Na afty s borůvkami?

0
Obrázek uživatele Lucka
před 7 lety Lucka

Trápí nás hodně afty v puse, nevím čím vznikají,ale slyšela jsem, že jsou výborné tepelně zpracované boruvky v podobě zavařenin, džemů apod., ty bohužel nemáme a čerstvé už vůbec ne, nemáte nějakou radu jak zatočit jinak s afty?

0
Obrázek uživatele Dita
před 7 lety Dita

V jedné chytré knížce - cituji:

opakovaná tvorba aftů může být nedostatkem železa při chudokrevnosti, přecitlivělosti na určité jídlo, citového stresu nebo alergie. Mohou být také počátečním příznakem celiakie a Crohnovy choroby. U žen mohou mít souvislost s menstruačním cyklem. Další možností co afty způsobuje je vydrolená plomba nebo ústní infekce.
Příčinou tvorby může být nedostatek vitamínu B, zinku.
Kdo trpí častým výskytem aftů měl by se vyhýbat kyselím jidlům, slaným jídlům, alkoholu a bonbónům.
Doporučuje se jíst:brambory, ořechy vlašské, obilniny, mléko.
Taky zde radí jíst železo.

S afty naštěstí nemám zkušenosti, ale píší tady ještě jeden příběh - paní afty zmizely jakmile se vytratila chudokrevnost a jedla železo v tabletách.

0
Obrázek uživatele Lucka
před 7 lety Lucka

No tablety přímo apod. "zdravé lentilky" plné "vitamínů" moc nemusím, ale jinak mléčného jím docela hodně, ořechy také ale afty zůstávají:( tak uvidím, ještě se také poohlédnu po internetu, i když je pravda, že se dočtu v podstatě všude vždy něco jiného:-) pak babo raď:)

0
před 6 lety sobilka

My na afty používáme bylinkový gelík..většinou do dvou dnů jsou pryč. Ale souhlasím s Ditou - pokud jsou afty hodně často, jde o nějaký vnitřní problém. Ať už imunita, chybějící vitamíny, skrytá intolerance apod. sobilka@seznam.cz

0
Obrázek uživatele Danah
před 6 lety Danah

Velmi dobře pomáhá lněný olej, ten je perfektní. Pak jogurtové kultury (jak kdo je snese) a jíst dostatek oříšků a všelijakých semínek.

0
Obrázek uživatele tereza.lebl@
před 6 lety tereza.lebl@

Nám doporučovala pediatrička taky ty borůvky, plus potírali jsme fialovou vodičkou, genciálou, a B-komplex brala dcera Pangamin.

0
Obrázek uživatele Standa
před 5 lety Standa

Já jsem se aftů zbavil výměnou zubní pasty. Stačí si přečíst složení, a vyhýbat se těm, které obsahují:

sodium lauryl sulphate (SLS, ten je nejdráždivější; existují i méně dráždivé verze: sodium laureth sulphate (SLES), ammonium lauryl sulphate (ALS))
sodium methylcocoyl taurate (Tauranol)
sodium lauroyl sarcosinate (Gardol)

S prvními dvěma látkami mám vlastní zkušenost, třetí jsem našel na webu jako další možnou dráždivou látku.

Pokud vás trápí afty dlouhodobě, určitě stojí za to vyzkoušet, zdali také nejste alergičtí na tyto tenzidy. (Podle článků na webu není tato alergie nijak vzácná.)

0
před 4 roky Pavliinka

Tak s borůvkama zkušenost sice nemám, ale  afty používám konopné sérum Cannadent, to vždycky zaručeně pomůže. Obsahuje kromě konopného oleje teatree olejíček a hřebíček, takže pusu znecitliví, utlumí bolest a začnou se hojit. Stačí mazat postižené místa, nebo pokud jsou afty hodně rozlezlé, používám sérum i k výplachu úst. Navíc je bezbarvé a to je pro mě taky velká výhoda. 

0
Obrázek uživatele Standa
před 4 roky Standa

+pavliinka@ Mně tedy Cannadent moc nepomohl. Jediné dvě věci, které mi pomáhaly, než jsem přišel na to, že je to alergie na zubní pastu, byly:

- Oralmedic: Vatové tyčinky naplněné kapkou kyselé žíravé tekutiny, která afty vypálí. (Je velmi účinný. Používá se jen jednou, ale dvě jednorázové tyčinky přijdou na 140Kč.)

- Urgo na afty: Takové jako by lepidlo, kterým se aft zalepí a trochu znecitliví. (Mázne se na aft tak 2–3× denně. Také není z nejlevnějších: 10ml/180Kč.)

0
před 6 měsíci Marie

Proč konzumovat borůvky jedině mražené? To se dočtete v tomto článku http://biolekar.cz/5-duvodu-proc-konzumovat-boruvky-jedine-z-mrazaku/

0
před 5 měsíci Roman

Mě se na afty osvědčil bylinný gel na dásně.

0
před 2 týdny Jindra

Doporučuji přečíst článek na blogu, který se týká pomocníku z přírody:)
https://prirodazdravi.blogspot.com/2018/06/znate-vsechny-pomocniky-z-prirody.html

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 7 + 9


Přidat příspěvek