Kyselina listová

0
Obrázek uživatele Irča
před 3 roky Irča

Dobrý den, chtěla bych poprosit, zda-li máte někdo zkušenosti s kyselinou listovou, pani dr.gynekoložka mi ji doporučila před otěhotněním užívat, máte s ní někdo zkušenosti, případně od jaké firmy ji užíváte a zda nemá nějaké vedlejší účinky. Předem děkuji za veškeré rady.

0
Obrázek uživatele Slunew
před 3 roky Slunew

vedlejších účinků ani předávkování se skutečně bát nemusíte, nadbytek se vylučuje se močí  Jinak  se doporučuje suplementace hlavně proto, že v běžné populaci je nízká konzumace zeleniny obecně, natož pak té, v které je kyselina listová nejvíce- listová zelenina (salát, čínské zelí...), ale i květák, brokolice, zelí, kapusta, špenát, růžičková kapusta, zelený hrášek, fazolové lusky...Kyselina listová se doporučuje užívat během začátku těhotenství , nejlépe však již tři měsíce před samotným otěhotněním. Kyselina listová napomáhá dělení buněk, podporuje růst plodu a diferenciaci tkání, zvláště nervové soustavy. Mícha a mozek dítěte se vytváří již v prvních týdnech těhotenství, a proto pozdější podávání již nemá takový efekt.  Je prokázáno, že podávání folacinu během těhotenství snižuje výskyt vrozených vad nervového systému i jiných.

0
Obrázek uživatele Slunew
před 3 roky Slunew

co se týká preparátů - dbejte na to aby byly určené pro těhotné a splňovaly min. 60% DDD - doporučené dávky - to musí být na obale nebo příbalovém letáku uveden a pak už se držte ceny

0
Obrázek uživatele Irča
před 3 roky Irča

Děkuji za rady v lékárně mi dali - Kyselina listová super - která ještě obsahuje thiamin, riboflavin, niacin, kys. panothenová, pyridoxin a kobalamin od firmy Naturvita, a.s., tak nevím, zda to byla dobrá volba, ale snad ano.

0
Obrázek uživatele Slunew
před 3 roky Slunew

Jsou to vsechno vit.skupinyB,takze ty vam neublizi. Pokud by jste chtela pouzivat nejake preparaty i po otehotneni,tak vyberte ty,co jsou delene po trimestrech,neb v kazdem je potreba vice vzdy neceho jineho a jeste at neobsahuje vit.A jako takovy,bud at ho neobsahuje vubec a nebo misto nej tam je beta karoten

0
Obrázek uživatele Irča
před 3 roky Irča

Děkuji.

0
Obrázek uživatele radim
před 3 roky radim

V tom preparátu je 400 µg kyseliny listový na tabletu. 100g čočky skoro 500 µg. Z čočky se vám hodí i dost železa v těhotenství. Navíc je toho plno v zelenině a ořechách třeba. Já bych se toho nedostatku nebál.

0
před 2 roky VLASTA

JE TO LEN PRE  TEHOTNE ZENY,  MOLA BY SOM TO UZIVAT AJ NA STITNU ZLAZU?LEPšIE POVEDANE  NA UZOL šTITNEJ žLAZY.

0
Obrázek uživatele Slunew
před 2 roky Slunew

Kyselina listova je hlavne v zelene listove zelenine. A na stitou zlazu je-li hypofunkce.tak spis nez listovku potrebujete jod.pokud hyperfunkce.tak ani jedno...a zelezo podstatne lepe vstrebatelne a vyuzitelne je z teleciho nebo hoveziho masa...

před 11 měsíci justyna

Příspěvek byl schován správcem. Vysvětlení: Nevhodný příspěvek

0
Obrázek uživatele Slunew
před 11 měsíci Slunew

vzhledem k tématu této diskuze, můžu poprosit o vyplnění následujícího dotazníku? je pro mou studentku - díky https://docs.google.com/forms/d/1cYRcEJypHFu8lMHPJKihPaRtgckgMWdncKUf7AUDxZA/viewform

0
před 9 měsíci Lída

Ahoj, braly jste některá v těhotenství místo klasické kyseliny listové femibion?

0
před 9 měsíci Saša

Brala jsem ho už před otěhotněním, doporučili mi to v lékárně a co jsem si o tom tak četla tak mi to přijde lepší než obyčejná kyselina listová

0
před 2 měsíci Linda

Takže doporučujete brát teda kyselinu listovou ještě navíc i když jím hodně zeleniny, která jí obsahuje? Furt slyším dva rozdílné názory, stačí a nestačí. A když už teda brát tak kyseli. listovou nebo nějaké ty vitamíny jako je třeba ten Femibion?

0
Obrázek uživatele alena.prchlikova@
před 2 měsíci alena.prchlikova@

Před otěhotnění a první tři měsíce ano, pak už ne, stačí strava, která obsahuje přírodní vitamíny i kyselinu listovou. A kyselinu si vyberte takovou, která nic jiného neobsahuje, jsou na trhu i s konzervanty. A já bych určitě nebrala nic jiného, i když se Femibion tváří jako zdravá varianta. Ale umělé vitamíny se nestráví tak dobře jako přírodní ze stravy. Za mě jsou to vyhozené peníze. Spíše bych investovala do kvalitního jídelníčku.

0
Obrázek uživatele Slunew
před 2 měsíci Slunew

pokud konzumujete hodně listové zeleniny pořád a ne až teď, protože chcete otěhotnět, tak to stačí, pokud jste vylepšila jídelníček až teď, tak si listovku dodejte, klidně v komplexu s jinými vit B - bývá kombinace B6 a B9 (pyridoxin a listovka), ale už jsem viděla i B6,B9,B12

0
před 2 měsíci Dorotka

Lindo nestačí to...v těhu to nestačí, to bys toho musela sníst denně 0,6mg což odpovídá 20 hlávkám salátu nebo 20 ti pomerančům a to ještě za předpokladu, že přeměna v těle funguje na 100 %. shodují se na tom i odborníci. Dost jsem se o to zajímala a zvolila jsem ten Femibion. Obsahuje aktivní folát, který je pro tělo lépe vyuzitelný, než kyselina listova.

0
před 2 měsíci Linda

Díky všem, byla jsem v té lékárně, a paní mi taky doporučila Femibion, tak ho už beru :)

0
Obrázek uživatele janec.kaja
před 2 měsíci janec.kaja

Ahoj, já měla podobné dilema, ale rozhodla jsem se na doporučení doktorky pro Ogestan. Z doplňků stravy prý vyniká v tom, že obsahuje jen potřebné vitamíny a nic navíc, co by zatěžovalo tělo. Je tam především právě listovka (folát), taky vitamin D a E, jód a omega mastné kyseliny. Moc mi vyhovuje, beru ho už od plánování těhotenství a chci u něj zůstat až do kojení. Určitě to ale chce poptat se v lékárně nebo u doktorky, sama bych na něj nepřišla :)

0
před 2 měsíci Dorotka

Lindo dobře jsi udělala ;-) Fakt je asi nejlepší na trhu ;-)

0
před 2 měsíci LenkaT

Nejdříve jsem brala jen kyselinu listovou, pak jsem se dozvěděla o tom Femibionu, tak jsem ho brala pak už celé těhu a i po těhu :) Byla jsem spokojená :)

0
před 5 týdny Amanda

Mě také paní v lékárně doporučila Femibion, i gynekoložka. Tak ho beru také :-)

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 11 - 8


Přidat příspěvek