Není invalida jako invalida

0
před 8 lety Hana

Už pokolikáté vidím, když jdu do města za oknem u auta invalidní vozíček, což dříve nebývalo. Nevím, ale začínám mít pocit, jako by zase čecháčci objevili něco co lze zneužít ve prospěch dávek, bohužel zase na úkor těch co opravdu peníze potřebují a jsou opravdu invalidní.
Lidé co jsou invalidní mnohdy za to nemohou a zaslouží si určitě větší dávky a péči ze strany státu, to je bez debat.
Ale poslední dobou se pozastavuji nad tím, kdo všechno může mít vozíček za oknem. Samozřejmě nevím jeho zdravotní stav, ale u velmi obézních lidí co kvůli své váze nemohou stát na nohou, by doktor měl nařídit okamžitou dietu pod dohledem odborníků, ne že se bude futrovat a žít z dávek v poměrně mladém věku ještě. Pokud to takhle půjde dál, vozíčky budou časem na každém druhém autě, kdo to bude financovat a z čeho nevím.

0
před 8 lety Jitka

U nás ve městě mají invalidní důchod často lidi z tzn. národnostní menšiny.Samozřejmě nikdy nepracovali,berou důchod a házejí ho do automatu.

0
před 8 lety Jirka

Jitka: Šli dva asi 18letí z naší polikliniky a chechtali se na celé kolo, že ty papíry dostali.
Na první pohled to byli zdraví chlapi.

0
před 8 lety Jitka

To je smutný, protože kolikrát naženou lidi s rakovinou do práce, protože nemají nárok na důchod.

0
před 8 lety Jirka

Kámoš s rakovinou to dostal a já to bohužel znám na posudkové zatraceně dobře, každé tři roky kontrolují jestli jsem se náhodou neuzdravil.

0
před 8 lety jan

Já znám chlápka, který je po autonehodě na vozíčku, nezkoprněl a stal se fotografem, dělá snad ty nejkrásnější fotky na světě. Je to borec a smekám před ním, já bych to nezvládl.

0
před 8 lety happy.lenulka

můj názor z mého okolí - lidé kteří to nepotřebují ten důchod mají, lidé kteří by to potřebovali, ty ani nenapadne o něj žádat, protože by měli málo peněz na živobytí nebo jim ho vůbec nedají. Např. taťka má vyhředlou ploténku, neustílé bolesti zad, byl s tím loni rok doma, pracuje v kamenolomu a na komisi mu řekli, že je s tím ještě krátce doma, že chodit může, tak ať si nestěžuje... a že má změnit profesy (v 55ti letech)!!! sranda, že? u nás v obci je minimálně 10 lidí, kteří mají papíry na hlavu, přitom jsou to normální lidi, kterým se prostě jen nechtělo makat, tak si to vyběhali, berou plnej invalidní důchod a k tomu načerno makají... máme tam taky jednoho grázla kterýmu je 18 let, má bratra někde v politice a ten 18ti letej vykrádal hospody... aby nemusel jít sedět, tak mu bratr zařídil papíry na hlavu... tak má od 18ti let papíry na hlavu...

jako ať je to jak je to, to by člověk, který má papíry na hlavu a nje schopen normální existence nemohl aspoň uklízet, nebo dělat někde ve fabrice?

to za chvíli bude samý invalidní důchodce a budou na ně makat hlavně ti, kteří by si sami ten důchod zasloužili...

kdyby se v této otázce stát vzpamatoval a začal používat mozek, možná by bylo konečně dost peněz pro ty, kteří to opravdu potřebují! :-)

0
před 8 lety vercounek

taky znám několik invalidů, kteří jen neradi makaj a jinak jim nic neni...ale je zajímavé, kolik audin má za oknem invalidu :) :) :)onehdy jsem zavítala na Zličín a tam stály hned tři vedle sebe, že by náhoda? :D

0
před 8 lety happy.lenulka

Veru ale zas nesmíme všem křivdit... tchán má taky lepší auto a má nálepku invalidy... :-/ ale vím, že se to dá určitě přes kámoše policajty zařídit i těm, co invalidní nejsou ;-(

0
před 8 lety Dita

A co je tchánovi, má to zaslouženě nebo patří mezi ty na který nadáváme. To jste nebyli v naší ulici, tady je pobíračů dávek, a jeden vozíček a ať přemýšlím jak přemýšlím, nevím kdo by z nich ho mohl mít, protože jsou všichni schopni, jen jsou líní a závidí. Může invalida pracovat na zahradě, nebo venčit psa, může stavět plot, může hrabat a sekat zahradu, může rýt rýčem, stavět, rekonstruovat?
Jo je to na prd, ty co to potřebujou jsou okrouháni a zneužívači jsou vyřechtáni.

0
před 8 lety vercounek

no já sem spíš narážela na to, jak snadno se dá tento vozíček získat, lidi se tim ještě chlubí a pak si to daj za okno audiny, no proč ne, je to jejich svěcomí :)

0
před 8 lety happy.lenulka

Tchán má těžkou cukrovku, nemůže skoro chodit, do toho lupénku a další nemoci... má to oprávněně... a dostal to stejně až po asi 10ti letech, kdy už je skoro slepý a ochrnutý...

0
před 8 lety vercounek

smutný, jiní to dostávaj ke konci roku skoro za nic, protože doktoři musej splnit určitej počet.

0
před 8 lety karča

Z mých zkušeností: Jít pracovat po léčbě rakoviny je tu normální, důchod odeberou automaticky, stejně tak známý bez oka, paní na vozíčku.....Myslím, že takových případů zná každý spousty, je to hodně smutné... Znám i případy chronicky nemocných dětí, které bohužel nenasbíraly dostatečný počet bodů po papírové stránce, takže nemají nárok ani na nejsměšnější příspěvek, apod....

0
před 8 lety Dita

To je teda vážně smutný, máme tady příklady lidí, kde to řada vůbec nepotřebuje a přesto to má a pak lidi co to potřebují a nedosáhnou na to. Že je v tomhle státě něco špatně je jasný. Je to hlavně na lidech co o tom rozhodují a teda je asi špatnej systém, jakej zase splněnej počet, co to je za kravinu. Přeci není nikdy žádnej počet to je individuální.

0
před 8 lety Danah

Sledovala jsem trasu olympijské pochodně, a mnohdy bylo velmi emotivní, jak se opravdu vážně postižení lidé snaží a jdou do toho zuby-nehty: jednomu tělesně postiženému muži trvalo ujít 300 metrů půl hodiny, ale nevzdal to! Bylo to dojemné až k pláči- lidé mu úžasně fandili a podporovali ho. A pak jsou tu takoví, co se přihrnou na vozíčku, vyžadují všechny možné výhody a přednosti a veškerý servis od okolí, pak vyskočí, nechají vozík vozíkem, oběhnou si nákup a zase se spokojeně posadí. Poslouchám své oblíbené rádio, kde hlavně hrají písničky, ale když něco řeknou, stojí to zato: Besedovali tam o paralympiádě, a říkali: je statisticky dokázáno, že 25% invalidů zneužívá svůj stav k pobírání důchodu a spokojeně si žijí-nejsou nemocní: takže máme tím pádem velikánské šance na paralympiádě!!! :-)))

0
před 8 lety Lucy

nejaku dobu som schvalovala uvervy vo fin. spoločnosti a musím suhlasit ,že cca 85 % z romov malo ako príjem invalidný dochodok :( Jediný dovod, ktorý ma napadol prečo ho dostali je mentalna retardacia alebo demencia...inak si to nedokážem vysvetlit

0
před 8 lety Jirka

Lucy u nás je to stejné, jeden takový 19letý obejde z hůlčičkou barák a ve tři ráno odjíždí z Nonstopu.
Fronta před poštou se složenkama tady byla už před 30 lety a ty částky na nich daleko převyšovaly můj tehdejší plat a že nebyl špatnej.

0
před 8 lety mm

Já znám pro změnu jednoho posudkového doktora a z toho by si měli brát všichni ostatní příklad. Jeden příběh za všechny: Přišla k němu paní na přezkoumání invalidního důchodu na záda. Belhala se, brečela tam, škemrala a říkala jak to bolí a jaký je chudák. Logicky jí doktor uznal jako invalidní a o týden později mu ona paní klepala na dveře ordinace, že mu přinesla borůvky a houby. Pan doktor říkal, že to nemůže přijmout, že neměla utrácet peníze...na to mu paní odpověděla, že to nekupovala, nýbrž sama nasbírala. A tak jí pan doktor invalidní důchod zamítl se slovy, že když může s bolavými zády do lesa na borůvky, tak může i pracovat. A tak by to mělo být vždy.

0
před 8 lety Stana

Doktoři by měli zkoumat i jinou stránku, než jen poslouchat ubrečené stížnosti. Taky by se měl někdo podívat, jak dotyčný žije a funguje. Také znám jednu paní, má důchod na záda. Pořád si stěžuje jak jí všechno bolí, že nedojde skoro ani nakoupit, že jí vše unavuje, hned se zadýchává, nemůže dlouho sedšt ani stát, bez bolestí...Jenže když rostou houby, to je sbírá od rána do poledne a nestěžuje si, že neujde 100 metrů. Celý den sedí u televize, kouří dvě krabičky denně, cpe se léky na které nadává, jak jsou drahý a že už jí bzro nezbyde důchod na nájem. Mimochodem příspěvek na nájem si taky vybrečela s úplatky. Je obézní a když vyleze, tak jedině se psem, kterého venčí stylem pět metrů tam, půl hodinový pokec na místě se sousedkou a pět metrů zpátky domů.A kdo jí důchod platí a příspěvek na byt? My kteří pracujeme a žijeme z výplaty do výplaty a kouřit dvě krabičky denně bysme si nemohli dovolit ani ve snu, protože bysme neměli co jíst!!
Je to HNUS.

0
před 8 lety Alice 1

označení vozíčkáře se 1. zneužívá 2. dává i lidem, kteří větší vyhrazená parkovací stání nepotřebují. Automaticky na něj mají nárok všichni bez posouzení, kdo toto označení popř. parkování v blízkosti bydliště potřebuje

0
před 8 lety Jitka

Mně připadá, že někteří lidé mají i ten důchod bez posouzení. Znám paní, která je prostě hloupá. Je hloupá natolik, že nadělala dluhy. Zažádala o důchod a dostala částečný na hlavu a ještě jí zpětně doplatili 80 000,- Kč. Ty samozřejmě okamžitě rozfofrovala. Cloumá se mnou vztek. Pracuji celý život, musím obracet každou korunu a kdybych dostala najednou 80 000,-, tak si je schovám na nějakou větší investici. Proč mám živit taková individua?

0
před 6 lety Jessy

Též patřím k těm, kteří už dvakrät marně žádali o inv. důchod. Jsem opravdu dost nemocnä nemužu se moc pohybovat a když tak s velkou bolestí. Podle paní doktorky na posudkovém ale mám nárok jen na 30 bodů, od 35 je už důchod přiznán a když se ptäm kde mám po padesátce sehnat präci a hlavně jakou, nemůžu dělat rukama, mám je taky nemocné bylo mi sděleno, že od nového roku se budou otvírat někde chráněné dílny pro postižené, mám si počkat a zatím se budu chodit pást.Hlavně že se mají na inv.důchodech skvěle naši snědí spoluobčané - chudáci, co jich je tolik nemocných a při výplatách si objednají taxiky a jedou se o . .  . Jen tak dál.

0
před 6 lety Karlička

Také jsem do nedávná měla průkaz ZTP a parkovací kartu, oprávněně kvůli genetickému onemocnění, které se nedá léčit. Na příspěvek na péči nárok nemám, ale vyhody plynoucí z drženi karty mi usnadňovaly život. Nicméně stát se po 12ti letech rozhodl, že jsem se uzdravila a kartu mi sebral. Nechapu, jak můžou někoho označit jako mrzáka (odpusťte mi ten výraz ) a pak se prostě rozhodnout, že už jím není....???? Není to objektivní. Nespravedlivé a nelogické. A to ani žádné peníze nedostavam, mám jen slevy na jízdné...

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 4 - 4


Přidat příspěvek