesnášenlivost lepku- zde je léčba i strava úplně jiná než u člověka, který tyto problémy nemá), záleží i na fytátech a šťavelanech ve stravě (možná u některého doporučeného léku najdete varování, nejíst se špenátem apod.), záleží i na stavu žaludku, činnosti ledvin a štítné žlázy. Proto zde nejde říct jezte to a ono. Bez znalosti Vašeho zdravotního stavu a stravovacích zvyklostí se nic konkrétního doporučit nedá. A zdravotní stav zde probírat ani nemůžeme, natož krevní hodnoty apod. Samozřejmě, že otázka mléka je sporná, já ho taky nepiju, spoustě lidí dělá problémi. Spoustě ale nevadí.Někdo je jí a osteoporózu nemá, někdo je nejí a také je v pořádku. Ml. výrobky nejsou příčinou osteoporózy, jelikož u nás se jedli vždy a toto onem.graduje až v dnešní době moderního světa. To je ale něco jiného. Zakysané ml. výrobky např. Hollandii mohu jen doporučit.Jsou dobrým zdrojem Ca a nemá smysl je vyřazovat, když je normálně jíte, zdrojů Ca budete potřebovat co nejvíce. Pokud byste chtěla ještě probrat nějaké informace, klidně písněte na mail,kontakt tu máte.Zde jsou možnosti omezené.

0
před 7 lety Irča

Děkuji Stano, velice si toho vážím. Co se týče Hollandie, tak tu mám ráda, také kupuji, někdy i activii, prostě to, co je zrovna třeba v akci, a nebo po čem zrovna v obchodě člověk sáhne, ale obecně Hollandii preferuji, i mlékárnu Valašské meziřící, také má moc dobré bílé jogurty. Je vidět, že jste rozumná, podle toho, co píšete. Nelze striktně říci,tohle ano a tohle rezolutně ne. Obecně si myslím, že mléčné výrobky člověk také potřebuje a není dobré je naprosto vyřadit. Pokud si dávám špenát, který tedy mám moc ráda, tak si ten vápník - Caltrate nedávám, opravdu jsem četla v letáčku příbalovém, že si spolu moc nerozumí, tak si ho dám druhý den, který ho nemám. Špenát obvykle mám tak 1 max. 2 týdně.Máte pravdu i v tom, že zde se moc osobní problémy rozebírat nedají, jen to obecné.

0
před 7 lety Jitka

Tak se dívám na ty diskuze, je mi to všechno nějak povědomé. Jenom k tomu všemu mám ještě alergii na všechno možné.Injekce Prolia i Caltrate, alergie. Nezbývá mě asi nic jiného než přírodní léčba, mám z toho docela strach. Hodnoty z Denzinometrie 3,9. Snažím se snažím, ale uvidíme.

0
před 7 lety Irča

http://www.chytrazena.cz/chcete-potravinu-plnou-zivin-nezbytnych-pro-zivot-pijte-mleko-24439.html

0
před 7 lety Boo67

Peta-máte moje sympatie.Naprosto souhlasím s Vašimi názory.Už jsem to psala v jiné diskusi-moje mamka má od dětství odpor k mléku a k mléčným výrobkům.Za pár dní jí bude 65 let a má vápníku na rozdávání,nikdy žádná zlomenina.  :-)

0
před 6 lety Jiří

Mě odvapňuje kosti Medrol, beru Caltrate a nějakej vápník už asi 10 let. 

0
před 6 lety katerinaspichalova

Osteoporóza je hnus :/ mám známou co touto nemocí trpí, a všechny kosti ji bolí :/

0
před 6 lety adelaflickova

Mléčné výrobky naopak odvapňují, pozor na to.

0
před 6 lety verafojtu

To jsem nevěděla.

0
před 5 lety Katka

Našla jsem článek o možné prevenci u osteoporozy... nekouřit, nepít alkohol a alespoň 1000mlg Ca denně

0
před 5 lety ruška

domnívám se,že to vyšetření není dobré-pokaždé mě pak bolí kosti -pánev-páteř-klouby více než před vyšetřením tak nevím.

0
před 5 lety Vladimír

Jako u většiny chronických nemocí si osteoporózu způsobujeme sami svou výživou. Osteoporóza je způsobena vysokými dávkami vápníku v naší stravě bez jeho vyrovnání množstvím dalších vazebních minerálů (naše kosti totiž neobsahují jen vápník, ale celkem 11 dalších minerálů), což způsobuje, že se takto dodaný vápník v těle neváže a navíc to spouští kaskádu dějů, které naopak vedou k úbytku kostní hmoty. Používám přístroj, který změří jakých, pro zdraví důležitých minerálů a vitamínů, máte v těle nedostatek. Dále poradím, jak si je doplnit a upravit si výživu tak, abyste se osteoporózy sami zbavili a nebyli závislí na doktorech a jejich chemických lécích. Existuje přímá souvislost mezi naší výživou a konkrétními nemocemi. U osteoporózy je tato souvislost zřejmá. Kdo by měl zájem, může mne kontaktovat na čísle 608 155 338.

0
před 5 lety Tony

Tuto nemoc zasavíte pouze tehdy, když si Homocystein  v krvi snížíte pod 6,4. Ten je toxický, chová se jak kyselina a  při této nemoci se tělo proti němu brání vápníkem, který máte v kostech a zubech.  O homocysteinu jsem psal v diskuzi- zvýšený cholesterol- Tam je o něm více.

0
před 4 roky Kalab

Liquid Calcium. Moje teta ho používá při osteoporóze. Je účinné.

Více na:
www.australianremedy.cz

0
před 3 roky marie

Nevím jestli ještě diskuze funguje,pokud ano ráda bych přispěla. Má taady někdo zkušenosti s léky na osteoporozu? jejich vedlejší účinky jsou docela drastické a mám z nich strach

0
před 3 roky Eva

Po roce a půl mi též zjistili těžkou osteoporózu.Tu samou dobu jsem chodila po soukromých fyzioterapeutech, kteří nevěděli , že mám tento hnus.Až teď , když už jsem nemohla, tak ze známosti při šilených bolestech mě hospitalizovali na interně a po rtg zjistili , že mám starou zlomeninu a do toho vlivem osteoporózy se prolomily další dva obratle a zbortili destičky.Po měsíci na interně , kdy jsem nosila Jawet korzet mě pustili domů.Šilené bolesti mě dohnali, tentokrát na LDN......Také měsíc

0
před 2 roky Alex

Tenhle článek by ti mohl pomoct- https://www.drsleep.cz/magazin/potraviny-ktere-byste-meli-jist-pro-zdravi-vasich-kosti.html
já sice nemám osteoporózu, ale pořád mám něco zlomené. Tak jsem hledala nejaké tipy a našla jsem tohle. Mrkni :)

0
před 2 roky Martin

Dobrý den, byl jste někdo na operaci kolene? jak moc to bolí po operaci? vydržel bych to i bez prášků od bolesti?

0
před 2 roky Jirka

Proč to chcete vydržet bez prášků od bolesti? jaký k tomu máte důvod?

0
před 2 roky Martin

Protože mi přijde zbytečné, abych si ovlivňoval celé tělo analgetiky, nemyslím si, že je to pro tělo prospěšné.

0
před 2 roky Vojtech

Jestli nechcete brát prášky od bolesti a ovlivňovat si tak celé tělo, tak si zajděte do lékárny, kde za 4 tisíce můžete objednat pumpičku, která vám bude 3 dny po operaci pumpovat analgetikum přímo do rány, takže na vás bude analgetikum působit pouze lokálně.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 2 + 7


Přidat příspěvek